Gosa: pieui joonggangosa

Hong-seung Yoon

Hong-seung Yoon

Jun-seong Kim
  • Saraph

Pravda je, že jsem tuto slátaninu rádoby hororu a (možná) komedie ani nedokoukal. Přišlo mi to tak nehorázně stupidní. Když jsem si přečetl recenzi, docela jsem se těšil, ovšem co jsem pak dostal, bylo obrovské zklamání. Jsem si jist, že i mezi Korejci se najdou dobří herci, ale tihle, ti to hráli jak s náloží v kalhotách.(2.6.2013)

Tady se mi dokázalo, že přespříliš studia škodí. Být o víkendu ve škole a vážně se radovat, že jsme se dostali do třídy šprtů? To snad ne :) Nápad je dobrý, i když nemůžu říct, že bychom ještě nic podobného nikdy neviděli, ale rozhodně jsem se nenudil a jedna vražda následovala druhou. Dávám možná až moc vysoké hodnocení, ale já se vážně bavil a to i přesto, že jsem ten závěr tak na 80% uhod a že to vlastně tak nějak nemělo ani hlavu ani patu. Tvůrci se asi pořádně nemohli rozhodnout, o co by se mělo jednat. Má to být duchařina? Má to být vyvražďovačka? Má to být drama o rodinných hodnotách chudých obyvatel Koreje? Nějak to smotali dohromady a pohromadě to drží jen povedené vraždy.(17.11.2009)

• tombac

Když Korejci jednou za čas natočí horror, je to pro mě bezmála svátek, ale z tohohle nesmyslu, který se snaží odchylovat od typického K-horroru, přičemž do něho stejně zabředně až po uši, jsem radostí do stropu rozhodně neskákal. Nejdříve se film tváří jako středoškolská duchařina, pak to zkouší ve stylu Saw, aby nakonec skončil tím, že popře spoustu předešlých skutečností, a definitivně se tak vyvrbil v samoúčelnou gulášovitou hovadinu.(13.10.2008)

Asijské "školní" horrory mají své kouzlo. Na jednu stranu mě těší, že A-horrory začaly pomalu opouštět klasický duchařský formát, na druhou stranu toho nejsou schopny razantně a pořád se ho zuby nehty drží. V tomhle filmu tvůrci splácali dohromady kde co - jakousi survival Saw zápletku okořenili duchařinou a občas z toho na mě dýchl duch Scream. A tohle všechno se postupně pořád obměňovalo. Film samotný je v tomhle dost nerozhodný, chvíli se tváří jako slasher, chvíli jako duchařina, chvíli máte pocit, že koukáte na dalšího skládačkového vraha. Na lehkou zmatečnost už jsem si u asijských horrorů nakonec zvykl. Tady je dost silná a navíc okořeněná logickými ne mezerami, ale propastmi. Závěrečná pointa je možná až příliš překombinovaná, a sama o sobě kvalitu snímku spíše strhává dolů, než postrkuje výše. Nakonec zůstane jen hořká pachuť pocitu a jaksi nezodpovězené otázky, zda vůbec (ač se z části tak film tváří) šlo o duchařinu, nebo jen tradiční mix survival horroru o pomstě za uskutečněnou křivdu. Přesto je tohle všechno okořeněno i stopami originality, minimálně vraždy jsou dobré a některé postupy taky zaujmou. Průměr, čistý.(8.4.2011)

• maddy

Ázijské hororové sklamanie roka ! Po vynikajúcom teaseri a traileri som sa na GoSa tešil ako malé dieťa, no vo výsledku je to jeden obrovský guláš. Takýto bordel som už dávno nevidel, na začiatku to začne "zombie" scénov (brať tento môj popis s rezervou), potom sa z toho vyvynie "Saw", neskôr to smeruje k ducharine. Naviac to je všetko okorenené dementným chovaním postáv (a že vraj výberova trieda tých najinteligentnejších žiakov), priblblým scenárom, kde sa rieši všetko možné len nie to, že sa okoli nich umiera a vyvádza tam vrah (alebo vlasatica ?!) .) 2* za niektoré dobré scény (napr. žiačka v akváriu), inak nuda, nuda a ešte raz nuda. V podstate som už po nejakých tých uplynulých 40 minútach len čakal kedy sa to skončí a vôbec ma nezaujímalo ako.(22.10.2008)