Poslední noc v Římě

Julio Medem

Alex Catalán

Jocelyn Pook
  • MartinezZ

20.2.2011 ~ Rádoby umělecké, rádoby dráždivé, rádoby psychologické. Jinak ale absolutně o ničem. ~ V Římě se kdesi na večírku nebo na baru potkávají dvě mladé ženy. Jedna (Španělka) druhou (Ruska) pozve k sobě na hotelový pokoj, kde se obě lépe poznávají, a to doslova. Jedna druhé vypráví svůj životní příběh, svoje touhy i prokletí, ale jedna druhé stále lže a jak se mezi nimi tenhle noční vztah vyvíjí a prohlubuje, je jedna ke druhé upřímnější a svůj životní příběh stále více přibližuje pravdě. Jedna druhou ale také přitahuje a tak si chvíle mezi vyléváním mysli a srdíčka vyplňují sexuálními hrátkami. ~ A to je celé. Plky o jejich životě nejsou zajímavé, ale ne proto, že by to bylo nudné, ale protože je to jen důvod, jak nahnat dvě mladé hezké nahé herečky do jedné postele. Záběry na jejich tělesné křivky míšené se záběry maleb na zdech a stropě mají navodit umělecké dílo, ale je to jen důvod, jak protáhnout plkání a odůvodnit záběry kamery. ~ Holky si možná užily, štáb taky, ale divákovi se nedostalo ani zajímavého filmu a ani koukatelného softporna. A tak mi nějak uniká důvod, proč to přesně vzniklo, když z toho nic nebylo. ~ 1,5*(30.4.2013)

• mala_kea

Ono 109ti minutový záběr na dvě nahé slečny a občasným vpádem jednoho "gaye" může působit dobře. Ovšem, tohle je film nefilm. Film, ve kterém jde o hodně a zároven tam nejde o nic. Film, ve kterém jsou herecké výkony skvělé a zároven špatné. Tady si opravdu přijdou na své jen Medemovi fanoušci. Takhle ztupělou hovadinu jsem vážně nečekal. A že nahota vytáhne film do nejvyšších pozic ? Kdeže, pouze mě přinutí přidat hvězdu navíc, za odvahu a striktnost hlavních představitelek.(23.1.2011)

Mladšího Medema, mám mnohem radši. Příběh z renesančního pokoje byl až příliš samoúčelný a sondy do lidské duše, za které Medema zbožňuju, tentokrát přistály na mělčině. Celkový námět útěku z reality a psychologická útěcha v obětí nekonvenčního vztahu na jednu noc byla velmi dobrá a silná volba, bohužel se alespoň za mě nepodařilo vyvolat jakési vtažení do nitra hlavních postav, což ve starších Medemových snímcích nikdy nechybělo.(24.8.2015)

Erotika?! Ale no tak..vždyť toho zas tolik vidět nebylo! A přirovnávat tohle k pornu je jako srovnávat Lady Fuckingham s veršíky Sapfó. Kde nám Oscar povídá o kládě, tam Sapfó vypráví o kosatcích. Spíš je to taková lechtivá a volně plynoucí poezie, lehce místy dotknutá vlnou kýče. Ale jen lehce. Mezi tou vší nahotou a časem stráveným poznáváním těla se to snaží hrát i na city, na vážnost, na oduševnělost. Někde se to daří, někde ne. Přesto je to film, na který jen tak nezapomenete. Navíc lidé se slabostí pro krátkovlasé slečny se čtveračivýma očima zajisté ocení.(15.1.2012)

• bolan

Jedem s Medem už dávno neplatí.....hodně hodně zklamání.....tlachy tlachy......tlachy...........................tlachy.......................tla..... Dlouho jsem se takhle nudně nenudil. Kdyby se někdo jako já nechal nalákat na erotický námět, doporučuji pustit si raději nějaký stupidní porno ať ušetří čas.(29.12.2013)

• - Hotel Pompeyo, v němž se příběh odehrává, je fiktivní, stejně jako jeho satelitní obrázek v Google Earth, který byl upraven ve Photoshopu. Stejně tak neexistují ostrov Nekrasov, údajný domov Rusky Natashy (Natasha Yarovenko), či satelitní obrázek domu Alby (Elena Anaya). (PogoJoe)