Život je boj

Život je boj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2009, 103 min

• Bauer

Ouuu, tak tohle je průser na entou! Když si vzpomenu na rok 2008 na film Never Back Down, což byla neuvěřitelně cool záležitost, která nabídla dobrou zábavu a hlavně jsem po dlouhé době mohl vidět pořádný bojový film. Never Back Down mně uchvátil. Pak se z ničeho nic objevil trailer na film Fighting. Stylový trailer s vkusně vybranou hudbou. A já se začal těšit, že to bude něco jako Never Back Down. A nebylo! Místo toho jsem dostal dost úbohy film, jenž jakoby kopíroval Lví srdce. Film nese název Fighting. Anglicky Fight znamená boj. Já jsem se zde dočkal jen tří soubojů a ještě tak příšerných, že něco podobného jsem dlouhou dobu neviděl a asi jen tak neuvidím. Choreografie soubojů...jo počkat, tam vlastně žádná není. Bojovnící jen machají rukama kam je napadne, občas se muchlaj na zemi a to je celé. Do toho absolutně debilní dialogy a slabé herecké výkony. Channinga Tatuma mám rád. To samé platí i o Terrenci Howardovi, ale co předvádí tady je opravdu hrozné. Jeden výraz ve tváři. Sem tam úsměv, jinak nic. Si můžu rovnou postavit žehlicí prkno do kouta místnosti a koukat na něj. Hudba je zde velkým pozitivem pro mně. Pokud máte někdo v plánu se na tento snímek podívat, tak doporučuji podívat se pouze na trailer a uděláte opravdu dobře, když zůstanete jen u něj. Pokud se podívate na celý film, tak je to Vaše blbost a asi máte hodně volného času, když s tímhle klidně ztravíte 105 minut!(9.10.2009)

Dynamická hudba a sympatické herecké obsazení zdvihá tento film nahoru. Channingu Tatumovi tahle role padla více, než to sako, co si pujčoval. Každopádně to chtělo trošku lépe vypilovat příběh, který je dost předvídatelný a to nejsem žádná vědma. Sice nedostanete žádné kopačky s pěti otočkama ve výskoku, i tak ale není Fighting žádné zklamáni. Je to takové příjemné pokoukáníčko.(19.9.2009)

Trailer byl dravej, tvrdej a akční, film je pravej opak, kdy ze spánkovýho režimu ho vyváděj jen bitky a ty se daj spočítat na prstech jedný ruky, trvaj většinou pár minut a nejsou nic extrovního, nicméně vedle všech těch martial arts mlátiček je tohle "pouliční" hlava nehlava řezaní docela oživení a fajn, akorát škoda, že z těch 105 minut je tak 95 jen kydání scénářových hnojů, který občas dokázaly překvapit i mě a to už je co říct, protože já vydržim opravdu hodně(19.8.2009)

Další film typu Nikdy to nevzdávej, takže pro ty co mají rádi bitky typu Rocky tento film určitě zapadne do sbírky. Já jej hodnotím pouze 3 hvězdičkami, protože tam prostě chybí to "něco navíc" co by u lépe hodnocených filmů být mělo, avšak tento film není jen tak nějaký průměr, opravdu stojí za to se na něj podívat. Fighting :-)(15.7.2011)

Áno život je boj, realita je iná ako nám ukazujú a rozprávajú iní, aspoň vo väčšine prípadov. Hodnotovo nie vždy podľa mňa, niekedy som bol smutný z konania hlavného hrdinu. Ktorého hral mimochodom jeden z mojich najobľúbenejších hercov a zahral ho skvele. Celkom znesiteľný boj, zaujímavé dialógy a príbeh človeka a dobrá hudba. Avšak čakal som trocha viac.(20.1.2012)

• - Vo filme pochádza Channig Tatum z Birminghamu v Alabame a Terrence Howard zo Chicaga v Illinois. V skutočnosti sa Tatum narodil v Cullman v Alabame a Howard v Chicagu v Illinois. (dexter)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy jde Shawn McArthur (Channing Tatum) po ulici v dešti a nese krabici deštníků, zahlídne Harveyho (Terrence Howard) v restauraci, přičemž krabice je mokrá. V následující scéně je suchá a viditelně jinak potrhaná, načež je opět mokrá. (Raziel811)

• - Channing Tatum si zlomil nos během jedné z bojových scén. (sir-dave)