Gosa: pieui joonggangosa

Hong-seung Yoon

Hong-seung Yoon

Jun-seong Kim
  • Saraph

Pravda je, že jsem tuto slátaninu rádoby hororu a (možná) komedie ani nedokoukal. Přišlo mi to tak nehorázně stupidní. Když jsem si přečetl recenzi, docela jsem se těšil, ovšem co jsem pak dostal, bylo obrovské zklamání. Jsem si jist, že i mezi Korejci se najdou dobří herci, ale tihle, ti to hráli jak s náloží v kalhotách.(2.6.2013)

• Sysel_CZ

Tenhle film, to je jako rakovinný polyp na potencionálním organismu nejen hororů obecně, ale i korejské kinematografie. Dementnější parodii na horor najdete opravdu těžko, od nesympatických postav, pošahaného chování, idiotské deus ex machina zápletky, přes uškrcení ducha a trapné hlášky (vždycky, když jsem o sekundu před postavou řekl, co pronese vzápětí, dostal jsem záchvat smíchu)... Já nevím, postavy řeší jakési otázky aby neumíraly, a vůbec jim nevadí, že umírají stejně, degen s vlasama jako hřib tam běhá, snaží se vraždit ale nikomu moc nevadí, no prostě, já nevěděl, jestli dřív usnu nebo umřu smíchem. Kéž by ale aspoň to; nehororová, nezajímavá, nesmyslná sr... věc, tady se na víc hvězdiček nedostanu ani kdyby mě přišel škrtit zašedlej duch. A jestli jsem si z tohohle filmu něco odnesl, tak prohloubení pocitu, jak moc jsem rád že jsem se nenarodil v Koreji, abych nemusel procházet jejich školstvím - to je asi jediná strašidelná věc na tom všem.(9.10.2008)

Asijské "školní" horrory mají své kouzlo. Na jednu stranu mě těší, že A-horrory začaly pomalu opouštět klasický duchařský formát, na druhou stranu toho nejsou schopny razantně a pořád se ho zuby nehty drží. V tomhle filmu tvůrci splácali dohromady kde co - jakousi survival Saw zápletku okořenili duchařinou a občas z toho na mě dýchl duch Scream. A tohle všechno se postupně pořád obměňovalo. Film samotný je v tomhle dost nerozhodný, chvíli se tváří jako slasher, chvíli jako duchařina, chvíli máte pocit, že koukáte na dalšího skládačkového vraha. Na lehkou zmatečnost už jsem si u asijských horrorů nakonec zvykl. Tady je dost silná a navíc okořeněná logickými ne mezerami, ale propastmi. Závěrečná pointa je možná až příliš překombinovaná, a sama o sobě kvalitu snímku spíše strhává dolů, než postrkuje výše. Nakonec zůstane jen hořká pachuť pocitu a jaksi nezodpovězené otázky, zda vůbec (ač se z části tak film tváří) šlo o duchařinu, nebo jen tradiční mix survival horroru o pomstě za uskutečněnou křivdu. Přesto je tohle všechno okořeněno i stopami originality, minimálně vraždy jsou dobré a některé postupy taky zaujmou. Průměr, čistý.(8.4.2011)

• maddy

Ázijské hororové sklamanie roka ! Po vynikajúcom teaseri a traileri som sa na GoSa tešil ako malé dieťa, no vo výsledku je to jeden obrovský guláš. Takýto bordel som už dávno nevidel, na začiatku to začne "zombie" scénov (brať tento môj popis s rezervou), potom sa z toho vyvynie "Saw", neskôr to smeruje k ducharine. Naviac to je všetko okorenené dementným chovaním postáv (a že vraj výberova trieda tých najinteligentnejších žiakov), priblblým scenárom, kde sa rieši všetko možné len nie to, že sa okoli nich umiera a vyvádza tam vrah (alebo vlasatica ?!) .) 2* za niektoré dobré scény (napr. žiačka v akváriu), inak nuda, nuda a ešte raz nuda. V podstate som už po nejakých tých uplynulých 40 minútach len čakal kedy sa to skončí a vôbec ma nezaujímalo ako.(22.10.2008)

Zpočátku to vypadá na klasickou duchařinu, ale jak říká jedna z klíčových postav: "Duchové neexistují". Špatné svědomí však dokáže u některých jedinců vyvolat i zázraky, v tomto případě velmi nežádoucí. Námět filmu není až tak špatný, ale zpracování a scénář trochu pokulhává. Každopádně by se Korejci už měli zamyslet nad svým školním systémem, až podezřele často se horory odehrávají ve školním prostředí. Nebo, že by to mělo zamezit přílivu zahraničních studentů?(3.10.2009)