Tajemství ztracené archy (TV film)

Monster Ark

Tajomstvo stratenej archy

Sci-Fi / Dobrodružný / Horor

USA, 2008, 85 min

• SOLOM.

Po zhlédnutí posledních tří dílů Wrong Turn jsem se rozhodl, že se podívám na úplný začátek režijní kariéry Declana O'Briena. I přes varování jehož se mi díky nízkému procentuálnímu hodnocení na netu dostalo, jsem do toho prostě musel jít. Chtěl jsem zjistit, zda je vážně takový packal, nebo má averze k němu je neoprávněná. No a on mne opět „nezklamal. Ani tento televizní film totiž neoplývá bůhvíjak dobrou kvalitou, nechybí v něm špatné digitální triky a krvavé cákance, ba ani špatné herecké výkony. Prostě jde o dalšího adepta na jeden z filmů, které stačí vidět jen jednou a věřím, že mnozí jej ani nedokoukají dokonce. Docela se divím, že se tomu propůjčila Renée O'Connor, ale asi se jí po dvou děckách hodí každá kačka. Už dávno není tou „sexy“ blondýnou, která se ráda mazlila se Xenou. I tady ovšem patří k tomu nejlepšímu, co je zde k vidění (tedy její výstřih určitě). Bohužel na celém filmu není moc věcí, které by se daly pochválit. Už se budu opakovat po několikáté, ale kameramany kteří trpí třesavkou, by měli vyhodit ze showbyznysu. Nesnáším roztřepané záběry, stupidní dialogy o víře (jakožto nevěřícího mě tyhle žvásty opravdu nezajímají – možná tak ve filmech o posedlých) a plechové monstra, která skáčou po place jak blechy, pomalu nezranitelné a ještě k tomu velmi špatně zvládnuté po vizuální stránce.(20.11.2012)

• djbarrel

No čekal jsem to trošku horší. Monstrum bylo naprosto otřesný a to jak vzhledově tak i co se animace týče. Herci nic moc, stále se tam přetřásala víra až to hezký nebylo. Nejhorší ale byla asi ta nuda. Skoro nic se ve filmu nedělo a když se začalo dít tak to bylo taky nudné. Žádná atmosféra nic. A to nemluvím o exteriérech. Zdá se mi, že písečné duny kdesi v afghánistánu či iráku poslední dobou přitahují režiséry všemožných sraček. Odpad! nedávám jen proto, že jsem viděl daleko horší filmy. 11 %(30.7.2011)

• Hamar

Usnul jsem u toho! Docela mě zaujala postava, kterou hrála, jak jsem se tady dočetl, Amanda Crew. Jak tam roztomile pobíhala v těch kraťáskách a tílku. Tak jsem si říkal, že dám tomuto snímku šanci. Když jsem však zjístil, že se její postava nikam nevyvíjí, tedy směrem k dalšímu odhalování se, přestalo mě to bavit a to nepovedené monstrum to zabilo úplně!(17.5.2015)

• TERRORDROME

Myslel som že to bude ďalšia štandardná céčková naháňačka za pokladom, ale keď tú Archu našli za nejakých 10 minút, došlo mi že sa to práve zvrhlo na iný druh "obľúbenej" televíznej "zábavy" a síce naháňačku s priblblým starovekým trotlmonštrom. V Arche totiž bol kotec obsahujúci niečo čo ani stránky biblie nezniesli a Noe to nechal hniť tisíce rokov v nádeji že to nikdy nevylezie. Samozrejme vyliezlo a začalo pacifikovať začmudený Afgánsky ľud. V tej chvíli ma napadlo že to vypnem a bude pokoj, ale moju pozornosť napokon udržal ten černoch čo strúhal až komicky drsného badassa, žuval špáradlo a oháňal sa bazukou. Inak je to to isté čo 10 000 x predtým, blbý scenár, blbé kecy a strašný, digitálne dodžubaný netvor čo vyzerá ako gorila v kartónovom brnení. A Gabriela bez Xeny. Samozrejme nechýba ani dementné bratstvo chrániace tajomstvo, ale tí sa nezmôžu na nič moc viac než drístanie o viere a starých historkách. No čo, mám to za sebou.(23.5.2015)

• Jimclark

Tak to bylo ze slabší jamky. Taky má tenhle filmeček snad nejhorší hodnocení co jsem kdy na databázi viděl. Ale že bych tomu musel dát odpad? Zas taková hrůza to nebyla, některé české seriály jsou na tom i hůř. Paradoxně to bylo koukatelný do doby, než se tam poprvé objevila ta příšera. A ještě si vzpomínám jak mně štvalo, že velitele který měl na rukávu evidentně poddůstojnické prýmky hlavního seržanta, povýšili naši překladatelé suverénně na majora. :-) Bohužel během poslední reklamy jsem usnul, tak ani nevím jak tohle veledílo vlastně dopadlo. Ale zjišťovat to určitě nebudu.(17.5.2015)