Poslední vládce větru

Avatar: Posledný vládca vetra

Posledný vládca vetra

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2010, 99 min

Možná mají výhodu ti, kdo neznají původní seriál. Čili pokud nevíte o co by tam vlastně mělo jít a nemáte s čím srovnávat, film se vám bude patrně jevit v lepším světle. Také pokud vás naprosto zklamal předchozí Shyamalanův film "Stalo se", tak Poslední vládce větru je o třídu lepší. Já od filmu nic nečekala (při pohledu na zdejší komentáře a hodnocení) a naopak jsem byla příjemně překvapena. Mě film bavil, ba dokonce se mi i líbil.(6.10.2010)

• TeeAge

|| Scenár: M. Night Shyamalan / Avatar: The Last Airbender by Michael Dante DiMartino & Bryan Konietzko | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: M. Night Shyamalan, Frank Marshall, Kathleen Kennedy, Sam Mercer, Scott Aversano | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Nickelodeon Movies, The Kennedy/Marshall Company, Blinding Edge Pictures | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 319,123,021 $ ||(6.4.2011)

Přiznávám, na "Posledního vládce větru" jsem se začala dívat jedině proto, abych tady pak mohla vyblít svůj sžíravý sarkasmus na téma "juvenilní sračka" a "Shyamalanova horšící se demence". Jenže přišlo něco, s čím jsem po zdejších komentářích vůbec nepočítala: v pohodě fantasy pohádka. Nejsem zatížená znalostí předlohy, čekala jsem jen to nejhorší a vybafl na mě příběh přiměřeně stupidní, s dialogy občas tak nejapnými, až mi zbylé mozkové buňky páchaly sebevraždu skokem z uší, s hereckými výkony spíše podprůměrnými, bránici neplánovaně polechtal létající krávomamutobobr, mytologie byla zpracována dost zkratkovitě a povrchně... ale stejně se mi na to hezky koukalo. Audiovizuální stránka se povedla, bojová umění ve spojení s různými živly se dočkala efektní stylizace (ladné pohyby vládců vody, dynamické pohyby ohňovládců, dupavé umění zeměvládců atd.) a snad jediný důvod, proč nedám i čtvrtou hvězdičku je zmršený konec-nekonec. Být o 20 let mladší, nejspíš bych se u "Posledního vládce větru" nadšením počurala. Jo, a taky bych chtěla nepoděkovat TV H@vna za neustálé přerušování báječných reklam a upoutávek těmi otravnými filmy. 65%(23.12.2012)

• Gilmour93

Oheň, voda, vítr být, Shyamalan má léky po kapsách... Už drahnou dobu jsem neviděl film, který by mi způsobil tak konstantní nepřítomnost ducha. O čem to vlastně bylo? Budu si pamatovat jen jakéhosi kinderskina, co kolem sebe neustále máchal rukama. Odháněl snad obtížný hmyz? M.Night je od roku 2004 mrtvý a neví o tom. Stejně jako jedna z jeho nejzdařilejších postav, Dr. Malcolm Crowe, jenže ten rozhodně nepotřeboval desetiletí, aby mu to docvaklo..(11.1.2014)

• Skejpr

Ájé... Říkal jsem si, že to přece nemůže být až tak zlé. Ale ono jo... Paradoxně je možná lepší jít na film bez znalosti původního seriálu, jehož první sérii se pokouší Shyamalan adaptovat (rozuměj ohlodat až na kost, zimbecilizovat a totálně vykleštit). Takový divák si totiž řekne, že je to prostě podivná nelogická hovadina, ve které se vlastně 103 minut vůbec nic neděje a dále se jím nebude zaobírat. Fanoušek ale zná motivy, vidí, co s nimi Ind provedl a jak fatálně je zničil nebo nepochopil... A kromě úžasu nad tím, jak strašně to zničil se dostavuje rozhořčení a nasranost. Poslední vládce větru je malér a zklamání naprosto gigantických rozměrů. Dvě hvězdy POUZE za super efekty, poměrně dobrý casting, těch několik málo momentů (celkem asi 3), které se Shyamalanovi prostě nepodařilo zazdít a za postavu Zuky a generála Iroha, které zůstaly zdaleka nejvěrnější své předloze (i přesto, že Zuko je docela dost zprimitizovaný)... Shyamalana každopádně odstavit a na Posledního vládce větru nechodit!(13.8.2010)

• - Doposiaľ najdrahší film, ktorý režíroval M. Night Shyamalan. (Greenpeacak)

• - Jedním z důvodů, proč byl Noah Ringer vybrán do role Avatara je fakt, že je vlastníkem černého pásu v Taekwondu. (HellFire)

• - Film byl „oceněn“ anti-cenou Zlaté maliny. (joshula)