Nadčasově logický a realistický noir o únosu natočený ve stejném roce jako dokonalé D.O.A., Maté je ve formě a jeho ostatní filmy mě začínají zajímat. Barry Fitzgerald je super, osvědčená noirová dvojka roku 1950 Holden-Olson je skvělá, napětí funguje, všechno šlape a navíc Maté adrenalinové honičky umí jak nikdo - posledních dvacet minut nedýchám. A s žánrovými klišé se nakládá nečekaně. Žasnu. Suverénní průraz do mé noirové topky.(6.4.2010)

• Atron

Já nevím, mně aspoň začátek přišel úplně nelogický... auto stíhá vlak, troubí, dojede vlak u nádraží a pak si dva lidi z auta jdou sednout každý jinam do stejného vagónu. Když vlak přijede na konečnou, tak oba vystoupí a jdou spolu pryč. No a pak hlavní hrdinka co ty dva viděla, náhodou zná unesenou. To už na mě bylo moc.(15.2.2011)

S tými plnými hodnoteniami by som bol trochu opatrný, ale jednoznačne ide o svižný, jednoduchý "staničný" noir z prostredia chicagskej Union Station. Herecké duo zo Sunset Blvd. je milé a presné a takisto finále v podzemných chodbách stanice je pôsobivé. Z vlakového noiru mám rozhodne radšej Narrow Margin (1952) či Human Desire (1954), ale aj toto je veľmi obstojný kúsok.(20.6.2019)

Nevím, jak s vínem, ale ročník 1950 byl rozhodně vynikající na filmy - Asfaltová džungle, Rašomon, Sunset Boulvard, Winchester 73, Gun Crazy atd. Ke skvělým filmům z tohoto roku můžu nyní i směle přiřadit Union Station. Bezchybný thriller o partě drsných nádražních detektivů, kteří pátrají po únoscích. Drsné nádražní detektivy vede neméně drsný Bill Calhoon, který nemá rád, když se mu říká Willy :-) Film u kterýho se rozhodně nikdy nudit nebude. (mimochodem tahle partička by byla potřeba i na naších nádražích, kde se o bezpečnost starají vyholení sekuriťáci z obušky, kteří se tváří tak, že máte strach kolem nich projít, aby vás jenom tak ze srandy nezmlátili.)(5.6.2010)

Pěkně to šlape, nádraží je pojato celkem atraktivně, dívka je pěkná a Holdenovo charisma neobyčejné. Na začátku je sice dost velká náhoda v tom, že jde právě o únos dcery milionáře, pro kterého Joyce pracuje, a i potom jsou její pátračské schopnosti asi tak 10x větší než celé party pollicajtů, kteří ale zase umějí vymlátit z podezřelého informace, střílet pánubohu do nebes a sledovat někoho, když jim ho dívka amatérka najde. Ale je to roztomilé, ne moc dlouhé a pořád se něco děje, Rozhodně i po těch letech to stojí za vidění(12.2.2018)

• - Robert Cornthwaite v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)