Tajemství ztracené archy (TV film)

Monster Ark

Tajomstvo stratenej archy

Sci-Fi / Dobrodružný / Horor

USA, 2008, 85 min

• DavidWebb

Odpad tomu nedám iba kvôli tomu, že ako som už niekoľko krát písal, je to nesmierne dehonestujúce a za každým filmom je určitá snaha, vynaložené peniaze a čas, takže... Ale "filmy" podobného druhu sú naozaj dnom umenia živých obrázkov. Všetko zle... prenajímať si vojenskú techniku ako vrtuľník, humvees na vtákovinu, v ktorej idú zachraňovať svet traja vojaci, ktorí si nevedia zaviazať topánky so škuľavým veliteľom - ostreľovačom, a dialógmi ako "Ja už sám neviem čomu mám veriť" a "Nájdite to a zabite to!", no tak to už je paródia. Najsmutnejšie je, že podobný výplod vysiela TV v hlavnom vysielacom čase v piatok večer. Aspoň som rýchlejšie zaspal...(12.3.2016)

• Hamar

Usnul jsem u toho! Docela mě zaujala postava, kterou hrála, jak jsem se tady dočetl, Amanda Crew. Jak tam roztomile pobíhala v těch kraťáskách a tílku. Tak jsem si říkal, že dám tomuto snímku šanci. Když jsem však zjístil, že se její postava nikam nevyvíjí, tedy směrem k dalšímu odhalování se, přestalo mě to bavit a to nepovedené monstrum to zabilo úplně!(17.5.2015)

• SOLOM.

Po zhlédnutí posledních tří dílů Wrong Turn jsem se rozhodl, že se podívám na úplný začátek režijní kariéry Declana O'Briena. I přes varování jehož se mi díky nízkému procentuálnímu hodnocení na netu dostalo, jsem do toho prostě musel jít. Chtěl jsem zjistit, zda je vážně takový packal, nebo má averze k němu je neoprávněná. No a on mne opět „nezklamal. Ani tento televizní film totiž neoplývá bůhvíjak dobrou kvalitou, nechybí v něm špatné digitální triky a krvavé cákance, ba ani špatné herecké výkony. Prostě jde o dalšího adepta na jeden z filmů, které stačí vidět jen jednou a věřím, že mnozí jej ani nedokoukají dokonce. Docela se divím, že se tomu propůjčila Renée O'Connor, ale asi se jí po dvou děckách hodí každá kačka. Už dávno není tou „sexy“ blondýnou, která se ráda mazlila se Xenou. I tady ovšem patří k tomu nejlepšímu, co je zde k vidění (tedy její výstřih určitě). Bohužel na celém filmu není moc věcí, které by se daly pochválit. Už se budu opakovat po několikáté, ale kameramany kteří trpí třesavkou, by měli vyhodit ze showbyznysu. Nesnáším roztřepané záběry, stupidní dialogy o víře (jakožto nevěřícího mě tyhle žvásty opravdu nezajímají – možná tak ve filmech o posedlých) a plechové monstra, která skáčou po place jak blechy, pomalu nezranitelné a ještě k tomu velmi špatně zvládnuté po vizuální stránce.(20.11.2012)

• zliteonit

Kde začít. Příběh vykradený od Indiana Jonese. Druhá Noemova archa už je opravdu extrémní výmysl. Nestvůra je zřejmě zřejmě nezničitelná i pod těžkou palbou. Je extrémně rychlá a z ničeho nic jí jde probodnout štít až do srdce a téměř vůbec sebou necloumá a je konec. A spoustu dalších blbostí. Nejsem si jistý jestli je to film nebo jen atrapa na pohádku. 10% za Reneé O'Connor, kterou jsem si oblíbil v seriálu Xena.(3.11.2012)

• SKreyn

Ufff, tak čo som čakal, toho som sa aj dočkal. Fakt je to riadny odpad. Chvíľu som to dokázal pozerať ale dlho sa to nedalo. Kamera je úplne na hovno, tá príšera je strašná, tým strašná myslím to, že je nerealisticky spracovaná, je to hneď aj laikovi jasné na prvý pohľad, že je počítačom vytvorená a nejak moc sa s tým nehrali. Inak potom som si všimol, že aj helikoptéra bola vytvorená počítačom. Tak to už je sila. Nepozerajte to!(8.8.2010)