Je krásné lásku dát

Love Is a Many-Splendored Thing

Drama / Romantický / Válečný / Životopisný

USA, 1955, 102 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,000,000Tržby Celosvetovo $-(14.11.2009)

• Skip

Průměrná romance z Hongkongu na přelomu čtyřicátých a padesátých let. Chabé herecké výkony. William Holden je sice dobrý herec, ale co si měl počít vedle Jennifer Jonesové, která po celou svou kariéru podávala průměrné až katastrofální výkony. Možná se mýlím, ale nic bych za to nedal, že se závěrem tohoto filmu nechali inspirovat tvůrci Intimních detailů.(11.7.2007)

Romantický film ze „staré školy“, který se točí kolem vztahu ovdovělé čínské míšenky a „skoro rozvedeného“ amerického novináře. Mimo jiné se tak trošku řeší také sociální a politické problémy Číňanů. Padesátá léta byla v některých ohledech sice trochu zkostnatělá a na snímku to je znát, přesto všechno je ta nevinnost a klasické dobývání ženy velmi sympatické. Jako bonus pak na diváka čeká tragický konec, to je zřejmě ta moje čtvrtá hvězdička. Podle mě pro dnešního mladšího diváka v celku nudná záležitost, které hned tak nepřijde na chuť.(2.7.2007)

• Houdini

Oscar 3 : Kostýmy, Píseň - "Love Is a Many-Splendored Thing", Hudba + 5 nominací: Nejlepší film, Herečka HR - Jennifer Jones, Kamera, Výprava, Zvuk(31.3.2004)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +tolik romantických slov a krásných dialogů se jen tak nevidí, Jennifer Jones to opravdu sluší -je to dlouhé, utahané, opravdu to místy nudí/// Velice slušný (uhlazený) film, který se odehrává v krásném prostředí. To sice zabíjí statická kamera, ale po více jak 50 let starém filmu nemůžeme chtít víc. Romantická záplekta byla na tehdejší dobu asi nevšední, dnes už jsme zvyklí na ledacos, přesto to zachraňuje krásné herecké podání, mírná chemie mezi hlavní dvojicí a jejich civilní vyjadřování. Je to pěkná romantika a ten závěr jsem čekal./// Celkem 54%///(18.2.2009)