Poslední vládce větru

Avatar: Posledný vládca vetra

Posledný vládca vetra

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2010, 99 min

Naštěstí jsem neznalý předlohy, ale když už nic, tak mě na ní Poslední vládce nalákal. Je to lepší jak Stalo se a je to rozhodně lepší jak Žena ve vodě. Radši tuhle fantasy blbost, na kterou se rád v nudném odpoledni kouknu (už třeba jenom kvůli těm hloupočkým a pěknoučkým herečkám) než na rádobypřemoudřelé Stalo se, které se mi námětově trefilo do vkusu 100%, ale to bylo tak všechno. Každopádně další film se superhrdiny už prosím né!!(16.8.2010)

Seriál jsem neviděl. Ten, jehož jméno neumím vyslovit, se vrátil. A bohužel potvrzuje, že jeho úroveň už není tak vysoká, jako před deseti lety. Takhle, The Last Airbender není tak špatný film, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Je to pouze průměrný film ale s nadprůměrnými herci - Dev Patel možná není herec, co by jednoho dne dostal Oscara, nicméně charisma by mohl rozdávat a rozhodně znám větší herecká dřeva, než je on. Nicola Peltz byla taková krásně zvláštní dívka, která se doufám neztratí. Jinak mě ještě zaujala Seychelle Gabriel, s těmi bílými vlasy… Co se týče filmu, tak ten je (jak už jsem řekl) průměrný. Triky sice byly parádní, ale ty souboje! Nejednou jsem si řekl, že by to jiní režiséři zvládli mnohem lépe, přeci jen Shyamalanovi jdou lépe mysteriózní filmy. Ne nadarmo se říká "ševče, drž se svého kopyta". Vidět to ve 3D, možná bych tu čtvrtou i přidal, bohužel takhle to nechávám na třech hvězdách se smutným konstatováním, že Night by se měl už vzpamatovat, protože od roku 2002 nenatočil nic, čemu bych dal více než tři hvězdy. P. S. A ačkoliv to má hodně otevřený konec, který přímo volá po pokračování, pochybuju, že se ho dočkáme. Film se tak tak zaplatil a vydělal si jen 15 miliónů… Detailnější statistiky zde.(23.10.2010)

Ale jo, těším se na pokračování... ^^ Nečekaně se mi to docela líbilo. Je mi jasný, kde to může drhnout a je mi jasný, jak to asi vypadá v seriálu, a tak nějak, protože je mi to jasný, se mi to líbí, protože si prostě ten neukázanej zbytek domyslím. To je jedno, co tím chtěl básník říct. Divnej komentář. Prostě to má něco do sebe. Lepší 3*. Ale chci pokračování... :-D(17.7.2010)

Shyamalan zřejmě svým větrům už moc nevládne, takže nemile často mu unikne něco, co by mělo zůstat navždy divákem nespatřeno a už tak nějak pokračuje ve svý tradici z poslední doby, kdy jeho filmy nemaj téměř žádnou filmařskou úroveň a já už se přestávám ptát, jak je možný, že točí tak špatně, když jeho první filmy byly skvělý, já se teď začínám ptát, jak je možný, že vůbec natočil dobrý filmy. Tady v podstatě hned od úvodních záběrů a vět je jasný, že Shyamalan absolutně netuší, která bije a posílá na diváka směšný dialogy, trapný proslovy a nerozezná, kdy se jaká scéna hodí a mrská to tam bez ladu a skladu, do toho se né moc výrazný postavy snaží kouzlit, ale vypadá to spíš jako Seagalova připrava k boji a akce se rozjíždí líp až ke konci ,ale jelikož je v ní hlavním vůdcem 12ti letej harant, tak ani triky z toho neudělaj žádnej zázrak. Nečekal jsem moc, ale bohužel i tak mě to trochu zklamalo a to mně přitom stačí málo, když má film dobrej vizuál a slušnou akci.(1.10.2010)

• Hellboy

Už velmi dlouho jsem neviděl film, který by ve mně vzbuzoval tolik odporu, jako Poslední vládce větru. Na tomto "veledíle" není snad nic, co bych mohl pochválit. Atmosféru to nemá, dialogy jsou bez přehánění strašlivé, akce je špatně natočená, režie je neviditelná (v tom špatném smyslu slova), herci jsou nepřesvědčiví a příšerný dabing filmu ubírá poslední zbytky koukatelnosti a posílá ho bezpečně do vod odpadu! Shyamalan zřejmě vyčerpal své vlastní nápady a kdekdo - i já - očekával, že adaptování cizí látky mu prospěje. Ukázalo se ale, že to je asi ta nejhorší věc, co se mu kdy přihodila. Ostatně zpracovávat anime je vždycky o držku. A právě to, že jde o adaptaci "anime" (amerického anime), je největším problémem. Protože věci, které fungují v kreslené podobě, naprosto tragicky nefungují na plátně. Poetika anime se vytratila.(13.8.2010)

• - Jedním z důvodů, proč byl Noah Ringer vybrán do role Avatara je fakt, že je vlastníkem černého pásu v Taekwondu. (HellFire)

• - Režisér sa s animovanou predlohou zoznámil vďaka svojim deťom, ktoré seriál sledovali pravidelne. (Greenpeacak)

• - Film byl „oceněn“ anti-cenou Zlaté maliny. (joshula)