Poslední vládce větru

• Nizozemsko

The Last Airbender

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2010, 99 min

Asi budu v očích ostatních za kulturní Barbaru, ale nemůžu si pomoct. Mně se tenhle film celkově opravdu líbil! Sice jsem byla nemile překvapena obsazením upíra, který dle mého skromného názoru moc hrát neumí a mile překvapena obsazením milionáře z chatrče, který svého padoucha naopak hrál velmi dobře. V té roli jde poznat, že černý pásek v taekwoondu nedostal zadarmo, kopy, bloky, údery, seky ovládá více než slušně. Při sledování jsem se usmívala pod fousky jak je ten fantasy námět příjemný a osvěžující. Akorát se mi zdá, že to bylo natočeno tak trochu neprofesionálně, cítím tam hodně nevyužitý potenciál ... Za mě 3,5* se zavřenýma očima a se zatnutými palci na nohou.(28.1.2014)

• Pepinec

Na Nově dělali kolem tohohle filmu větší humbuk než kolem včerejšího konce Světa. A asi věděli proč, protože ta pravá katastrofa přišla až dneska v podobě zničujícího náletu velmistra v plácání všeho druhu Shyamalana. Myslím, že všem Mayům s přehledem natrhnul prdel, čili nezbývá než vyhlížet další apokalypsu, kterou by mohl rozpoutat příštím výtvorem své bujné fantazie. Anebo se snad potvrdí jeho režijní schizofrenie, svým Šestým smyslem vycítí Znamení a bude pro nás znovu Vyvolený?(22.12.2012)

• Rosaviva

Bože, tak tohle byla vyloženě příšerná kravina. Upřímně nemám nejmenší tušení, co z toho filmu bylo nejhorší, jestli to byl casting, herecké výkony, příběh, efekty nebo snad scénář. Naprostá ztráta času aneb film, který je lepší nevidět a mnohem lepší by bylo, kdyby nebyl vůbec natočen. Nevím za co mu dávám tolik hvězdiček. 2*(22.12.2012)

Líbilo se mě to více, než Letopisy Narnie už kvůli lepší vizuální stránce, hudbě a dobrým soubojům. Sice příběh mě nikterak neoslovil a místy nudné dialogy tomu taky nepomáhali. Někteří herci byly toporní a nepřesvědčivý… ale i tak bych pokračování rád viděl, snad to nedopadne jak Robin Hood nebo Zlatý kompas (i když to tak vypadá). Mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(3.10.2010)

• hellstruck

Popravdě jsem čekala nějaký příšerný propadák plný japonských klišé (tím myslím především ty jejich bojové techniky)a vyklubala se nám z toho americká (i když jako přes kopírák od Japonců)fantasy s velice nadějným příběhem. Ono to celé má docela potenciál, ale v závěru dost nevyužitý. Pěkné efekty a zajímavou zápletku se čtyřmi živly bohužel přebíjí neslanost nemastnost doprovázená nulovým charismatem postav a emocemi na bodu mrazu.Zkrátka pěkný obal,ale to co je uvnitř už za tolik nestojí:)Stručně a jasně, je to takovém nijaké. Dokonale vystihující dvě hvězdičky :)(20.3.2012)

• - Skladba, která zazněla v prvním traileru, se jmenuje "Original Trailer Music" a složil ji James Newton Howard. V druhém hrála "Lonely Dusk" od Methodic Doubt. (Kailo)

• - Jeden z dôvodov, prečo bol film uvedený do kín v 3D bolo, že štúdio Paramount Pictures bolo ovplyvnené ziskom z množstva filmov, ktoré boli v tej dobe taktiež vypustené v 3D ako napríklad Avatar (2009), Alica v krajine zázrakov (2010) alebo Súboj titanov (2010). (Greenpeacak)

• - Pohyb ohňa vo filme bol čiastočne navrhnutý na základe filmu Harry Potter: Polovičný princ (2009). (Greenpeacak)