poster

Válečníci: Spartakus (TV film)

 • Česko

  Nesmrtelní válečníci 1: Spartakus

 • Velká Británie

  Heroes and Villains: Spartacus

Dokumentární / Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2008, 60 min

Režie:

Tim Dunn
 • Giacomo
  **

  První zklamání ze série BBC, doufám, že taky poslední. Podívaná to byla průměrná a z naučného pohledu to ani nestojí za komentář. Zasvěcení musí být zklamaní nad celkovým zjednodušením. A co se týče uvedení nějakých taktických či bojových fines, to by patrně tento dokument zbytečně zkomplikovalo. V neposlední řadě Sartakus zaznamenal určitě více vítězství než bylo uvedeno.(9.12.2008)

 • drankeryth
  ***

  Hrany dokumentarny film o osude Spartacusa bol spracovany na obstojny sposob, len tie boje neboli to, co by som ocakaval viac. Ale podla mna .jeho priebeh zivota urobili na slusnej urovni a to nepatrna cast bola zainteresovana v gladiatorskej arene, neskor utek a par nepatrnych bojov, z ktorych bol ten posledny asi najlepsi, aj ked zas tak moc netrval dlho, ako by som si zelal. Dobijanie provizornych hradieb z prutia sa dali skuknut a nasledny utok na obrovsku presilu tiez nebol na zahodenie. Film mi prebleskol medzi ocami rychlo, co len naznacuje, ze to bolo dobre.(12.4.2012)

 • Arsenal83
  ***

  Predstaviteľ Spartaka tu vôbec nevyšiel, nezdá sa, že by tento herec vôbec trénoval, aby vyzeral ako gladiátor. Celkovo z edície Válečníci je toto výrazne najslabšia časť, hoci zo zaujímavého prostredia. Ale od začiatku to pokulháva na popise gladiátorských hier, kde podľa tvorcov takmer vôbec nešlo o smrť. V čase Spartaka ale už dávno tieto hry boli krvavým divadlom, viac než bolo ukázané. Popis Spartakovho povstania bol ale znázornený vcelku trefne, čím sa dostáva táto časť aspoň do priemerných vôd.(6.5.2016)

 • laepus
  ****

  Povedené, historicky věrné podání asi nejslavnějšího vzbouřence v dějinách (nejen Říma). Vadou na kráse je v tomto díle jeho počítačová nedotaženost - bitvy prostě působí hodně chudým televizním dojmem, jakoby BBC své rozmnožovací počítačové triky vyplýtvala všechny jen na Attilu. Ale Spartakus je sympaťák, Crassus je dobrý slizoň a to hlavní poselství tam je. Nečekejte Kubricka, ale klasické poctivé dokudrama bíbísí.(18.5.2016)

 • Ruut
  ***

  Tenhle kousek patří do uznávané stáje dokumentů BBC, ale tentokrát pokulhává za kolegy o dost. Když srovnám Spartaka s např. Poslední dny Pompejí či s Koloseum stejné televize, tak je to jako srovnávat velkofilm s televizní inscenací. Výprava je nesrovnatelně slabší. A příběh hraného dokumentu je povážlivě řídký s minimem faktů. Nevím proč se vůbec honosí přízviskem dokumentarní.(8.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace