Kutyil s.r.o. je voľné pokračovanie seriálu Susedia. Hrdinami ale už nie sú Lászlo a Ildikó, ale Lajos (Andy Kraus) a Tünde (Viki Ráková) Gyönörűovci. Okrem nich diváci spoznajú aj ich dcéru Emese (Michaela Szoczová). Lajos pracuje ako kutil a jeho opravy sú vždy komické. Nechýba ani pomaďarčená slovenčina a tak často krát zábavné slovné spojenia. (marek.stone)

tron

„My sme s Považanom kamaráti, aj keď musím dodať, že je to debil.“ Prvá séria mala čaro. Svojím spôsobom. Kraus ako scenárista vykradol vlastných (a Marcinových, pochybujem, že s jeho dovolením, navyše ten ho predbehol "Normálnou rodinkou") „Susedov“. Len sa postavy inak volajú a pohybujú sa v hnusných „tmavých“ kulisách. Pokiaľ ale necháme bokom jeho svedomie (v "Susedoch" pre zmenu kopíroval "Ženatého so závazkami", on proste tieto veci robí), ostane nám zručný sitkom. Ten okrem už otrepaných „susedských" gagov (najmä maďarsko-slovenský jazyk a popletenosť ústredného Maďara, Kraus v tomto začína byť rovnako nevtipný, ako keď Skrúcaný ZASA hrá opitého dedinčana) ponúka predovšetkým slušný kasting („polda“ Potměšil ako sused-kňaz, Bystriansky ako televízny kolega, Šimun ako vynervovaný režisér, Szöcsová ako prsnatá dcéra). Fajn priemer za 60%, ktorý neurazí, ale ani neponúkne nič nové. Bohužiaľ, druhá séria išla kvalitou výrazne dole: tých zopár sympatických hercov bez žmurknutia vyrazila (Šimun, Bystriansky) a tie, čo ostali, sa začali otrávene opakovať (Ráková je ako herečka hnus, úplne túto profesiu uráža a to mám rád aj filmy s Van Dammeom). Scenáre sa z ešte ako-tak zaujímavej televízie presunuli do nudného domu a pribudli nudné postavy (Tlučková, už fyzicky nesympatický Topoľský). Za prvú sériu 60%, za druhú 40%, tretia vďakabohu nevznikla. ()

MM_Ramone

Tak toto je veru poriadna úbohosť. Andy Kraus zasa rozohráva svoj trapný maďarsko-hlupácky humor. Na mňa to ako tak fungovalo pred niekoľkými rokmi v Uragáne. Mierne ma to začalo nudiť v "Susedoch". Ale tuto ma to už absolutne otrávilo. Ešte musím podotknúť, že herci ktorí sa zišli v tomto sitkome, sú mimoriadne zlí. Ústredná dvojica Kraus, Ráková by bola prijateľná, ale ten ostatok je herecká katastrofa. Tí ľudia musia byť snáď divadelní ochotníci niekde z ústavu pre postihnutých. A český skrachovanec Ladislav Potměšil sa ku nim výborne hodí. * ()

Fiftis

Pozerať sa na rodinku tupých maďarov je v skutku komické, ale museli by tu hrať páni herci a nie tieto vykopávky z tretej cenovej. Kraus bol dobrý asi len v Uragáne, respektíve v Hurikáne, ale role mimo publika mu nesedia. Ja som to pozrel celé, pretože v roku 2008 som mal ešte televízor, vtedy vám ešte v telke nepodsúvali samé liberálne sračky ako dnes, ale i tak som sa nejak extra pri tomto seriáli nebavil. Navyše Maďarku Rákovú v skutku nemusím a jej hlas mi píli uši. No a hlavne sa to skoro nedá pozerať kvôli idiotskému Bystrianskemu, ktorý hrá len debilov vo všetkých seriáloch a Kraus ho pchal všade čo režíroval, akoby spolu niečo mali. Holt prežil som to a už nikdy viac. ()

Big Bear odpad!

Většina sitcomů má jediný úkol. Zaplácnout díry ve vysílacích časech TV stanic mezi hlavními pořady. Občas se stane, že výborný scénář či sami herci sitcom vyzvednou natolik, že se prodere do lepšího sledovanějšího pásma. To jsou ale spíše vyjímky a ten velký zbytek dělá jen omáčku ve vysílání... Netuším, zda s despektem k tomuto sitcomu přistupovali již sami tvůrci, nebo až herci... Ať tak - či tak, je to opravdové dno zábavy. Trapný, upocený, ulepený provinční humor s nesympatickou hlavní postavou (navíc s šíleným knírkem...)... Tohle se bratrům Slovákům nepovedlo a i když Potměšil není zrovna hercem první kategorie, dost se divím, že se do téhle hrůzy nechal zatáhnout navíc coby postava kněze... - ODPAD ()

Anderton odpad!

Ja pôvodnú tvorbu televízie JOJ jednoducho nezvládam. Možno je tam aj zopár dobrých fórov a nemal by som hodnotiť, keď som videl iba útržkovito zopár častí pri umývaní riadu, ale tunajšie hodnotenie to aj tak neovplyvní. ()

Smok

Ešte niekoho zaujímajú tie otrepané frázy použité už aj v Susedoch a Viki Ráková nastylovaná na zrelú päťdesiatničku? ()

meave

Dobrovoľne by som pri takom nudnom humore nikdy nemárnila čas. Takto si k tomu vezmem knihu a občas sa aj zasmejem. ()

klerik

Záležitosť, ktorá najokatejšie čerpá z úspešných SUSEDOV, ale pri tom je najvydarenejšia a občas aj vtipnejšia ako jej predchodca. Málo trápnych miest, dobré obsadené postavy - tentoraz aj Viki boduje :) Akože, čože... ()

anderson

Podľa upútaviek na JOJke a prvých zverejnených záberov to vyzerá ako plagiát HOME IMPROVEMENT ("KUTIL TIM"). (15.8.2008) A naozaj to plagiát je. Ale bez štipky invencie. (2.9.2008) ()

Thomick

Nechci znít nadřazeně, Slováky mám jinak celkem rád ... ale v otázce humoru se zasekli někde v době kamenný. ()

BigDeal odpad!

Čistý odpad. Kraus pokračuje v svojej postave ako ju začal pri Uragáne a aj scénky sú teda rovnaké (poskladané zo starých vtipov). Tento úžasne starý a nevtipný humor narušuje len v malom množstve postava suseda, ale ten dostal len malý priestor. Najväčší problém je, že na Lacovej relácii sa všetci smiali aj keď sa nesnažil byť vtipný a na skutočnom "Kutyil s.r.o." sa nesmeje nikto aj keď sa o to tvorcovia snažili. Je to hrozná nuda a hlavná dvojka bola pri hádke strašne afektovaná. Kutil Tim po slovensky sa proste nepodaril. ()

Marek1991

Toto na mňa ako komédia vôbec nepôsobilo, ja som to pozeral najmä kvôli krásnej Viki Rákovej a tiež krásnej Michaele Szoczovej. Niekedy boli až neskutočne sexy. Obsahovo to však bol taký nepodarený pokus o voľné pokračovanie, či nadviazanie na Susedov. Občas uznávam sa dalo zasmiať, ale bol to skôr taký polohumoristický seriál. ()