Muka

Krvavá služba

Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 107 min

• sedm.1

Thriller,na který se sice dá koukat a ani příliš nenudí,každopádně celé je to až moc postavené na hlavu,o samotném závěru pak ani nemluvě.Cole Hauser v hlavní roli je docela sympaťák,ale ani on film nijak nezachraňuje.Muka mohl být daleko ostřejší a temnější film,ale autoři jakoby nevěděli,jestli se rozhodnout děj prostě zdrsnit a jet tou brutálnější cestou,anebo nechat špinavost a neučesanost na pozadí a rozehrát chytrý thriller.Oba tyto směry se tak mezi sebou mlátí,ale navzájem moc nefungují a navíc ani nedosahují nějakých valných kvalit.Jak jsem se zmiňoval,závěr je sice překvapující,ale tak hloupý a málo uvěřitelný,že spíš než šok se dostavil nefalšovaný úškleb a rozpačitost.Muka je zkrátka filmem mnoha tváří,ale ani jedna z nich není moc pohledná.(15.6.2010)

• ondrula

Věděl jsem, že to nebude největší podívaná všech dob, ale v okamžiku, kdy se kamera sleduje týpka, kterej se blíží ke svýmu autu a následně je v odrazu okýnka vidět naprosto zřetelně kameraman i s kamerou, pro mě film ztratil poslední špetku atmosféry. Jedinej, kdo v tom filmu alespoň trošku hraje, je Laurence Fishburne, oproti tomu většinu času má za úkol se tvářit útrpně, takže zas až tolik prostoru nemá. Zápletka je mimořádně debilní, všechno je násilně podřízeno tajemnému odhalení pana Z., ovšem šokující ohalení se nepovedlo, protože je myslím jasný hned zkraje, ze který postavy se vyklube. Až budu chtít příště promrdat dvě hodiny času, půjdu do baru a budu poslouchat žvásty unuděných štamgastů.(6.8.2012)

• Pitryx

Děj je drobátko zašmodrchaný, ale to mi nevadilo až tak jako fakt, že jej zbytečně zdržují hluchá místa. Nejprve jsem jej hodnotil velmi nízko, ale pak jsem usoudil, že by možná nebylo od věci přidat a časem jej zkouknout znovu. Fishburn hrál asi nejlépe, ale ani ostatní se zrovna neflinkali. Jde spíše o psychofilm. CI 20112010 9840/10245+++++ No, tak jsem to sjel podruhé a vzhledem k velkému počtu nudných pasáží dvacet odebírám. Ani ty retrospektivy tomu nepřidaly. Takže celkově dvacet s bídou. Musím se však přiznat, že jsem za to závěrečné překvapení chtěl něco dát, ale tak velkou vizuální chybu odpustit nemohu. Toho by si musel všimnout i slepý. Totiž toho, kam je střelen ten ve světlé mikině, a za pár sekund má ten vstřel někde úplně jinde. 20191201(20.11.2010)

• Radiq

Nepokládám se za blbého člověka (to by člověk musel být blbej, aby se pokládal), a proto mě pointa napadla přibližně v polovině filmu (pro neblbé lidi by následující věta mohla být spoiler). Protože čím extrémnějším by už nás mohli překvapit. Potěšil mě Robert LaSardo, kterej je pokérovanej snad víc a víc s každým filmem... No ale herecky, stejně jako on, i všichni ostatní byli průměrní jak průměrná délka penisu. Fishburne si vyměnil roli z filmu V zajetí teroru, kde stál na opačné straně mučidel, a vidět ho v jednom filmu s houserem, teda s Cole Hauserem, to jsem nikdy netušil, že se něco takového může stát. Hausera beru totiž spíš jako béčkovýho herce. Jo a pro všechny, co si čtou ostatní komentáře: tak zmatené to není (je to jenom blbé) a Saw to nepřipomíná...(24.3.2009)

• honajz

Cosi jako další Saw kombinované s Derailed, překombinované všemi těmi překvapivými zvraty kdo je kdo, a vcelku nijak zábavné. ----- Výstižný název filmu, který v sobě kombinuje Saw, Derailed či snímek V zajetí teroru. Dokonce tu hraje Laurence Fishburne jako v posledně jmenovaném. Mladý muž má mučit v odlehlé místnosti jiného muže. Vrátíme se ve flashbacku o pár týdnů zpět, kdy sledujeme, co mladý muž dělal, ke komu se přidal a zhruba proč. Pak se zas vrátíme do současnosti, zase do nedávné minulosti, zas zpět, a v tom zmatku nám má uniknout, jak neoriginální film to je a kolik dalších vykradl, jeden méně známý dokonce cituje skoro doslova. Nehledě na závěrečné odhalení, které zkušenějšímu diváku docvakne po asi půl hodině filmu a je natolik zoufalé, že unylou nudu předchozích minut nezachrání. Zkrátka překombinovaný, a přitom nudný snímek, který vlastně nemá co nabídnout v žádném směru. Snad jen zcela oddaným fanouškům Morphea. Disk taky nepatří k nějakým odvazům. Na úvod se spustí uřvaný protipirát (pořád přemýšlím, proč je u něj zrnitý obraz, má to snad evokovat, že digitální kopie digitálního média je zrnitá?), trailery na filmy Síla odvahy, Nebezepečný cíl, Nestyda, v menu najdeme dalších pět, ale jinak - nic.(2.4.2009)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vencouveru a v Britské Kolumbii. (Terva)

• - Spoiler: Asi 5 minút pred koncom, keď Jimmi zastrelí bossa Ziggiho, je vidieť, že ho trafí priamo do srdca. Keď v nasledujúcej scéne Ziggi leží na zemi, strelná rana už nie je tam, kde bola, ale je viac k stredu. (xun)