• Česko

(festivalový název)

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 106 min

• Kaka

Who the fuck is Rupert Sanders a proč takový neumětelský rutinér dostane 150 milionů, solidní herce a dobrého skladatele, přičemž vytvoří nudnou, zoufale nenápaditou, sterilní srágoru plnou potemnělých záběrů, nezáživného děje a logických lapsusů ? Se všemi těmi hejblátky a cingrlátky v podobě načechraného vizuálu velkoměsta se přitom daly dělat takové divy ! Inspirace z Atlasu Mraků a Blade Runnera zcela zřetelná, ale naprosto nevyužitá. Po tomhle zklamání alespoň jistě víme, že tohle vyumělkované prázdno v Blade Runnerovi 2 nechceme !(1.4.2017)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $40,109,757 Tržby Celosvetovo $167,501,159Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ asi mám slabosť pre Scarlett Johansson a to určite mám ale mne to v celku sadlo, z pôvodných anime som videl dva diely a s týmto počinom od Sandersa, ktorému v celku sedí vizuálna aj akčná stránka som to bez väčších problémov pekne zhltal /videl v kine: 80%/(3.4.2017)

Veľmi príjemná staromódna záležitosť, tie deväťdesiatky tam sú cítiť. A cítiť tam aj Blade runner a bohvie, čo ešte. Scenár je však absolútne klasický, spočiatku sa snaží tváriť zašmodrchane, ale nakoniec zisťujeme, že o nič nové pod slnkom nejde. Takeši Kitano mi vo svojom veku a s pivným bruchom pripomína Marlona Branda na konci kariéry, hlavne sa ukázať a zarobiť si do dôchodku na lepšie saké. Subjektívne mal film príjemne prekvapil, ale objektívne je jasné, že svedkami novej klasiky nie sme. Ak má hlavná hrdinka ľudskú dušu a telo umelé, tak to podľa mňa ide proti logike toho, ako môžeme vnímať súčasný vývoj ľudstva, kde zase ja mám pocit, že máme manufaktúrnu dušu a mozog v organickom tele a bude to stále horšie. Ak budeme mať v budúcnosti duše so skutočnými emóciami konzervované v strojoch tak to by bol potom lepší prípad. Škoda, že nový GITS sa do väčšej filozofickej kontroverzie nepúšťa. 70% a niekedy sa k tomu určite vrátim.(30.3.2017)

Scarlett Johansson by si měla začít sakra hlídat, do jakých projektů se pouští. Asijská manga a anime jdou úplně mimo mě. Blockbustery v posledních letech chtě nechtě hloupnou, kolikrát se smíří s průměrem, tady to není jinak. Zápletku moc neřeším, respektive jsem se (asi svou chybou) ztrácel a spíš se soustředil na akci než na děj. Scarlett tak má na kontě další fádní roli, divák pohled na nejmodernější vizuální efekt, ale ten se lehce omrzí. Chybí nadhled, chybí humor, místy je to až moc umělé. Ale zmiňovaná akce si sedla, častokrát doslova lahodí oku. Tři hvězdy jsou tak akorát.(4.5.2017)

První letošní kino zklamání. Ghost in the Shell znám pouze jako hru, s Anime jsem do styku nepřišel a netuším z čeho film těží víc, každopádně je to poněkud mdlé. Jedná se o Hardcore Sci-Fi s cyberpunkovým nádechem, které pro mnoho diváků nebude příliš atraktivní, já si myslím, že film je určen pro velmi úzké publikum, tedy běžnému diváku, který není obeznámen jak s hrou tak anime, film nemá příliš, co říct. Scarlett se zde překvapivě hodila, vizuálně onen vymyšlený svět má něco do sebe, akční scény až na tu úvodní( ta byla bezvadná) jsou spíše průměrné a finále je bohužel nejslabší část filmu. Místy na mě dopadla i lehká nuda ,tedy ani o velké zábavnosti nemůže být řeč. Dalo se na to koukat, ale kino bych vynechal. 60%(31.3.2017)

• - Natáčeno dle slavné anime předlohy "Ghost in the Shell". Film je především inspirován částí Stand Alone Complex. (UncleMorty)

• - Scarlett Johansson dostala za hlavnú úlohu 10 miliónov amerických dolárov. (Zdroj: comicbox.eu) (Chochi)

• - Do hlavní role měla být původně obsazena Margot Robbie. (JORDY)