poster

Rachel and the Stranger

Western

USA, 1948, 80 min

Režie:

Norman Foster

Předloha:

Howard Fast (kniha)

Scénář:

Waldo Salt

Kamera:

Maury Gertsman

Hudba:

Roy Webb
(další profese)
 • MacGuffin
  ***

  Ohio okolo roku 1800: vdovec Big Davey (William Holden) si koupí chudou Rachel (Loretta Young) jako družku a náhradní matku pro svého malého synka. Je to vztah bez lásky. Když začne zpívající zálesák Jim (Robert Mitchum) s Rachel flirtovat, podnítí to Big Daveyse žárlivost..., H.- Loretta Young (Rachel Harvey); William Holden (David Harvey); Robert Mitchum (Jim Fairways); Tom Tully (Parson Jackson); Gary Gray (Davey)(4.2.2013)

 • vitekpe
  ***

  Nechapu co vedlo tri ustredni predstavitele (vsechno hvezdy prvni tridy) k ucasti na teto polostudiove rodinne polokomedialni legracce ve stylu "western". Neni to de facto o nicem...Holden si koupi zenu Lorettu Young asi za 18 dolaru (neprisel jsem na to od koho...ani proc za penize) a odvede na svou lesni boudu, ve ktere zije se svym synkem. Do toho prichazi kamarad Mitchum, ktery rad hraje na kytaru, Holden trochu zarli...ale nakonec vsichni vespolek zastrelej par divochu a jsou stastni...No jak rikam, nevim... :-) Nicmene Loretta Young, to je andel pred kamerou...kdykoliv.(11.10.2009)

 • rikitiki
  ***

  O hračku pohozenou v koutě neprojeví žádný chlapeček zájem, dokud nepřijde nějaký jiný a nechce si ji vzít. V tu chvíli následuje nevyhnutelné: "Ale tahle je moje. A vždycky byla!" Věrohodné, pravdivé a v souladu s obecnou psychologií chlapečků všeho věku (ostatně i velkého počtu žen) zpracování příběhu o muži, který si koupí ženu, protože potřebuje hospodyni a vychovatelku pro svého syna a toho, že je zároveň taky žena, si všimne, až když o ni projeví zájem někdo jiný. ____ Nenápadně rozvedené vztahové drama, které ukáže, jak je důležité, aby žena uměla perfektně střílet.(29.5.2015)