Podvodníci (TV pořad)

Podvodníci

Reality-TV

USA, 2000, 45 min

• Erinye

Co to jako má být? Zábavná show a pro koho? (I když v USA už je možné opravdu všechno). Ať se na mě nikdo nezlobí, nebo třebas i zlobí, ale tohle je jen pro silné nervy. Jak hluboko ještě může člověk klesnout? Nekoukatelná, nesmyslná změť čehosi, co hodnotím jako ódu na lidskou blbost. A pokud jsou to epizody z "normálního života", tak já jsem královna ze Sáby. Jednoznačně odpad!!(6.2.2013)

Tento druh "zábavy" asi není pro každého, defacto to ani není vtipné. Show staví na lidské škodolibosti, agresivitě a podobných pudech, které se snažíme v normálním životě potlačit. Viděl jsem dílů pouze několik, ale byla to obvykle síla - samozřejmě především konfrontace jsou pro dotyčné hodně nepříjemné a téměř vždy dochází k nějaké formě násilí (od submisivních chudáků, kteří se nechají pohlavkovat až po ty agresivní hrdiny). Je to zábava, ačkoliv docela nevkusná. Proto 3*(23.1.2013)

• peiton

Kladiem si otázku k čomu je osožná takáto relácia.Amerika a ich jednotlivé televízie už nevedia ako majú na seba strhnúť a upriamiť všetku pozornosť.Odhaliť neveru partnera je skutočne vrcholne trápnym divadielkom,ako pre podozrivého tak i pre sledujúceho.A to všetko pod drobnohľadom kamery.Mám dosť viac my netreba.A neuznávam takúto formu kvázy ,,zábavy".Ozaj netreba vytahovať všetky špinavosti na svetlo sveta a treba mať aj tú svoju pomyselnú 13.komnatu.(10.7.2013)

• andrewz

„Nedlužíte svým podvedeným divákům pravdu?“ ptá se investigativní reportérka. „Divákům dlužím tak maximálně 43 minut vzrušující zábavy,“ reaguje producent pořadu. V naivní víře, že jde o nefalšovanou reality show, jsem se nenudil. Dál ale sledováním pořadu nehodlám zabíjet čas. V pravém světle totiž Podvodníci ztrácí veškerou atraktivitu. A navíc se mi nezdá fér, jak nestydatým způsobem tahají tvůrci diváky za nos – tím spíš, jak často se snaží sami moralizovat. 30%(21.6.2014)

Američan Joey Greco je neúnavný sliedič, ktorý má k dispozícii štáb skúsených spolupracovníkov, niekoľko vozidiel a kvalitnú kamerovú techniku. Jeho relácia "Podvodníci" je založená na tom, že na žiadosť jedného z partnerov odhalí a zdokumentuje neveru toho druhého. Pár dní sledovania, niekoľko minút inkriminujúcich záberov a následná konfrontácia. Tá spravidla býva plná vypätých emócií. Veľmi zaujímavý nápad pre reality show, ktorý by sa zrejme ujal aj v našich končinách. ***(12.6.2010)