Kůň pro Winky 2

Kde je kůň Winky?

• Česko

Kde je Winkyin koník?

• Belgie

Waar is het paard van Sinterklaas?

• Nizozemsko

Waar is het paard van Sinterklaas?

Where is Winky's Horse?

Rodinný

Belgie / Nizozemsko, 2007, 83 min

• Rathe

Tak 2. díl je ještě horší než první. Nejenže se kamarádka raději odstěhovala, ale maminka se také vykašlala na učení holandštiny a raději se vrhla na to, že prostě bude mluvit v cizí zemi po svém. Ba dokonce už na ni přišlo i zapomínání holandštiny. Scénář je ještě děravější, holčina ještě mnohem víc nesympatická. Ale hlavně, že zůstala ta nejhorší postava z celého filmu - netalentovaná učitelka. A když je Holandsko tak multikulturní, proč tam ještě nepřihodit potomka indiánů Velkého Býka, který je "strašně vtipný" a vymyslel nejlepší přezdívku pro svého psa (chudák). No, já vlastně ani nevím, co jsem od toho měl čekat(3.9.2016)

• Scraffy

Neviem prečo, ale videl som len túto dvojku a nie jednotku, takže nemôžem hodnotiť, ako sa navzájom od seba líšia. Ale táto ma svojím spôsobom bavila. Je to všetko také strašne milé a nevinné. No viac, ako 2 hviezdy tomu dať nemôžem.(13.1.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,845,368(8.9.2010)

Winky poznává, že ani narozeninový dárek neznamená definitivní štěstí, a tak dál píše svá přání Mikulášovi. Deníkové záznamy jsou pěkným odrazem Winkyna nitra. Jednoduchá konfrontace světa přistěhovalců: Winky pomáhá rodičům, působí i jako překladatelka u lékaře; musí se vyrovnat s příchodem sourozence a ve škole přijímá nového kamaráda - indiána, se kterým ji spojuje symbol koně. Zajímavě podané i téma odpuštění.(12.12.2009)