poster

Je krásné lásku dát

 • USA

  Love Is a Many-Splendored Thing

Drama / Romantický / Válečný / Životopisný

USA, 1955, 102 min

 • Skip
  **

  Průměrná romance z Hongkongu na přelomu čtyřicátých a padesátých let. Chabé herecké výkony. William Holden je sice dobrý herec, ale co si měl počít vedle Jennifer Jonesové, která po celou svou kariéru podávala průměrné až katastrofální výkony. Možná se mýlím, ale nic bych za to nedal, že se závěrem tohoto filmu nechali inspirovat tvůrci Intimních detailů.(11.7.2007)

 • Spock
  ****

  Romantický film ze „staré školy“, který se točí kolem vztahu ovdovělé čínské míšenky a „skoro rozvedeného“ amerického novináře. Mimo jiné se tak trošku řeší také sociální a politické problémy Číňanů. Padesátá léta byla v některých ohledech sice trochu zkostnatělá a na snímku to je znát, přesto všechno je ta nevinnost a klasické dobývání ženy velmi sympatické. Jako bonus pak na diváka čeká tragický konec, to je zřejmě ta moje čtvrtá hvězdička. Podle mě pro dnešního mladšího diváka v celku nudná záležitost, které hned tak nepřijde na chuť.(2.7.2007)

 • Houdini

  Oscar 3 : Kostýmy, Píseň - "Love Is a Many-Splendored Thing", Hudba + 5 nominací: Nejlepší film, Herečka HR - Jennifer Jones, Kamera, Výprava, Zvuk(31.3.2004)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +tolik romantických slov a krásných dialogů se jen tak nevidí, Jennifer Jones to opravdu sluší -je to dlouhé, utahané, opravdu to místy nudí/// Velice slušný (uhlazený) film, který se odehrává v krásném prostředí. To sice zabíjí statická kamera, ale po více jak 50 let starém filmu nemůžeme chtít víc. Romantická záplekta byla na tehdejší dobu asi nevšední, dnes už jsme zvyklí na ledacos, přesto to zachraňuje krásné herecké podání, mírná chemie mezi hlavní dvojicí a jejich civilní vyjadřování. Je to pěkná romantika a ten závěr jsem čekal./// Celkem 54%///(18.2.2009)

 • Han22
  **

  Na tohle jsem kouknul jen proto, že film dostal tři Oskary, z toho jeden za písničku a tak jsem byl zvědavý. Co mám napsat - byla to načinčaná nuda. Krásná kamera, krásná hudba, zajímavé prostředí Hongkongu 1949, lehounké naťuknutí komunismu v Číně a jinak stokrát viděný příběh on a ona. Velikou lásku komplikuje fakt, že on je ženatý a ona euroasijka (hraná americkou herečkou). Je to přeslazený až běda, bez většího dramatu a nakonec SPOILER to skončí blbě. To jsem fakt potřeboval ve svém stavu romanťárnu se špatným koncem, za to hvězdička dolů KONEC SPOILERU. Oskarová písnička je průměrná, v 50. letech byly lepší oskarovky.(19.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace