Život je boj

Život je boj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2009, 103 min

• sonnak

Slabé dvě a pár spoilerů navrch: Otravný Howard, nevýrazný Tatum, nudné a dlouhé. Dialogy jako parodie na telenovelu a u první poloviny filmu jsem málem usnul... v 10 hodin ráno. A celé to ani nedávalo moc smysl... Tatum za mlada bojoval, pak se z něj stal pouliční prodavač a aniž by extra trénoval či jakkoli předsvědčil, že pořád umí, je z něj velká hvězda. Souboj vyhraný náhodou, přerušený souboj, jedno vítězství a najednou jede o 100 táců?! You gotta be kidding me. Myslel jsem, že naivnější než Never Back Down nejde být, ale evidentně ano. Jenže NBD bylo aspoň zábavné, se sympatickou hlavní postavou a perfektním Hounsouem, přehlednými souboji a skvělými tréninkovými pasážemi (které tady až na deset vteřin BOXOVÁNÍ V METRU!!!!1! naprosto chybí). Ruce pryč.(14.8.2009)

• bloodvomit

Skoro nenacházim slov. Tenhle film je totální slátanina u který kdykoli začnou dialogy prosíte aby už skončily. 90% keců je vata, herci jsou vyloženě levný a snad nikdo z nich neumí hrát (neustále přehrávaj nebo maj kamenný xichty bez výrazu). Podle mě naprostá zbytečnost a dokonce ani souboje nejsou nic extra. Neztrácejte s timhle škvárem čas.(17.8.2011)

• Doudis19

Opět příběh kluka, který díky pěstím ke štěstí, lásce a penězům přišel. Tatuma mám poslední dobou v oblibě, né že by mě okouzlil svým hereckým talentem, ale to jak nemotorně se vážně snaží "hrát" je mi škodolibým a do jisté míry i obdivuhodným způsobem sympatický. "Pozor! V komediální póze je to však úplně jiné káfe a jako komik u mě patří k těm úplně nejoblíbenějším." Jinak co se týče filmu samotného, největším zklamáním jsou souboje, ke kterým když už dojde, jsou tak nezajímavě a sterilně natočeny, že téměř okamžitě vyšumí a dojmem zapadají do unuděného a vizuálně upachtěného celku.(18.8.2012)

Až po zhlédnutí tohoto snímku musím zpětně ocenit Never Back Down, který je podobný (hlavním tématem jsou souboje, mění se jen prostředí, tady nejsme ve škole, ale na ulici) ale přesto jiný a hlavně lepší. Fighting je jen průměrný film, který nás chce utáhnout na (rádoby) realitu, jak si žijí tito lidé na ulicích. A zpočátku bych tomu i věřil, ale důvod, proč píšu rádoby, je druhá polovina (včetně konce) a hlavně že Tatum (který, přiznejme si to, nebude nikdy opravdu skvělý herec, ale když se bude snažit, bude alespoň sympaťák) začne trénovat až před posledním zápasem. Do té doby ve filmu solidně mlátí všechny bez jakéhokoliv tréninku (když nepočítám, že ho trénoval otec, s kterým se před nějakou dobou rozešel ve zlém). Nevím, ale to mi nepřijde moc reálné. Navíc si režisér mohl pohlídat trochu scénář (do třetího zápasu jde Tatum s tím, že bude za 30 000 dolarů, ale když je po všem, dá mu jeho "agent" v podání Terence Howarda, jen 10 000 dolarů. Ve filmu sice říkal, že si něco nechává pro sebe, ale že by to měli 2/3 pro agenta a 1/3 pro něj?) Tenhle film mohl být (alespoň) solidní oddychovka, ale bohužel nedosáhl ani na tuhle metu. 50 %.(7.8.2012)

Trailer byl dravej, tvrdej a akční, film je pravej opak, kdy ze spánkovýho režimu ho vyváděj jen bitky a ty se daj spočítat na prstech jedný ruky, trvaj většinou pár minut a nejsou nic extrovního, nicméně vedle všech těch martial arts mlátiček je tohle "pouliční" hlava nehlava řezaní docela oživení a fajn, akorát škoda, že z těch 105 minut je tak 95 jen kydání scénářových hnojů, který občas dokázaly překvapit i mě a to už je co říct, protože já vydržim opravdu hodně(19.8.2009)

• - Channing Tatum si zlomil nos během jedné z bojových scén. (sir-dave)

• - Vo filme pochádza Channig Tatum z Birminghamu v Alabame a Terrence Howard zo Chicaga v Illinois. V skutočnosti sa Tatum narodil v Cullman v Alabame a Howard v Chicagu v Illinois. (dexter)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy jde Shawn McArthur (Channing Tatum) po ulici v dešti a nese krabici deštníků, zahlídne Harveyho (Terrence Howard) v restauraci, přičemž krabice je mokrá. V následující scéně je suchá a viditelně jinak potrhaná, načež je opět mokrá. (Raziel811)