Moudronos

(pořad)
Rodinný
Česko, 2002, 22x17 min

Volné pokračování oblíbeného seriálu dětí z mateřských školek, Kostiček. Tentokrát pro malé školáky.

Zrak, sluch, čich, chuť, hmat
Začni se už ptát
Co, kdy, kde, jak, proč
Toč se světe, toč

Klaun s modrým nosem umí psát, rád do všeho ten svůj nos strká, je to takový cestovatel. Všude se rád podívá a také s sebou bere děti z prvních až třetích tříd. Nechá se od nich také navést k všelijakým dobrodružstvím nebo legráckám.

Je to klaun a tak nezapomíná na legraci, nepovede se mu vše napoprvé, ale má vytrvalost a chuť zkoušet, hledat a objevovat. Jeho zahrada je veliká, rozprostírá se všude kolem dokola. Na výlet zveme také vás milí zlatí, držte se nás za ruku, ať se nikdo neztratí.
Pořad nabízí to, co v uzavřeném prostoru učebny učitel nemůže - cestovat prostorem a časem s důrazem na mezipředmětové vztahy a souvislosti. Je takovou tvořivou dílnou, respektive by k ní měl inspirovat.

Seznam jednotlivých epizod:  1. Strom a dřevo
18. Divadlo
19. Naše krajina
20. Chleba
21. Zvířata odjinud
22. Středověk (oficiální text distributora)

Paity

Pořad pro malé prťousy, kde se zpívá, učí barvy apod. Kdo má doma děti, třeba se to některým i líbí. ()

Valkyria odpad!

Kostičky nestali za moc... Ale tohle bylo ještě horší... sice to mělo být pokračování pro starší... Ale přišlo mi to ještě hloupější! :(((( ()

IvonaK

To jsme takto se sestřenicí když jsme byly malé sledovaly každé ráno televizi u babičky a těšily se na to. Pokud člověk chodí ještě do školky, tak není jediný důvod tomu dát odpad. ()