Muka

Krvavá služba

Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2008, 107 min

• mala_kea

Jediné, co může tento film povznést je rádoby dobrá kriminální část a herecký výkon Hausera. Udivuje mě, že právě Laurence se ujal jedné z hlavních rolí, když se jedná o naprostou ztrátu času. Od Matrixu jeho výkony nejsou takové, jaké bych od něj čekal a následně ocenil. Doufal jsem nějakého nečekaného zvratu, dostal jsem však spíš pár litrů zvratků.(20.7.2010)

• ondrula

Věděl jsem, že to nebude největší podívaná všech dob, ale v okamžiku, kdy se kamera sleduje týpka, kterej se blíží ke svýmu autu a následně je v odrazu okýnka vidět naprosto zřetelně kameraman i s kamerou, pro mě film ztratil poslední špetku atmosféry. Jedinej, kdo v tom filmu alespoň trošku hraje, je Laurence Fishburne, oproti tomu většinu času má za úkol se tvářit útrpně, takže zas až tolik prostoru nemá. Zápletka je mimořádně debilní, všechno je násilně podřízeno tajemnému odhalení pana Z., ovšem šokující ohalení se nepovedlo, protože je myslím jasný hned zkraje, ze který postavy se vyklube. Až budu chtít příště promrdat dvě hodiny času, půjdu do baru a budu poslouchat žvásty unuděných štamgastů.(6.8.2012)

Nebylo to špatné, hlavně moment infiltrace a s ním spojené osobní problémy. To mučení nebylo ve filmu až tak stěžejní. Problém ale nastal v závěru, který byl "záporákem" nalinkován tak, jako kdyby jej režíroval sám Jigsaw ze série Saw. Malý neduh byl i závěrečný hovor mobilním telefonem, který se dá ale vysvětlit tím, že člověk placený za realizování telefonních hovorů ještě nevěděl, že už je po všem. Anebo, že by to byl teprve ten pravý "záporák"? V tom případě bych musel konstatovat, že film neměl dostatečné grády, aby byl schopen pokračování. PS: Sympatický mi byl Cole Hauser, který vypadal jako kříženec Christiana Balea a Matthewa McConaugheyho.(23.8.2009)

• lennyd

Agent FBI Kevin Cole (Cole Hauser) se dostává hluboko do zločinecké organizace, snad jen krůček od samotného šéfa, po kterém FBI (včetně Kevinova otce, ředitele FBI) pátrá už dlouhá léta. Když dostane od šéfa další úkol, zjistit od jeho účetního kam se ztratily miliony dolarů, vycítí šanci se díky této práci dostat až na samotný vrchol. Ale až pozdě zjišťuje, že vše byla jen taková hra ... Nolan Lebovitz se dle novodobého filmařského pravidla, čím víc zvratů tím lépe, vrhl na tento film s pořádným nadšením. Akorát se mu to kapánek vymklo z rukou - takže i když samotný příběh není vůbec špatný, celkové zpracování filmu hodně ublížilo. To, že se ve filmu prolínají tři časové roviny, které asi mají vysvětlovat pocity hlavního hrdiny, působí trochu (dost) zmateně - takže si divák ani moc nevychutná závěrečnou překvapivou pointu (ano přiznávám, měl jsem takové tušení, kdo bude hlavním záporákem - ale byl jsem tentokrát úplně vedle). Ani po herecké stránce tento film není nikterak výjimečný - Cole Hauser není žádný velký herec (jeho polda v Černočerné tmě byl asi jeho vrcholem), a James Cromwell ani Laurence Fishburne nemají dostatek prostoru k tomu, aby něco ukázali...(2.12.2011)

• sedm.1

Thriller,na který se sice dá koukat a ani příliš nenudí,každopádně celé je to až moc postavené na hlavu,o samotném závěru pak ani nemluvě.Cole Hauser v hlavní roli je docela sympaťák,ale ani on film nijak nezachraňuje.Muka mohl být daleko ostřejší a temnější film,ale autoři jakoby nevěděli,jestli se rozhodnout děj prostě zdrsnit a jet tou brutálnější cestou,anebo nechat špinavost a neučesanost na pozadí a rozehrát chytrý thriller.Oba tyto směry se tak mezi sebou mlátí,ale navzájem moc nefungují a navíc ani nedosahují nějakých valných kvalit.Jak jsem se zmiňoval,závěr je sice překvapující,ale tak hloupý a málo uvěřitelný,že spíš než šok se dostavil nefalšovaný úškleb a rozpačitost.Muka je zkrátka filmem mnoha tváří,ale ani jedna z nich není moc pohledná.(15.6.2010)

• Cole Hauser

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vencouveru a v Britské Kolumbii. (Terva)

• - Spoiler: Asi 5 minút pred koncom, keď Jimmi zastrelí bossa Ziggiho, je vidieť, že ho trafí priamo do srdca. Keď v nasledujúcej scéne Ziggi leží na zemi, strelná rana už nie je tam, kde bola, ale je viac k stredu. (xun)