Alenka v říši divů (TV seriál)

Fušigi no kuni no Alice

ふしぎの国のアリス

Fushigi no kuni no Alice

• slovenský

Alica v krajine zázrakov

Alice in Wonderland

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko / Západní Německo, 1983, 52x25 min

Pěkné zpracování, velice podobné dalším seriálům jako Táta sekáč (Táta dlouhán / Daddy long legs). Seriály na Premiéře a spol v 90. letech měly své kouzlo.(14.4.2009)

Tak toto je asi najznámejšia verzia tejto legendárnej rozprávky, na ktorú si pamätám ešte z detstva počas nedeľných raňajších rozprávok. Animácie na tú dobu slušne zvládnuté, skvelá úvodná znelka a aj celkovo sa tu veľa postáv detailnejšie vykreslilo. Samozrejme určené je to primárne pre detské publikum, nostalgia ale nepustí a ja dávam jemne nadpriemerné hodnotenie. 60 %(22.11.2017)

• teltri

Uff, tak túto alicu som vôbec nemal rád. Alica bola zvláštna, všetko nesúrodé, samé konflikty, dej sa neposúval do predu. Negatívna energia z toho na mňa išla. Akoby umocňovala nudné televízne rána v dedkovom dome, kde sme to ako deti pozerali, ešte teraz mám zvláštny pocit v žalúdku, možno ide len o negatívnu konotáciu súhry okolností.(1.8.2011)

Veľmi podarený kreslený seriál, ktorý som kedysi sledovával na ORF1. /70%/(9.3.2010)

Pamatuji si tohle z ORF a lidi opravte mě: tohle dávali i u nás ne?(21.3.2010)