Život je boj

Fighting

Život je boj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2009, 103 min

Dito Montiel. Jméno režiséra si bude lepší pamatovat. Příběh? Nic extra. Channing Tatum? Možná ještě horší. Přesto sleduju film, žeru mu každý slovo dialogů, když režisér chce, abych se zasmál, tak se zasměju, a když dojde na boj, tak mě absolutně pohltí. Každý souboj má trochu jiné hudební ladění a snad v žádném jiném filmu mi nepřišla muzika tak silnou částí scény. Montiel ví co a hlavně jak chce divákovi ukázat. Díky Terrenci Howardovi navíc dá film vzpomenout i na ty obyčejné řeči ze života jak z Rockyho vystřižené.(30.8.2010)

• Bauer

Ouuu, tak tohle je průser na entou! Když si vzpomenu na rok 2008 na film Never Back Down, což byla neuvěřitelně cool záležitost, která nabídla dobrou zábavu a hlavně jsem po dlouhé době mohl vidět pořádný bojový film. Never Back Down mně uchvátil. Pak se z ničeho nic objevil trailer na film Fighting. Stylový trailer s vkusně vybranou hudbou. A já se začal těšit, že to bude něco jako Never Back Down. A nebylo! Místo toho jsem dostal dost úbohy film, jenž jakoby kopíroval Lví srdce. Film nese název Fighting. Anglicky Fight znamená boj. Já jsem se zde dočkal jen tří soubojů a ještě tak příšerných, že něco podobného jsem dlouhou dobu neviděl a asi jen tak neuvidím. Choreografie soubojů...jo počkat, tam vlastně žádná není. Bojovnící jen machají rukama kam je napadne, občas se muchlaj na zemi a to je celé. Do toho absolutně debilní dialogy a slabé herecké výkony. Channinga Tatuma mám rád. To samé platí i o Terrenci Howardovi, ale co předvádí tady je opravdu hrozné. Jeden výraz ve tváři. Sem tam úsměv, jinak nic. Si můžu rovnou postavit žehlicí prkno do kouta místnosti a koukat na něj. Hudba je zde velkým pozitivem pro mně. Pokud máte někdo v plánu se na tento snímek podívat, tak doporučuji podívat se pouze na trailer a uděláte opravdu dobře, když zůstanete jen u něj. Pokud se podívate na celý film, tak je to Vaše blbost a asi máte hodně volného času, když s tímhle klidně ztravíte 105 minut!(9.10.2009)

• sonnak

Slabé dvě a pár spoilerů navrch: Otravný Howard, nevýrazný Tatum, nudné a dlouhé. Dialogy jako parodie na telenovelu a u první poloviny filmu jsem málem usnul... v 10 hodin ráno. A celé to ani nedávalo moc smysl... Tatum za mlada bojoval, pak se z něj stal pouliční prodavač a aniž by extra trénoval či jakkoli předsvědčil, že pořád umí, je z něj velká hvězda. Souboj vyhraný náhodou, přerušený souboj, jedno vítězství a najednou jede o 100 táců?! You gotta be kidding me. Myslel jsem, že naivnější než Never Back Down nejde být, ale evidentně ano. Jenže NBD bylo aspoň zábavné, se sympatickou hlavní postavou a perfektním Hounsouem, přehlednými souboji a skvělými tréninkovými pasážemi (které tady až na deset vteřin BOXOVÁNÍ V METRU!!!!1! naprosto chybí). Ruce pryč.(14.8.2009)

Další film typu Nikdy to nevzdávej, takže pro ty co mají rádi bitky typu Rocky tento film určitě zapadne do sbírky. Já jej hodnotím pouze 3 hvězdičkami, protože tam prostě chybí to "něco navíc" co by u lépe hodnocených filmů být mělo, avšak tento film není jen tak nějaký průměr, opravdu stojí za to se na něj podívat. Fighting :-)(15.7.2011)

Talentovaný filmař Dito Montiel, který svým autobiografickým debutem Průvodce k rozpoznání tvých svatých (i tady hluboké trhliny ve vztahu k otci) dobyl prestižní festival Sundance, si pro tentokrát jen tak šmejdí newyorským podsvětím. Nicotný příběh týpka, co se hodlá poprat za svůj americký sen, přináší jen další nedotaženou báchorku. Protože tenhle mladík není ani Ital a jeho příběh se ani neodehrává ve Philadelphii. A navíc tamten hřebec uměl s onou prostotou alespoň pořádně pracovat. Archetypální příběh rváče, který nemá kde složit hlavu a který se probije v nelegálních zápasech z pouličního prodejce falšovaného zboží až k (asi) zamilovanému a (asi) bohatému rváči. Je mi líto, ale tak prostinký příběh, ve kterém se hlavní hrdina nedokáže ani vymáčknout, když chce říct holce (která je mimochodem tuze hezká), že se mu líbí, se zase tak často nevidí. Ty tři hvězdy dám, ale dal bych je bez rozpaků, jen kdyby každá druhá slibná scéna nevyšuměla do prázdna. Tvůrci se mezitím snaží broukat na romantické struny a pokoukávat po sociálním dramatu. Tahle schematická báchorka, když už nic jiného, tak je alespoň ve všech těch sférách vyvážená a vlastně ani neotráví.. a to se cení.(31.5.2010)

• - Vo filme pochádza Channig Tatum z Birminghamu v Alabame a Terrence Howard zo Chicaga v Illinois. V skutočnosti sa Tatum narodil v Cullman v Alabame a Howard v Chicagu v Illinois. (dexter)

• - Channing Tatum si zlomil nos během jedné z bojových scén. (sir-dave)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy jde Shawn McArthur (Channing Tatum) po ulici v dešti a nese krabici deštníků, zahlídne Harveyho (Terrence Howard) v restauraci, přičemž krabice je mokrá. V následující scéně je suchá a viditelně jinak potrhaná, načež je opět mokrá. (Raziel811)