Poslední noc v Římě

Španělsko, 2010, 107 min

Julio Medem

Alex Catalán

Jocelyn Pook

Jeden hotelový pokoj,jedna krátka noc,dvě ženy,jeden velký zážitek.Konec byl tak dojemný že sem i brečela,jak se loučili.Krásná hudba,Krásné ženy všechno tohle dává dohromady krásný nezávislý film.Obě ženy si navzájem lžou ale jak se čím dál víc seznamují říkají si svůj život.Říkám si,škoda že to nedopadlo dobře,ale asi by to pak nebylo ono.Krásné erotické scény.Velký zážitek je když snídají a přitom ta hudba.Ponechá to v mém srdci myšlenky nadlouho.Doporučuji(23.7.2013)

• mala_kea

Ono 109ti minutový záběr na dvě nahé slečny a občasným vpádem jednoho "gaye" může působit dobře. Ovšem, tohle je film nefilm. Film, ve kterém jde o hodně a zároven tam nejde o nic. Film, ve kterém jsou herecké výkony skvělé a zároven špatné. Tady si opravdu přijdou na své jen Medemovi fanoušci. Takhle ztupělou hovadinu jsem vážně nečekal. A že nahota vytáhne film do nejvyšších pozic ? Kdeže, pouze mě přinutí přidat hvězdu navíc, za odvahu a striktnost hlavních představitelek.(23.1.2011)

Dvě nádherné nahé ženy v hotelovém pokoji v Římě. Co s tím? Když to někdo umí, jako Medem, tak z toho stvoří takovou perlu, jako je tento film. Dokonalá oslava ženské krásy, o to tu jde především. Ve druhém plánu jde také o starosti a těžkosti obou žen, které provázejí jejich dosavadní život. Právě o těchto starostech si ženy krásně lžou, že pak už ani neví, co je a co není pravda. Především jde ale o lidský cit nejvzácnější, tedy o lásku. Tolik smyslnosti a vášně v jednom filmu snad ještě ani nebylo. Vše je podáváno v krásných záběrech na překrásná ženská těla. O porno nejde ani náhodou. Mě se to líbilo velmi a můžu to vřele doporučit všem milovníkům krásy ženského těla.(17.1.2012)

• Hees

Ženy sú pekné čo viac si priať? Ženy tam spolu robia rôzne zaujímavé veci, bozkávajú sa, trochu tak ehm, milujú sa spolu a dotýkajú sa navzájom broskyniek atď čo viac si priať? Bude to stačiť na to aby bol film výborným filmom? No bohužiaľ to nestačilo a filmu ešte toho veľa chýbalo, aby bol lepší ako priemer. Povedzme si, ale čo je zlé a čo dobré a tak teda herecké výkony sú naozaj podpriemerné a aj keď dve ženy sú naozaj sexuálne príťažlivé a to hlavne Natasha Yarovenko, ktorá hrá ruskú turistku. A to Elena Anaya je v podstate skúsená herečka no čo už tiež nehrala oslnivo. Sexuálne scény sú dobré a milé, ale inak som herečkám neveril ich vzájomnú náklonnosť vôbec a nebola medzi nimi žiadna iskra. Naopak čo sa vo filme podarilo boli nejaké tie artové scény (tie sú krásne), ktoré film ťahajú hore aj napriek jeho jednoduchšiemu príbehu atď. (Hodnotenie 2,5)(20.5.2016)

• MontyBrogan

Dve ženy, jedna izba, jedna noc. Bez dialógov by išlo o soft-porno, s nimi sa ale cyklia ako na kolotoči. A časom tiež odlákajú pozornosť od estetiky ženského tela, k prekračovaniu dejových, konverzačných i obrazových hraníc vkusu. Pekný soundtrack, ale tiež je ho akosi veľa. Loving Strangers (against the world).(22.10.2013)

• - Hotel Pompeyo, v němž se příběh odehrává, je fiktivní, stejně jako jeho satelitní obrázek v Google Earth, který byl upraven ve Photoshopu. Stejně tak neexistují ostrov Nekrasov, údajný domov Rusky Natashy (Natasha Yarovenko), či satelitní obrázek domu Alby (Elena Anaya). (PogoJoe)