Epizody(3)

Iva Janžurová v hlavní roli komedie o ženské emancipaci, kde nechybí dramatické napětí i překvapivá pointa. Syslí údolí - dnes už neexistující předměstská čtvrť města Živna. Navštívíme zdejší domácnosti, abychom vstřebali to zvláštní mikroklima zdejšího prostředí. Seznámíme se se čtyřčlenou rodinou Bláhových, kde od určité doby má hlavní slovo matka dvou prospívající synů - energií a elánem překypující Andula Bláhová. V Syslím údolí se Bláhovi usadili před patnácti lety, kde se Andula šťastně provdala. Tehdy se ještě svým manželem chlubívala. Ale co bylo, patří minulosti. Teď je manželství v neutěšeném stavu. Kdo na tom nese větší díl viny, zda "bláhová" Andula, či chřadnoucí hutník Bláha se dozvíte v prvním příběhu autora Františka Stavinohy. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele argenson k tomuto seriálu (1)

Hvězdy nad Syslím údolím (1986)

Když máte k dispozici nudnej scénář, tak ani dobří herci to nezachrání. Ti navíc předvádějí stereotypy, na jaké jsme u nich tehdy byli zvyklí (zvlášť markantní je to ve třetí části u dvojice Josef Dvořák - Zuzana Bydžovská). Tyhle tři příběhy z rádobydělnické kolonie, kde výchozí prostředí nemá prakticky žádnej význam, mě nezaujaly. ()