• Česko

• Nový Zéland

• Kanada

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Indie / Čína / Japonsko / Hong Kong / Velká Británie / Nový Zéland / Kanada / Austrálie, 2017, 107 min

Ta sošná strnulost mi nevadila, stejně jako okázalé myšlenkování. Nějak se to k tomu všemu hodilo. Možná i proto, že moje očekávání byla poměrně opatrná, je to nejen naplnilo, ale i mírně překonalo - v tom, že jsem se nenudil, že to nedělalo ostudu předloze a že mě uspokojila vizuální stránka. Za neexistující 3D body strhávat nebudu, ale bylo fakt špatný, jinak ok. Asi není co víc řešit. Prostě fajn kino. 3 a 1/2(29.3.2017)

Vykašli se na whitewashing a zajdi si do kina. Pro někoho jako já, kdo navštěvuje multiplexy maximálně dvakrát do roka, aby při koupi lístků nemusel věčně poslouchat škrobené „nezapomeňte na popkorn“, to byla celkem pastva pro oči. Chudák Pilou Asbæk, že byl dvě třetiny filmu bez očí... a Scarlett? Už si ani nepamatuju film, ve kterém by se nerozpadla.(16.4.2017)

Kdyby to byla jen pouhá předělávka, byla by pravděpodobně nejlepší z těch, které jsem kdy viděl. Jenže není, což je velké plus, protože přes všechny využité podobnosti je to jiný příběh, vlastně předcházející originálu. A je to úvod vynikající, který perfektně míchá původní japonské prvky s těmi americkými. Musím říct, že mi to opravdu sedlo také proto, že zůstala do značné míry zachována filosofická rovina. Fantazie, realita, sny, vzpomínky, vše je totéž. Cyberpunk is not dead. 95 %(12.4.2017)

• BoPo

Aj keď nejde o remake v pravom slova zmysle, tak Ghost in the Shell vzbudzoval rovnaké obavy, ktoré ma odradili od Total Recall (2012) či Robocop (2014). No skúsil som. Vizuálne sa film vydaril. Samozrejme nič čo by posúvalo hranice, ale na dnešnú dobu očakávaná, a teda nutná kvalita, ktorá je najväčším plusom filmu. Animovaný originál som nevidel, takže neviem koľko z pôvodného príbehu bolo vykuchané, zmenené, ale aj tak by som problém tipoval na to, že je medzi filmami 22 rokov. Matrix a spol si totiž najlepšie už dávno ukradli. Problém číslo dva je Scarlett Johansson. Prihrbiť sa a robiť dlhé kroky Vám zabijácky imidž nedodá. Nie je to prúser, ale vďaka svojej "kvalite" bude Ghost in the Shell čoskoro pre Novu a Primu trhákom týždňa/mesiaca.(22.7.2017)

• Skejpr

Sterilní kastrovaný pohrobek fenoménu GitS, který předvádí řemeslnou rutinu, z níž jen občas vykoukne světlejší moment, který se ale málokdy zmůže na něco sofistikovanějšího, než doslovnou citaci. Před 18 lety se Matrix původním GitS inspiroval a odstartoval nový typ akčního filmu, na jehož konci teď stojí hraný Ghost in the Shell a není v žádném ohledu lepší. Kruh se uzavřel a nic z toho. Jen spousta prohřešků vůči filmovému i seriálovému vesmíru, které jen dokazují, že autoři látku absolutně nepochopili..(29.3.2017)

• - Natáčeno dle slavné anime předlohy "Ghost in the Shell". Film je především inspirován částí Stand Alone Complex. (UncleMorty)

• - Scarlett Johansson dostala za hlavnú úlohu 10 miliónov amerických dolárov. (Zdroj: comicbox.eu) (Chochi)

• - Do hlavní role měla být původně obsazena Margot Robbie. (JORDY)