Poslední noc v Římě

Julio Medem

Alex Catalán

Jocelyn Pook
  • MartinezZ

20.2.2011 ~ Rádoby umělecké, rádoby dráždivé, rádoby psychologické. Jinak ale absolutně o ničem. ~ V Římě se kdesi na večírku nebo na baru potkávají dvě mladé ženy. Jedna (Španělka) druhou (Ruska) pozve k sobě na hotelový pokoj, kde se obě lépe poznávají, a to doslova. Jedna druhé vypráví svůj životní příběh, svoje touhy i prokletí, ale jedna druhé stále lže a jak se mezi nimi tenhle noční vztah vyvíjí a prohlubuje, je jedna ke druhé upřímnější a svůj životní příběh stále více přibližuje pravdě. Jedna druhou ale také přitahuje a tak si chvíle mezi vyléváním mysli a srdíčka vyplňují sexuálními hrátkami. ~ A to je celé. Plky o jejich životě nejsou zajímavé, ale ne proto, že by to bylo nudné, ale protože je to jen důvod, jak nahnat dvě mladé hezké nahé herečky do jedné postele. Záběry na jejich tělesné křivky míšené se záběry maleb na zdech a stropě mají navodit umělecké dílo, ale je to jen důvod, jak protáhnout plkání a odůvodnit záběry kamery. ~ Holky si možná užily, štáb taky, ale divákovi se nedostalo ani zajímavého filmu a ani koukatelného softporna. A tak mi nějak uniká důvod, proč to přesně vzniklo, když z toho nic nebylo. ~ 1,5*(30.4.2013)

Abych nezapomněl, hudba v tomto filmu není nijak objevná ale je od Jocelyn Pook, proslavené v posledním Kubrickově díle Eyes Wide Shut. Hóódně rychle jsem si sháněl soundtrack. Když jsem v lesbické konverzačce slyšel příběh o šejkovi, chtěl jsem to tradičně vypnout. Pak si říkám Medeme, Medeme něco dobrého z tebe přece musí vylézt. A vylezlo. Netradiční drama dvou žen, které převážně vystupují nahé. Jedna lesba je a druhá má tuto zkušenost poprvé. Medem to vymakal tak, že Alba je skutečně hispánka a Nataša skutečně ruska. Kamera opravdu skvělá. Holky jsou tam pořád nahatý a strkají si prsty do vaginy. Film ale nevyznívá nijak pornograficky. Medem citlivě tlačí na pilu inteligentních heterosexuálů. Chlapi neblbněte, tohle se fakt mohlo stát.....A vydržte do závěru-nechci spojlerovat ale závěr není tragický ani šťastný-je reálný.(16.8.2012)

S cizí ženou v cizím pokoji. ___V životě se stávají zvláštní věci. Stačí hádka se sestrou, předčasný odchod z restaurace, rozhovor s neznámou cizinkou, která zapíjí smutek... a máme tady hergot problém! ___Krásná atmosféra filmu podbarvená jemnou hudbou. Bohužel čas zakonzervovat nejde.(20.4.2011)

Noční Řím a dvě ženy, pro které se jejich setkání stává nocí plné nespoutané vášně a něhy, poodhalováním důvěry, citů a poznáváním se sebe navzájem hlouběji a víc, než jim dovolí žárem spálená nahá těla (přijít, odbýt si to svým, popř. ráno repete, zvládne každý blbec). Dvě představitelky jsou téměř po celý film prakticky nahé, což by mělo ocenit hlavně pánské publikum, neboť je dle mého na co se dívat. PS: Chudák Max.(29.12.2013)

• janeke

veru, nie je za čo tu naškrabať ani jednu hviezdu. tak nejako to asi dopadne, keď si rejža myslí, že stačí napchať do postele dve holé, športovo založené občianky a isto z toho dačo bude, aj keby sa len mali potácať od nezmyslu ku volovine a nazad. sľubný lesbický materiál spackali aj herečky, ja som im naopak neverila ani nos medzi očami. (napríklad s takým švédskym variantom tejto témy - Kyss mig - sa to nedá porovnať..)(30.6.2013)

• - Hotel Pompeyo, v němž se příběh odehrává, je fiktivní, stejně jako jeho satelitní obrázek v Google Earth, který byl upraven ve Photoshopu. Stejně tak neexistují ostrov Nekrasov, údajný domov Rusky Natashy (Natasha Yarovenko), či satelitní obrázek domu Alby (Elena Anaya). (PogoJoe)