poster

Gosa: pieui joonggangosa

 • Jižní Korea

  고사: 피의 중간고사

 • anglický

  Death Bell

 • anglický

  Midterm of Blood

  (neoficiální název)

Horor / Thriller

Jižní Korea, 2008, 88 min

Režie:

Hong-seung Yoon

Scénář:

Hong-seung Yoon

Hudba:

Jun-seong Kim

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • Sysel_CZ
  odpad!

  Tenhle film, to je jako rakovinný polyp na potencionálním organismu nejen hororů obecně, ale i korejské kinematografie. Dementnější parodii na horor najdete opravdu těžko, od nesympatických postav, pošahaného chování, idiotské deus ex machina zápletky, přes uškrcení ducha a trapné hlášky (vždycky, když jsem o sekundu před postavou řekl, co pronese vzápětí, dostal jsem záchvat smíchu)... Já nevím, postavy řeší jakési otázky aby neumíraly, a vůbec jim nevadí, že umírají stejně, degen s vlasama jako hřib tam běhá, snaží se vraždit ale nikomu moc nevadí, no prostě, já nevěděl, jestli dřív usnu nebo umřu smíchem. Kéž by ale aspoň to; nehororová, nezajímavá, nesmyslná sr... věc, tady se na víc hvězdiček nedostanu ani kdyby mě přišel škrtit zašedlej duch. A jestli jsem si z tohohle filmu něco odnesl, tak prohloubení pocitu, jak moc jsem rád že jsem se nenarodil v Koreji, abych nemusel procházet jejich školstvím - to je asi jediná strašidelná věc na tom všem.(9.10.2008)

 • May
  **

  Nejhlavnejsim kladem tohoto thrilleru je jeho naprosta nepredvidatelnost. Gosa ma na korejsky horor az neobvykle propracovany scenar, atmosferu davkuje od sameho zacatku a pointu odhaluje po malych kouskach, ovsem potencial, ktery film urcite mel, nevyuzil plne a je to vazne skoda. 7/10(9.8.2008)

 • tombac
  **

  Když Korejci jednou za čas natočí horror, je to pro mě bezmála svátek, ale z tohohle nesmyslu, který se snaží odchylovat od typického K-horroru, přičemž do něho stejně zabředně až po uši, jsem radostí do stropu rozhodně neskákal. Nejdříve se film tváří jako středoškolská duchařina, pak to zkouší ve stylu Saw, aby nakonec skončil tím, že popře spoustu předešlých skutečností, a definitivně se tak vyvrbil v samoúčelnou gulášovitou hovadinu.(13.10.2008)

 • JAn
  **

  Jihokorejský Saw, který moc inteligence nepobral a ač ze začátku svižně odsýpá, později i to vraždení začne nudit. Prakticky celá druhá polovina filmu se skládá jen z bezduchého, hysterického pobíhání po školním areálu a ultralaciných lekaček.(21.10.2008)

 • Ketri
  ***

  Zpočátku to vypadá na klasickou duchařinu, ale jak říká jedna z klíčových postav: "Duchové neexistují". Špatné svědomí však dokáže u některých jedinců vyvolat i zázraky, v tomto případě velmi nežádoucí. Námět filmu není až tak špatný, ale zpracování a scénář trochu pokulhává. Každopádně by se Korejci už měli zamyslet nad svým školním systémem, až podezřele často se horory odehrávají ve školním prostředí. Nebo, že by to mělo zamezit přílivu zahraničních studentů?(3.10.2009)

 • Vishnar
  ****

  Tady se mi dokázalo, že přespříliš studia škodí. Být o víkendu ve škole a vážně se radovat, že jsme se dostali do třídy šprtů? To snad ne :) Nápad je dobrý, i když nemůžu říct, že bychom ještě nic podobného nikdy neviděli, ale rozhodně jsem se nenudil a jedna vražda následovala druhou. Dávám možná až moc vysoké hodnocení, ale já se vážně bavil a to i přesto, že jsem ten závěr tak na 80% uhod a že to vlastně tak nějak nemělo ani hlavu ani patu. Tvůrci se asi pořádně nemohli rozhodnout, o co by se mělo jednat. Má to být duchařina? Má to být vyvražďovačka? Má to být drama o rodinných hodnotách chudých obyvatel Koreje? Nějak to smotali dohromady a pohromadě to drží jen povedené vraždy.(17.11.2009)

 • eraserhead666
  ***

  Asijské "školní" horrory mají své kouzlo. Na jednu stranu mě těší, že A-horrory začaly pomalu opouštět klasický duchařský formát, na druhou stranu toho nejsou schopny razantně a pořád se ho zuby nehty drží. V tomhle filmu tvůrci splácali dohromady kde co - jakousi survival Saw zápletku okořenili duchařinou a občas z toho na mě dýchl duch Scream. A tohle všechno se postupně pořád obměňovalo. Film samotný je v tomhle dost nerozhodný, chvíli se tváří jako slasher, chvíli jako duchařina, chvíli máte pocit, že koukáte na dalšího skládačkového vraha. Na lehkou zmatečnost už jsem si u asijských horrorů nakonec zvykl. Tady je dost silná a navíc okořeněná logickými ne mezerami, ale propastmi. Závěrečná pointa je možná až příliš překombinovaná, a sama o sobě kvalitu snímku spíše strhává dolů, než postrkuje výše. Nakonec zůstane jen hořká pachuť pocitu a jaksi nezodpovězené otázky, zda vůbec (ač se z části tak film tváří) šlo o duchařinu, nebo jen tradiční mix survival horroru o pomstě za uskutečněnou křivdu. Přesto je tohle všechno okořeněno i stopami originality, minimálně vraždy jsou dobré a některé postupy taky zaujmou. Průměr, čistý.(8.4.2011)

 • maddy
  **

  Ázijské hororové sklamanie roka ! Po vynikajúcom teaseri a traileri som sa na GoSa tešil ako malé dieťa, no vo výsledku je to jeden obrovský guláš. Takýto bordel som už dávno nevidel, na začiatku to začne "zombie" scénov (brať tento môj popis s rezervou), potom sa z toho vyvynie "Saw", neskôr to smeruje k ducharine. Naviac to je všetko okorenené dementným chovaním postáv (a že vraj výberova trieda tých najinteligentnejších žiakov), priblblým scenárom, kde sa rieši všetko možné len nie to, že sa okoli nich umiera a vyvádza tam vrah (alebo vlasatica ?!) .) 2* za niektoré dobré scény (napr. žiačka v akváriu), inak nuda, nuda a ešte raz nuda. V podstate som už po nejakých tých uplynulých 40 minútach len čakal kedy sa to skončí a vôbec ma nezaujímalo ako.(22.10.2008)

 • Dubro
  **

  Tak tí Kórejci vedia človeka teda poriadne vydesiť ! Bohužiaľ len tým, že zrejme bude musieť pri tom smrdieť až do rána, pokiaľ všetkých tých sopliakov, ktorých mená a xichty aj tak nie je šanca spojiť dokopy, neutopia, neuškrtia, nerozrežú, nevyperú, neusmažia .... a čo ja viem čo ešte. Ináč s tou sekerkou mohli trochu prevetrať aj režiséra, nech by spoznal, čo je to poriadny horor a poriadna atmosféra. 27 MPa(21.10.2008)

 • kaylin
  ***

  Snímek „Gosa“, který je mezinárodně uváděn také jako „Death Bell“, v konečném důsledku vyznívá jen jako další asijský horor, další duchařina, která má nějakou tu cool scénu, kde vás přímo nezamrazí, ale trochu vás to zaujme. To je docela dobré, ale dle mého to rozhodně nestačí na víc než obyčejný průměr, který se ale – ne nijak moc překvapivě – dočkal pokračování.(27.2.2018)

 • Saraph
  odpad!

  Pravda je, že jsem tuto slátaninu rádoby hororu a (možná) komedie ani nedokoukal. Přišlo mi to tak nehorázně stupidní. Když jsem si přečetl recenzi, docela jsem se těšil, ovšem co jsem pak dostal, bylo obrovské zklamání. Jsem si jist, že i mezi Korejci se najdou dobří herci, ale tihle, ti to hráli jak s náloží v kalhotách.(2.6.2013)

 • Cedr
  **

  Nejsem si jist co jsem to vlastně právě viděl, ale něco do sebe to mělo. Bohužel příliš nedotažené a překombinované. Pouze pro skalní příznivce K-hororu nebo pro fanoušky ujetých filmů ;)(18.12.2008)

 • Šakalík
  **

  Tohle je pěkná hovadina, která nezaujme ani scénářem, ani efekty a už vůbec ne atmosférou. Asijské horory jsou vyhlášená značka (která ale poslední dobou poněkud upadá), ale tohle by neobstálo ani coby televizní film na všední odpoledne. Death Bell je mizerně natočený, zmatený a nelogický. Vraždy nemají koule, filmaři nám nic neukážou a hádanky, které vrah školnímu osazenstvu zadává, prostě nedávají smysl (což jde ale patrně z velké části na vrub mizerně přeloženým titulkům). Film dokáže občas překvapit nečekaným zvratem událostí, ale to jej z hlubokého kaliště filmového trusu už nevytáhne. Asijské horory mám opravdu moc rád, ale tohle se fakt nepovedlo.(26.9.2012)

 • Cechyno4
  *

  Prakticky o ničem. Nudná školní vyvražďovačka, která na konci nabízí zajímavý zvrat. Ale já se prostě u tohoto hororu nebavil ani nebál. Neoslovilo mě to.(2.9.2013)

 • matronator
  ***

  Taková strašidelnější napodobenina Saw, zasazena do školního života.(18.4.2012)