Archeológ Nicholas Zavaterro (Tim DeKay) nájde prastarý zvitok, v ktorom stojí, že biblický Noe (Atanas Srebrev) pred svojou slávnou archou proti potope údajne už jednu postavil – a na jej palubu vraj mal vlákať akési desivé monštrum a poslať ho preč, aby už nikdy viac neublížilo žiadnemu človeku! Keďže táto na prvá pohľad šialený myšlienka nedá Nicholasovi spávať, rozhodne sa spolu so svojou exmanželkou Avou Greenwayovou (Renée O'Connor), ktorá je taktiež odborníčkou v oblasti archeológie, odcestovať do Perzie, kde hlboko v púšti naozaj natrafia nielen na zvyšky archy, ale i na pozostatky onoho monštra! Na ich veľké zdesenie sa však zdá, že sa bytosť, ktorá je evidentne už pár tisícročí mŕtva, opäť prebúdza k životu! (oficiální text distributora)

brasek odpad!

Priemerná zmes akcie, lacného dobrodružstva a pokusu o horor... ale čo čakať od tv filmu? Plusom je, že miestami ako tak sa to dá pozerať aj keď nikde nie je žiadna záhada... ja vidím kopu skál, oni vidia loď a tajomstvo archy je odhalené, Noe žil 700 rokov a vedci hneď sa zhodnú, že 700 sú nejaké súradnice, kde hľadať zbraň na zabitie príšery atď :-() Biblická, či predbiblická príšera... čo napísať? Také niečo z photoshopu čo behá medzi hercami, akčné scény boja medzi ľuďmi a príšerou sú podľa očakávania... nič moc. A samozrejme nesmie chýbať tajné bratstvo, ktoré o všetkom vie a všetko tají. Myslím si, že časť nápadov bola ukradnutých z Indiana Jonesa ... Zaujímavé je, že veliteľa vojakov oslovovali major a pritom to bol "len" vysokopostavený seržant s hodnosťou seržant major, čo je vlastne vojenská úradnícka funkcia. ()

Z0oMb3E odpad!

H? Ja som to sledoval sledoval a zrazu bol koniec. Na tvári mi ostal výraz H? o čom to sakra bolo? Dobre nízkorozpočtová Gabriela si išla "vykopávať" mŕtvoly ktoré v Xene pobila, no našla len nezničiteľné niečo v štýle nelietavého pterodaktyla. To, že sa dve náboženstvá v časoch svätej vojny spojili aby nič nedosiahli, budiš. To že teórie vyvucané z prsta priamo na mieste vtlačia slzy do očí a natrhnú bránicu by sa tiež dali akceptovať. No to, že sa tak brutalbéčkový a určite na dlh točený film hrá, pomocou vykrádačiek Múmie či Indiany, na niečo o kus väčšie je neodpustiteľné. Samozrejme béčkovosť kypí na plné gule, čoho dôkazom sú mizerné efekty, slabá výprava, zbytočné dialógy či nezmyselné zábery. Nemôžem si pomôcť, ale keby sa film v polovici náhle zmenil na porno nedokázal by ani trochu zaujať. Dokonca aj pre fanúšika podobných filmov bolo kus utrpenie odpozerať za iných okolností príjemných 80 minút. A ak mi bude ešte niekto niekedy tvrdiť, že pôvodné znenie je lepšie ako dabing, do hrobu mu pribalím vypálené DVD s nádhernou slovenčinou. ()

DavidWebb

Odpad tomu nedám iba kvôli tomu, že ako som už niekoľko krát písal, je to nesmierne dehonestujúce a za každým filmom je určitá snaha, vynaložené peniaze a čas, takže... Ale "filmy" podobného druhu sú naozaj dnom umenia živých obrázkov. Všetko zle... prenajímať si vojenskú techniku ako vrtuľník, humvees na vtákovinu, v ktorej idú zachraňovať svet traja vojaci, ktorí si nevedia zaviazať topánky so škuľavým veliteľom - ostreľovačom, a dialógmi ako "Ja už sám neviem čomu mám veriť" a "Nájdite to a zabite to!", no tak to už je paródia. Najsmutnejšie je, že podobný výplod vysiela TV v hlavnom vysielacom čase v piatok večer. Aspoň som rýchlejšie zaspal... ()

zliteonit

Kde začít. Příběh vykradený od Indiana Jonese. Druhá Noemova archa už je opravdu extrémní výmysl. Nestvůra je zřejmě zřejmě nezničitelná i pod těžkou palbou. Je extrémně rychlá a z ničeho nic jí jde probodnout štít až do srdce a téměř vůbec sebou necloumá a je konec. A spoustu dalších blbostí. Nejsem si jistý jestli je to film nebo jen atrapa na pohádku. 10% za Reneé O'Connor, kterou jsem si oblíbil v seriálu Xena. ()

djbarrel

No čekal jsem to trošku horší. Monstrum bylo naprosto otřesný a to jak vzhledově tak i co se animace týče. Herci nic moc, stále se tam přetřásala víra až to hezký nebylo. Nejhorší ale byla asi ta nuda. Skoro nic se ve filmu nedělo a když se začalo dít tak to bylo taky nudné. Žádná atmosféra nic. A to nemluvím o exteriérech. Zdá se mi, že písečné duny kdesi v afghánistánu či iráku poslední dobou přitahují režiséry všemožných sraček. Odpad! nedávám jen proto, že jsem viděl daleko horší filmy. 11 % ()