Niet pochyb o tom, ze scena na mrakodrape v Dubaji je grandiozna a celkovo sa mi stvorka velmi pacila, ale stale mam v pamäti trojku, ako vobec najlepsiu cast a na zaporaka P. Seymoura Hoffmana som nezabudol dodnes. V tomto filme sa mi pacila uloha Simona Pegga, vdaka ktoremu to bolo o nieco viac humornejsie. Pocity z filmu som nemal az take, aby som mu dal 100%, avsak stale je to skvela zabava. _________ Tom Cruise - (Ethan Hunt) +++ Jeremy Renner - (Brandt) +++ Simon Pegg - (Benji) +++ Paula Patton - (Jane) +++ Michael Nyqvist - (Hendricks) +++ Vladimir Mashkov - (Sidorov) +++ Ving Rhames - (Luther Stickell) +++ Tom Wilkinson - (IMF Secretary) +++ Michelle Monaghan - (Julia) +++ Produkcia: J.J. Abrams, Tom Cruise +++ (Videl v kine 18.12.2011) +++(26.12.2011)

Jo, tohle mi tu už chybělo nějakou dobu. Pořádná špionážní akce okořeněná eye-candy záběry, high-tech vybavením, pořádnou akcí, a taky velkou nadsázkou, vtipností a skěle fungující partou. Prostě IMF je zpět v plné síle. Tom Cruise ne a ne začít pořádně stárnout, Patton vypadá hlavně na konci filmu naprosto úžasně, Pegg je typický komediant a skvělá technická podpora (no, ty rukavice...) a snad budoucí nová tvář série Renner správně tajemný a nakonec i dobře padnoucí do motivace a příběhu.. Druhá strana barikády je trochu odbytá, Nyqvist byl značně nevýrazný a mohl dostat více prostoru, ale na druhou stranu to vyvažuje závěrečná ne a ne skončit bitva v nadzemních garážích. A rozhodně si nemyslím, že poslední část mise byla zbytečná a ztratilo to tu předchozí propracovanost. Pravda, tvůrci si to Dubajskou akcí zavařili, protože mrakodrapová lítačka (venku i uvnitř) byla od začátku až do konce potěcha pro oko a nadšením jsem se musel pohupovat. Ale na druhou stranu, líbilo se mi, že to bylo vygradované až do posledního momentu. Úplný závěr jsem tak zcela nepochopil, ale jinak tedy po dějové stránce prospělo s vyznamenáním. Hereckou stránku jsem už zmínil, Seydoux by byla úžasná i jako bondgirl, taková elegance, chlad a sexy vražednost jsem už déle neviděl. Holloway mohl setrvat na plátně déle, a Kříž definitivně :) Jelikož nejsem Pražák, ani k ní necítím nějaké supervlastenecké pocity + znám jen to nejznámější, většina Budapeště či Moskvy nevadila (Hrad jsem poznal :)). Co se týče té high-tech části, vynálezy jsou správně přitažené za vlasy a rozhodně tu nechybí velká dávka dělání si srandy ze sebe. Nejlepší bylo to promítání chodby. Po technické stránce tedy vládne taky spokojenost, lepší audiovizuál si ani neumím představit, a Brad Bird na Abramse má. Odkazů se tu taky pár najde a prostě, další ze zástupců krásné akce, která baví, neznechutí blbými pokusy o humor a valí si to dopředu jako tank v Zlatém oku. A ted Skyfall.(18.4.2012)

Oldschoolová mňamka s hypermodernými gadžetmi. Napriek výhradám. Predovšetkým to nemá tempo a celkovú konzistentnosť výbornej trojky. Vlastne je to iba séria štyroch chabo pozliepaných misií. Lenže každá z nich je výborná (mne sa páčila aj tá finálna, hoci Dubaj samozrejme vládne). Akoby si Bird vymyslel zopár scénok a najatí písači mu ich už nejako pospájali. Lenže v tých konkrétnych scénach to šlape na jednotku, napätie pulzuje, teamová chémia perfektná, Cruise stále borec. A koniec ma dojal, čo dokazuje, že ten film vnútorne funguje. A nielen ako funkčné pokračovanie najlepšieho dielu série.(22.12.2011)

Nejpádnější důkaz proto, proč zbožňovat Abramse, jelikož tohle scientologické produkční pozlátko sice zdědilo po svém předchůdci většinu charakteristický rysů, jako je adrenalinová akce a spousta popichování dílů minulých, ale pozapomnělo dodat alespoň kapku ze sebe, protože prototyp BMW, ani vnady hlavní hrdinky nezůstanou v hlavě déle, než jak dlouho trvá legendární úvodní odpočet; nulová práce se záporákem, nepříliš chytlavý děj a předčasný vrchol všeho uskutečněný už v Dubaji, už jde vyloženě jen a pouze na Birdovo triko.(22.12.2011)

Mission: Accomplished. Sice jsem až do Dubaje nemohl pořádně chytit nově nasazené tempo, ale nakonec mi nepokrytě špionážní (a k prvnímu filmu se očividně vracející) Birdův pohled sedí. Hodně ale odvádí Cruise v životní roli lídra supertýmu a ještě víc pak dozvuky Abramsovy trojky. Nakonec si ale mohou přijít na své i fanoušci nejrůznějších sousedních sérií, protože Ethan v zachmuřených chvílích připomíná Jacka Bauera a ve finálním souboji zase Jamese Bonda. A právě tenhle průřez žánry i náladami nakonec Ghost Protocol vytahuje na pozici více než solidního přírůstku do série. 75%(16.12.2011)

• - Simon Pegg používal notebook od firmy Apple. (AngelusCZ)

• - Při natáčení v Praze navštívil Tom Cruise místní základní školu, kde rozdal dětem své autogramy. (Elwanelyn)

• - Ačkoliv se závěrečná honička odehrává v Mumbaji, kde se mluví maráthštinou, psanou písmem dévanágarí s typickou linkou nahoře, na dveřích jsou vidět nápisy v kannadštině, což je dáno tím, že se film zčásti natáčel v Bangalore. (Mates2106)