Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible 4

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty / Česko, 2011, 127 min

Rozpočet $145miliónovTržby USA $209,397,903Tržby Celosvetovo $694,713,380Tržby za predaj Blu-ray v USA $47,974,684 //počet predaných kusov 2,256,234Tržby za predaj DVD v USA $24,154,410 //počet predaných kusov 1,576,395║ __Pecka!!!__ Režisér Brad Bird potvrdzuje svoje kvality a nechal zaspomínať na starý dobrý seriál, nechýba hi-tech akcia, ale fakt nadupaná, príde aj na najlepšie bojové sekvencie od Jasona Bourna, krásne to je vyvážene s troška odľahčenými scénkami, ktoré fakt hrajú s dejom, tímovka funguje, Paula Patton doslova na zjedenie(a to nehovoriac o akcii v Mombaii), na záver nechýbajú silné emócie, jednoznačne najlepšia Mission: Impossible, miestami som strácal dych, sila. /videl v kine: 95%/(18.12.2011)

Najzábavnejšia MI. Tie stealth akcie nemali chybu, nápadité a vtipné ako nikdy do teraz. Ako týmovka funguje dokonale a na konci ten priateľský pokec bol príjemným zakončením filmu. Potešili aj rôzne odkazy na výšku hlavného predstaviteľa a predchádzajúce časti, len škoda toho nevyužitého záporáka ale v tomto prípade to vôbec nevadí.(21.3.2012)

Brad Bird ako ostrieľaný tvorca veľkolepých animákov dostal neľahkú úlohu neostať v tieni skvelej Abramsovej trojky a tento cieľ sa mu podarilo dosiahnuť, čo mi pripomenulo šťastný rozprávkový happyend. Štvrtá misia dostala úplne nový nádych, má to šmrnc, šťavu, jednoduchú, no údernú akciu, skvelých hercov, pár dobrých zvratov a trefný humor. Nyqvistov záporák, nápaditá akcia a záver filmu, to všetko má u mňa veľké plus, no stále to však nebolo dotiahnuté na perfektnú. Hlavne nereálnosť a naivnosť niektorých scén a záverečné minúty stiahli absolútnu spokojnosť. Latka je však pred (možnými) ďalšími dielmi nastavená skoro tak vysoko ako Dubaiská Burj Khalifa, mission impossible to ale nieje. 85%.(5.5.2012)

Všechno, co žádám od akčního filmu. Dobře napsané dialogy, detailisticky vypiplané scény, které si klidně půl hodiny počkají, než zapojí některých z naznačených elementů, vybroušený vizuál, soundtrack, který zrcadlí jemnou ironii a nadsázku celé podívané. Dvě hodiny našlapané dynamikou, invencí a infiltracemi, z nichž každá má víc nápadů, než kterákoli předchozí MI jako celek. Konečně si to nadměrně nehraje na vážnost a sází to jedinou velkou devizu - špionskou zábavu. Nejlepší MI a úhrnem jeden z nejlepších a nejsvéráznějších blockbusterů posledních let. Thumbs up for Brad Bird - vidí akci jinak. Tam, kde by jiní sázeli na monumetalitu a množství, si režisér hraje s dokonalým provedením de facto poměrně sevřených scén, jejichž spektakulárnost nespočívá v množství explozí, ale v inteligentním použití měřítka a vytěžení prostředí. Bird prostě vidí líp.(9.5.2013)

Veľmi príjemná špionážna tímovka. Každý člen tímu má charizmu, je zaujímavý a dobre napísaný. Vzájomná chémia a súhra funguje náramne. Veľkolepú hravú akciu striedajú dobre napísané konverzačky, príbeh sa posúva, striedajú sa prostredia a ja sa bavím, nevšímam si čas ani okolie a som prekvapený, ako rýchlo to celé končí. Humor, napätie a tuším, že miestami som ani nedýchal. Ghost Protocol sa podaril.(30.3.2012)

• Anil Kapoor

• - Filmový štáb musel přerušit natáčení kvůli ohlášení bomby pod Hlávkovým mostem v Praze. (albytch)

• - Mobilní telefon, který Ethan Hunt (Tom Cruise) používá pro navigaci, je Dell Streak 5 Mini. (rainman93)

• - Tom Cruise and Ving Rhames jsou jedinými herci, kteří se objevují ve všech dílech série. Pro Rhamese je to však současně první snímek, v němž se neúčastní akce a objevuje se pouze v menší roli. Vedle této dvojice je pak Simon Pegg jediným protagonistou, který se vrací z předchozího dílu. (Linkyc)