• Smok

Neviem si predstaviť návštevu kina pri premietaní tohto filmu. Asi by som sa nudou zožral, alebo predčasne odišiel. Príbeh bieleho lúzra s vysokou školou, ktorý sa ale vie perfektne biť je strašne nepresvedčivý. K tomu samozrejme treba pridať kilo lásky a nejaké prachy a úspech je zaručený. Nie však u každého diváka. Nakoniec som rád, že ma "postihlo" len sledovanie dévédéčka.(10.12.2009)

O tom, že je to hovadina na jedno zkouknutí není pochyb. Stejně jako není pochyb o tom, že se jedná o další tuctovou story o nule, která se stane hrdinou.. Jasně. Já mám třeba tyhle filmy rád, stejně jako Channinga a pouliční brawls, takže jsem s dokoukáním Fightingu neměl problém a nijak extra jsem se ani nenudil. Poslední bitka stojí fakt za to, i když v Never back down byla mnohem lepší. :) Pozn. A vůbec, jestli jste ještě neviděli Never back down, tak si ho pusťte. :)(22.11.2009)

Talentovaný Channing Tatum, zde hraje muže, který má dost hluboko do kapsy a jeho jedinou předností je, že se umí skvěle prát. Toho si všimne i agent přes ilegální souboje Terrence Howard a dají to spolu dohromady a začnou vydělávat těžký prachy. Shawn vyhrává jeden zápas za druhým, stačí se zamilovat do portorikánské dívky Zulay Henao a vybojuje si vlastní čest tím, že závěrečný souboj se svým nenáviděným spolužákem z vysoké neprodal, ale naopak, poctivě ho vyhrál a ještě si přitom na sebe vsadil a vyhrál balík, aby z New Yorku mohl vypadnout a žít po svém se svou láskou, babičkou a oblíbeným agentem. Tedy tenhle scénář fakt stál za to, a že je nablblý a předvídatelný na 10 kilometrů dopředu, je záruka kvality, ale najdou se i další "vychytávky" jako to, že jsem Tatumovi záviděl jeho kondičku. Před těžkými zápasy vůbec netrénoval, pak v pohodě vyhrál na první pohled nad nabušenějšími protivníky a kupodivu po zápase netrpěl únavou. Aby se neřeklo, před tím posledním rozhodujícím zápasem trénoval a jeho příprava spočívala v tom, že asi pětkrát za zvuku hip hopové hudby máchl rukama do vzduchu a byl "ready". Na to, že je to film o zápasech, tak jich tu není mnoho. Celkem jsou tu čtyři a jsou celkem průměrně natočeny s mírným nádechem realističnosti (o pravidlech v bitkách se tu nikdo nezmíní, takže divák tápe v tom, co v nich je a není povoleno), ale v těchto okamžicích má film největší sílu, ale když se ve filmu nebojuje, tak se to mírně vleče, ale naštěstí jsou tu zajímavý herci a strmě stoupající hvězda Channinga Tatuma v pohodě utáhne jinak celkem průměrný film o outsiderovi, kterému nikdo nevěřil, ale on to pak všem natřel.(18.11.2009)

Ilegální zápasy bez pravidel ve mně evokovaly vzpomínky na béčkovou akční produkci z osmdesátých let, ale tohle není žádné retro. Mix akce (rvačky vypadají dost drsně i realisticky), romance a sociálního dramatu se tady povedl velmi dobře vyvážit a výsledek kupodivu nepůsobí jako nějaká blbost. Navíc Channing Tatum nevypadá jako někdo, kdo tráví veškerý volný čas v posilovně, to je také dobrý posun směrem k realitě. Stejně pochvalně musím zmínit i zavrhnutí tradičního dějového klišé porážka - trénink - vítězství (70%).(15.8.2009)

• zdenny

Kluk, který vypadá jako hodný, je ve skutečnosti spíš trochu pomalejší. Což dokazují hlavně dialogy s dívkou, do které se zamiloval. Fakt mi to připadalo, jako kdyby se bavili dva z pomocné školy. Kluk, který se pořádně rvát neuměl, porazil i ty nejnebezpečnější soupeře. U první bitky mu pomohlo umyvadlo, s karatistou měl ležet už po minutě, dál to nemá cenu komentovat. Podobnost s filmem "Leon" v tom, že finančně pomáhá ženě s dítětem. Podobnost s dalším filmem, jehož název si nepamatuji, kdy všechny peníze vsadí na sebe, namísto proti sobě. Velice naivní film se špatnými hereckými výkony. Pozornost si zasluhuje pouze postava Terrence Howarda, který se skutečně musel umět protloukat. Bojovat ve světě silnějších. Měl svou vizi a plán, jak jí dosáhnout. Terrence by si zasluhoval více hvězd. Bohužel celá koncepce filmu to vidí naprosto jinak.(16.3.2010)

• - Vo filme pochádza Channig Tatum z Birminghamu v Alabame a Terrence Howard zo Chicaga v Illinois. V skutočnosti sa Tatum narodil v Cullman v Alabame a Howard v Chicagu v Illinois. (dexter)

• - Channing Tatum si zlomil nos během jedné z bojových scén. (sir-dave)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy jde Shawn McArthur (Channing Tatum) po ulici v dešti a nese krabici deštníků, zahlídne Harveyho (Terrence Howard) v restauraci, přičemž krabice je mokrá. V následující scéně je suchá a viditelně jinak potrhaná, načež je opět mokrá. (Raziel811)