Bruce-Partingtonovy dokumenty (TV film)

The Return of Sherlock Holmes: The Bruce Partington Plans

• slovenský

Bruce-Partingtonove dokumenty

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1988, 52 min

Poslední díl ze série The Return of SH mi případá nejslabší. Ona povídka je na tom o něco hůř, protože ta nudila. Tenhle díl aspoň nenudí. Opět je tu Sherlockův bratr Mycroft. Charles Gray je skvělý herec a bratři jsou skvělé detektivní duo. Zápletka s papíry na ponorku je dost slabá, takové věci mě moc nebaví, ale tady to přikrývají skvělé herecké výkony. Zbavení mrtvoly bylo ale použito skvěle. celkově je Return of SH mnohem lepší než Dobrodružství.(31.12.2011)

Poprvé jsem v tomto seriálu viděl Mycrofta a musím podotknout, že jsem si ho představoval úplně jinak, ale i tak se jedná o velice zajímavou postavu :-) Největší změnou oproti povídce je to, že inspektora Lestrada nahradil inspektor Bradstreet. Jinak se jedná o hodně věrnou adaptaci. __ A není mi jasná jedna věc. Na konci, když dopadnou pachatele, tak se Holmes přizná, že čekal někoho úplně jinýho. V povídce ani tady není vysvětleno koho, ale docela by mě to zajímalo :-))(18.9.2010)

Tento příběh je poněkud prostší a možná i nudnější, což je dáno samotnou předlohou A. C. Doyla. Na začátku můžeme slyšet nepříliš povedenou snahu o zpěv v podání Sherlocka Holmese. Jeho představitel Jeremy Brett však zpíval velmi pěkně, dalo by se říci krásně, takže pokud máte zájem najděte si na Youtube např. "Jeremy Brett She Moved Through Fair" nebo "Jeremy Brett Wonderful View". (Jako fanynka musím jeho zpěv obhájit, aby někdo z Vás nenabyl dojmu, že takto zpíval nejlépe, jak uměl.) ;) ;) ;)(19.8.2013)

Ukradené plány na ponorku, to je začátek vhodný spíš pro špatný špionážní příběh. Potěší, že Sherlock Holmes ani tentokrát nezklame a zápletku rozvine tak trochu jinak. Zajímavé a originální je hlavně zbavení se mrtvoly za použití vlaku, to by si fanda detektivních příběhů neměl nechat ujít.(22.8.2008)

Můj oblíbený případ se špionážní příchutí.(6.4.2017)

• - V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Bruce-Partingtonovy dokumenty“ se v tomto seznamu nachází na 14. místě. (PhillM.)