Poslední vládce větru

Posledný vládca vetra

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2010, 99 min

• Payushka

Existuje fantasy, která ač kopíruje klasická díla (od různých mytologií až po Tolkiena), má náboj a přináší do kinematografie něco navíc. A pak je škvár, který vůbec nemusel vznikat. To druhé je Shyamalanův Poslední vládce větru. Je nudný, s debilními dialogy, které jako by vypadly z holčičích blogísků, plný logických chyb a stereotypů. Ano, triky má pěkné. Ale který film (pokud nejde o Strážce vesmíru) v současnosti nemá pěkné triky? Diváka nijak neobohacuje a myšlenka i ty můžeš změnit svět je v tomto provedení tak prázdná, že by i Pokémoni záviděli.(7.11.2010)

Naštěstí jsem neznalý předlohy, ale když už nic, tak mě na ní Poslední vládce nalákal. Je to lepší jak Stalo se a je to rozhodně lepší jak Žena ve vodě. Radši tuhle fantasy blbost, na kterou se rád v nudném odpoledni kouknu (už třeba jenom kvůli těm hloupočkým a pěknoučkým herečkám) než na rádobypřemoudřelé Stalo se, které se mi námětově trefilo do vkusu 100%, ale to bylo tak všechno. Každopádně další film se superhrdiny už prosím né!!(16.8.2010)

Nieje to taká hovadina ako to tu na csfd vyzerá. Po vizuálnej a hudobnej stránke je to asi najlepšie, čo je divné práve u režiséra Shyamalana. Po dejovej stránke je to rodinná fantasy, ktorá nenadchne každého, ale pozerať sa rozhodne dá. Slušný casting, kamera, perfektná hudba Jamesa Newtona Howarda a niektoré doslova labužnícke akčné scény, ťahajú film s biedneho priemeru. M. Night Shyamalan trošku prekvapil, že sa pustil do takéhoto žánru. Obľúbený soundtrack: Earthbenders, Flow Like Water. 60% - 3*(31.1.2011)

Není to nejhorší. Je to trošku dětský a ostatní by od Shyamalana takový film nečekali ale prostě to zase tak špatný není. M. Night Shyamalan to prostě odsral s plnou polní. Tímhle filmem taky ale ukázal, že filmy netočí pro krásu, ale protože ho baví. Mrzí mě, že tu svojí trilogii nedotočí, zasloužila by si pokračování. Hudba je totiž perfektní a příběh taky není nejhorší. Lidi jsou občas hrozný svině a občas se jim srazit nějaký film prostě povede...Škoda.(28.11.2010)

• Hellboy

Už velmi dlouho jsem neviděl film, který by ve mně vzbuzoval tolik odporu, jako Poslední vládce větru. Na tomto "veledíle" není snad nic, co bych mohl pochválit. Atmosféru to nemá, dialogy jsou bez přehánění strašlivé, akce je špatně natočená, režie je neviditelná (v tom špatném smyslu slova), herci jsou nepřesvědčiví a příšerný dabing filmu ubírá poslední zbytky koukatelnosti a posílá ho bezpečně do vod odpadu! Shyamalan zřejmě vyčerpal své vlastní nápady a kdekdo - i já - očekával, že adaptování cizí látky mu prospěje. Ukázalo se ale, že to je asi ta nejhorší věc, co se mu kdy přihodila. Ostatně zpracovávat anime je vždycky o držku. A právě to, že jde o adaptaci "anime" (amerického anime), je největším problémem. Protože věci, které fungují v kreslené podobě, naprosto tragicky nefungují na plátně. Poetika anime se vytratila.(13.8.2010)

• - Film byl „oceněn“ anti-cenou Zlaté maliny. (joshula)

• - Režisér počas prípravy prvého filmu napísal scenár k jeho pokračovaniu. (Greenpeacak)

• - Jackson Rathbone sa pôvodne uchádzal o rolu Zuka. Po šiestich mesiacoch dostal telefonát, v ktorom mu oznámili, že nakoniec dostal rolu Sokka. (Greenpeacak)