Život je boj

Život je boj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2009, 103 min

• c.tucker

Akční sekvence byly celkem povedené, jenže jich bylo velmi po skromnu. Terrence Howarda mám celkem rád, jenže tady byl dost nesnesitelný. Děj je celkem slabý, ale hraje si na něco víc a tím strašně nudí. Přišlo mi to jako taková úprava Lvího srdce bez cizinecké legie. Konec byl předvídatelný až z toho boleli oči. Kdyby se přidalo víc fightů (jak by podle názvu mělo být), tak by se dalo uvažovat i o vyšším hodnocení. Celkový plus přidává senzačně pasující streetová hudba.(3.7.2009)

• Bauer

Ouuu, tak tohle je průser na entou! Když si vzpomenu na rok 2008 na film Never Back Down, což byla neuvěřitelně cool záležitost, která nabídla dobrou zábavu a hlavně jsem po dlouhé době mohl vidět pořádný bojový film. Never Back Down mně uchvátil. Pak se z ničeho nic objevil trailer na film Fighting. Stylový trailer s vkusně vybranou hudbou. A já se začal těšit, že to bude něco jako Never Back Down. A nebylo! Místo toho jsem dostal dost úbohy film, jenž jakoby kopíroval Lví srdce. Film nese název Fighting. Anglicky Fight znamená boj. Já jsem se zde dočkal jen tří soubojů a ještě tak příšerných, že něco podobného jsem dlouhou dobu neviděl a asi jen tak neuvidím. Choreografie soubojů...jo počkat, tam vlastně žádná není. Bojovnící jen machají rukama kam je napadne, občas se muchlaj na zemi a to je celé. Do toho absolutně debilní dialogy a slabé herecké výkony. Channinga Tatuma mám rád. To samé platí i o Terrenci Howardovi, ale co předvádí tady je opravdu hrozné. Jeden výraz ve tváři. Sem tam úsměv, jinak nic. Si můžu rovnou postavit žehlicí prkno do kouta místnosti a koukat na něj. Hudba je zde velkým pozitivem pro mně. Pokud máte někdo v plánu se na tento snímek podívat, tak doporučuji podívat se pouze na trailer a uděláte opravdu dobře, když zůstanete jen u něj. Pokud se podívate na celý film, tak je to Vaše blbost a asi máte hodně volného času, když s tímhle klidně ztravíte 105 minut!(9.10.2009)

• MartinezZ

8.6.2010 ~ Tak ne, dneska si chuť evidentně nespravím. Channing Tatum jako pouliční póvl mající prd na práci a zálibu v třískání do držky jiným póvlům se stejnou zálibou. Ale no tak, to tomu někdo nemohl vymyslet alespoň příběh? ~ Channing je asi nějaký drobný zlodějíček a flákač z ulice (alespoň to tak vyznívá, jestli to tak je, netuším, viz. dále) a jednou se takhle nachomýtne k týpkovi, co shání maso na ilegální zápasy. A Channing samozřejmě je ten pravý, nemá co dělat a tak prostě jde "do ringu" a se soupeřem si navzájem mlátí do huby. Fakt zábava. Ukrutná. Podřadné existence, které jsou buď hovno a nebo jsou hovno s plnou prdelí peněz, se baví čuměním na to, jak se dva pitomci mlátí do krve. ~ Mezitím se Channing vyspí nevědomky s přítelkyní (asi, viz. dále) jeho "agenta", v ději se objeví jiný vylízaný blb, taky zápasník, mající něco společného s minulostí Channinga (co nevím, viz. dále), kterého na konci Channing asi co, schválně?! ~ Já to nevydržel. Místy jsem musel šoupat děj, což vážně běžně nedělám, ale vskutku existují výjimky. Zbytečné žvástání nudící v už tak dost nudném nepříběhu jsem prostě snášet odmítal. Možná je tohle za mořem hrozně cool, v mojí hlavě ale ne. Jestli s tím chtěli navázat na nějaké "van Dammovky" z osmdesátých let, spletli si století.(22.3.2013)

Talentovaný filmař Dito Montiel, který svým autobiografickým debutem Průvodce k rozpoznání tvých svatých (i tady hluboké trhliny ve vztahu k otci) dobyl prestižní festival Sundance, si pro tentokrát jen tak šmejdí newyorským podsvětím. Nicotný příběh týpka, co se hodlá poprat za svůj americký sen, přináší jen další nedotaženou báchorku. Protože tenhle mladík není ani Ital a jeho příběh se ani neodehrává ve Philadelphii. A navíc tamten hřebec uměl s onou prostotou alespoň pořádně pracovat. Archetypální příběh rváče, který nemá kde složit hlavu a který se probije v nelegálních zápasech z pouličního prodejce falšovaného zboží až k (asi) zamilovanému a (asi) bohatému rváči. Je mi líto, ale tak prostinký příběh, ve kterém se hlavní hrdina nedokáže ani vymáčknout, když chce říct holce (která je mimochodem tuze hezká), že se mu líbí, se zase tak často nevidí. Ty tři hvězdy dám, ale dal bych je bez rozpaků, jen kdyby každá druhá slibná scéna nevyšuměla do prázdna. Tvůrci se mezitím snaží broukat na romantické struny a pokoukávat po sociálním dramatu. Tahle schematická báchorka, když už nic jiného, tak je alespoň ve všech těch sférách vyvážená a vlastně ani neotráví.. a to se cení.(31.5.2010)

• svobik

Staré přísloví praví, že když je něco jiné, nemusí to ještě být horší, to však neplatí v tomhle případě. Život je boj je možná v bitkách nasnímán poměrně originálním způsobem a i ten soundtrack bych si možná poslechnul víckrát, jinak mě ale nenapadá, za co ten film vlastně pochválit. Ze začátku se snaží maskovat všemožná hollywoodská klišé, co to jen jde, nicméně i ty potom začnou rychlostí blesku vylézat na povrch a bolí to mnohem víc. Scénář nepřichází s ničím novým, režie vesměs průměrná a herci (především Howard) hoodně slabí. 4/10(21.8.2009)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy jde Shawn McArthur (Channing Tatum) po ulici v dešti a nese krabici deštníků, zahlídne Harveyho (Terrence Howard) v restauraci, přičemž krabice je mokrá. V následující scéně je suchá a viditelně jinak potrhaná, načež je opět mokrá. (Raziel811)

• - Channing Tatum si zlomil nos během jedné z bojových scén. (sir-dave)

• - Vo filme pochádza Channig Tatum z Birminghamu v Alabame a Terrence Howard zo Chicaga v Illinois. V skutočnosti sa Tatum narodil v Cullman v Alabame a Howard v Chicagu v Illinois. (dexter)