Matky a dcery (festivalový název)

• Francie

Mères et filles

Hidden Diary

Matky a dcéry

(festivalový název)

Francie / Kanada, 2009, 105 min

Na můj vkus příliš hloubavé. A to něco snesu. Psychika postav se roznimrává v pomalém tempu francouzské riviéry. Pomalu začínáme chápat motivace jednotlivých postav a občasnými flashbacky odkrýváme tajemství, které ovlivnilo životy všech zůčastněných. Melodramatické avšak většinu času poklidné. Ale na mě tam bylo moc málo akce a příliš mnoho citových rozborů.(9.4.2012)

Melodrama o ženách a jejich skličující roli v rodině, ve které z domácího krbu teplo rozhodně nesálá. Příběh o zlobě, křivdě, frustraci a zoufalém hledání úniku ze zaběhlých konvencí. Portrét mrazivých vztahů matek a dcer v současnosti a v letech padesátých, z nichž právě ta éra padesátých let nechává vzpomenout na Haynesův „Far from Heaven“. Tři generace, dvě časové roviny a jedno hrůzné tajemství. Splynutí minulosti a přítomnosti v subjektivních představách jedné z hrdinek přidává tajemno a duchařinu a tím snímek obohacuje. Scénář se totiž vykreslením postav a jejich pohnutek věnuje jen povrchně a často až nevěrohodně. K mému mírně nadprůměrnému hodnocení tak přispěly hlavně dynamické herecké výkony, z nichž Catherine Deneuve jako uznávaná lékařka, ale nepřístupná a chladná matka naprosto exceluje.(20.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,244,788(8.7.2010)

• - Tento snímek se natáčel ve francouzském regionu Akvitánii. (claudel)