Reklama

Reklama

Poslední vládce větru

  • USA The Last Airbender (více)
Trailer 1

Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (885)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Poslední vládce větru není tak strašný, jak někteří strašili. Je to průměrné fantasy s mizernými triky, pohádkově naivním příběhem a neznámými přehrávajícími herci. Neznám seriálovou předlohu, ale přišla mi značně ošizená mytologie celého světa, ze které by se dalo vytřískat mnohem víc, než hodina a čtvrt rádoby velkolepé akce. Abych ale jen nenadávala - i tak film v podstatě ani chvíli nenudí a díky rozumné stopáži dokáže udržet divákovu pozornost až do konce. Co na tom, že se místy baví spíš naivitou tvůrců než jejich schopnostmi? ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Není to nejhorší. Je to trošku dětský a ostatní by od Shyamalana takový film nečekali ale prostě to zase tak špatný není. M. Night Shyamalan to prostě odsral s plnou polní. Tímhle filmem taky ale ukázal, že filmy netočí pro krásu, ale protože ho baví. Mrzí mě, že tu svojí trilogii nedotočí, zasloužila by si pokračování. Hudba je totiž perfektní a příběh taky není nejhorší. Lidi jsou občas hrozný svině a občas se jim srazit nějaký film prostě povede...Škoda. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Shyamalana jsem měl vždy upřímně rád, i když se mu svět smál do ksichtu, ale tohle stopadesátimilionové divadlo nejsem ochoten při nejlepší vůli strávit, i kdyby mě větry s ohněm braly. Končí to u božích triků a charismatického Deva Patela (!), zbytek je jeden velký omyl, kde se zapomnělo na výpravu (vždyť to má sotva pět lokací) a jakékoliv vtažení do děje. Absenci epiky v kině možná maskovalo 3D, ale na televizní obrazovce chcete pořádné postavy (a to tam ty náběhy jsou) a nabušený děj (a že ho námět slibuje). Místo toho dvě hodiny sledujete jogínské pózy pokérkovaného prcka a nejtragičtější zlomy v chování záporáků za celý rok. A ‚Národ země‘ měl jako jenom cameo, jo? ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

- Knock, Knock! - Who´s there? - Sense. - Sense who? - Sense you can´t see. Už Happening ve mně občas vyvolával záchvaty smíchu, ale stále v něm bylo možné vyčíst některé Shyamalanské trademarky a zčásti jsem si myslel, že si z nás onen vykutálený Ind dělá sofistikovanou srandu. U Last Airbendera tahle možnost bohužel odpadá. Ten příběh je tak mizerně vystavěný, až se to rozumu příčí. Horší dialogy jsem letos asi ještě neslyšel a pravidelně se objevující vypravěčské monology mě zabíjely. Za celých 103 minut mě atmosféricky zaujal jediný moment (obří vlna), což je dost smutná bilance. Směšný film a Shyamalana je mi líto. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $131,772,187Tržby Celosvetovo $319,713,881Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,013,249Tržby za predaj DVD v USA $30,758,409 ║ Opäť citeľná štúdiová paškvilná práca, tak ako tomu bolo u Súboja Titánov(2010), toto skoro ani nemá Shyamalanov rukopis, dej strašne skratkovitý oproti úžasnej kreslenej predlohe, postavy slabo vykreslené bez šance aby mohli viac sledujúceho zaujať, citeľná je aj absencia ľahkosti, ktorá perfektne sedela v seriály. Na druhú stranu moc tu spraví James Newton Howard a jeho hudobný doprovod, vizuálne poňatie, výber lokalít, spomalené zábery pri akcii, triky, dokonca aj obsadenie nie je najhoršie, takže žiadna katastrofálna pohroma ako sa z toho snažia všetci urobiť sa nedeje, len je strašná škoda že pôvodný potenciál čo ponúkla kreslená predloha nebol ani len z ďaleka využitý, toto mohlo hravo prekonať aj Pána Prsteňov. /videl v kine 3D verziu: 60%/ "klasický popcornový priemer" ()

Galerie (101)

Zajímavosti (35)

  • Firebending - ovládání ohně se může rozvinout na Thunderbending  - ovládání blesků. Tuto schopnost má pouze několik výjimečných benderů  - osoby schopných ovládat živly. Waterbending - ovládání vody se může rozvinout na Bloodbending - ovládání krve v těle jiných živočichů a lidí. Earthbending - ovládání země se může rozvinout na Metalbending - ovládání kovů a Lavabending - ovládání lávy. Airbending - ovládání vzduchu se nerozvíjí, pouze pár vyvolených se naučí schopnost levitace. (Aisengam)
  • Film se měl původně jmenovat Avatar: The Last Airbender, podle seriálu na kterém je založen. Jelikož práva na název Avatar vlastní James Cameron, není toto slovo použito, aby nedošlo k soudnímu sporu. (TomikZlesa)
  • Noah Ringer sa prihlásil do konkurzu na Aanga prostredníctvom videozáznamu, ktorý mu pomohol natočiť jeho inštruktor z Taekwonda. V tomto bojovom umení získaval v desiatich rokoch jedno ocenenie za druhým, a preto mu akčné scény nerobili problém. (Greenpeacak)

Související novinky

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v…

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže…

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe…

Tak co dál, Shyi?

Tak co dál, Shyi?

05.07.2010

Kauza Poslední vládce větru už se k vám zřejmě donesla. Celovečerní hraná adaptace populárního anime seriálu sbírá za oceánem extrémně špatné recenze. Kritici se předhánějí ve vymýšlení vtipných…

Reklama

Reklama