Rabu mai raifu

Japonsko, 2006, 96 min

Kódži Kawano

Hiroko Kanasugi

Džun Fukumoto

Na Japonce hodně otevřený film, pro mě přesto průměr. 60%(22.2.2015)

• playboxguest

Hezký holky, roztomilá japonština, ale nijakej děj plný kýče a tvůrčích přeháněk, přesně jak píše lena60, ta otcova hláška byla moc i na mě, to nemohli snad ani myslet vážně a takového chování a slovních obratů bylo na jeden film moc. Mládí, první láska a s tím spojený coming out - na plné čáře vítězí Sugar rush.(18.9.2010)

U asijských filmů mám někdy problém s určitou naivitou. Například: v tomto filmu je "síla a krása vztahu" vizualizována do podoby potrhlých holek, co běhaj v podkolenkách po městě, poskakujou jak tříletý děcka, drží se za pracky a vypadaj "straašně spokojeně". Nejen, že mi to připadá hloupý, ale hlavně ničemu z toho nevěřím. Na přehršel neuvěřitelných eskapád v ději nehledím, to dejme tomu, i když... - navíc jsem jim tu jejich lásku moc nevěřila, působilo to na mě dost uměle a pořád jsem viděla v pozadí neviditelnou kameru.(16.4.2011)

Hodně plakátový a v růžových barvách vykreslený návod pro dospívající, kteří zjišťují, že jejich sexuální orientace není ta většinová a nevědí, jak se s tím vyrovnat. Dialogy šustí papírem (možná proto, že jde o adaptaci mangy) a prezentované myšlenky a úvahy mají hloubku poradny z Brava, ale i přesto je snímek jako celek pohodovou a velmi milou romantikou.(26.4.2012)

Nelíbí se mi filmy o buzerantech, dělá se mi na zvracení. Filmy o lesbách ještě jakž takž snesu, protože jejich mazlení je pro heterosexuála poměrně výtvarným zážitkem. Tento film je naivní až hrůza. Gay poznal přítelkyni lesbu co chtěla žít rodinným životem. Jejich dcera je tedy taky lesba a proto to žlutý tatínek tak dobře snáší(mě by trefil šlak). No a pak je to jen o odloučení, sobectví a lásce. Film je agitkou pro všechny lesby na světě a návodem jak to všem hrdě sdělit. Musím mu ale přiznat skvělý scénář, kameru, režii i herecké výkony.(17.11.2012)

• - Film Love My Life vznikl na motivy stejnojmenného komiksu, tzv. josei mangy (manga určená převážně pro dívky), kterou vytvořil Ebine Yamaji. (Dragoni)