Wings of Glory: Ovládnutí oblohy

• USA Wings of Glory: The Air Force Story III
všechny plakáty

I přes počáteční úskalí bojů Druhé světové války spojenecké letectvo triumfuje a vyhání nepřátelská letadla z oblohy po celém světě. V poválečném období je založeno nové, samostatné Vojenské letectvo, a to přesně včas ke střetu s novou hrozbou. Severní Korea přepadla svého jižního souseda, aby sjednotila celou zemi pod komunistickou nadvládou. Vojenské letectvo vzlétá v ústrety rudému ohrožení a opět triumfuje nad bojem zmítanou zemí. (oficiální text distributora)

Volodimir2

Dokument popisuje prvé pokusy o lietanie. Cez známu legendu o Ikarovi, neskôr za pomoci šarkana Juan Huangton a nakoniec kontrolovaný let klzákom Basa Firnasa. Až 17.12.1903 bratia Wrightovci prvýkrát uskutočnili let na motorom poháňanom lietadle. O desaťročie neskôr v 1. svetovej vojne lietali lietadla ťažšie ako vzdych už aj na vojenské účely. Dokument nám pomocou autentických archívnych záberov natočených priamo v boji 2. svetovej vojny ukáže exkluzívny príbeh o vývoji amerického letectva od jeho začiatkov , cez amerického pilota Charlesa Lindbergha a jeho sólovým preletom cez Atlantický oceán v roku 1922 až po prúdové lietadla a prvý raketový let. Seriál - Krídla slávy: 1. diel Začiatky vzdušnej moci 1903 až 1953 2. diel Kurz sa obracia jún až december 1942 3. diel Pred inváziou január až jún 1944 Neznesiteľný americký pátos s historickými úplne špatnými závermi. ()