Predchádzajúci diel správne nastavil smer, ale až Ghost Protocol je konečne ten pravý Mission:Impossible a Cruisova one man show, teda nie, že by tu pracoval sám, ale celý film je už postavený na tom, čo hlavne samotný Cruise vymyslí a predvedie a teda že tu je na čo pozerať. Zápletky nikdy neboli silnou stránkou tejto série, v tomto sa dá pochváliť snáď iba tá trojka, ktorá ako jediná priniesla plnohodnotný príbeh a zaujímavý scenár, tu sa mi príbeh zdal trochu nevýrazný a pritom tu ide opäť o zničenie rovnováhy vo svete pomocou jadrových zbraní, ako v nejakých bondovkách, ale predsa len tu v podstatne civilnejšom a pozerateľnejšom prevedení. A tak ma tu síce hlavný príbeh neupútal, ale neustále sa tu niečo deje, opäť sa striedajú atraktívne lokácie, tempo je väčšinu času výborné a nájde sa tu množstvo sekvencií, na ktoré sa dá tešiť. Jedine to finále je také nevýrazné, z celého filmu rozhodne najslabšie a ľahko zabudnuteľné. Spokojný som aj s obsadením, Tom Cruise je tu už definitívne perfektný, táto jeho postava ma od tretieho dielu veľmi baví, má tu výborný tím v zložení Paula Patton, Simon Pegg a Jeremy Renner, nechýba ani Ving Rhames, aj keď tu už má podstatne menej priestoru, než v predchádzajúcich dieloch, len tí záporáci poriadne zaostávajú, Michael Nyqvist je celkom nudný, ale hlavne tu vôbec nemá priestor zapôsobiť. Akčná stránka sa každým dielom len zlepšuje a tak je opäť nielen skvelo natočená bez nejakých zbytočných strihov, poriadne nápaditá, ponúkne až prekvapivo veľa súbojov, no hlavne nezabudnuteľné kaskadérske kúsky. Celá akcia v Dubaji je jednoducho úžasná, samozrejme myslím hlavne tie Cruisove kúsky na vonkajšej strane budovy, síce bol istený, ale toto si vyžaduje aj tak nesmiernu odvahu a má za to môj obdiv. Ale aj mimo toho sa tu nájdu dobré kaskadérske kúsky, napríklad spustenie sa z budovy a následný skok na auto. Okrem toho film ponúkne viacero slušných súbojov, hlavne úvodný útek z väzenia je v tomto výborný a pochváliť musím aj celú akciu v Kremli, toto sa vydarilo. Ale mimo finále ma bavila všetka akcia. A tentoraz dostáva väčší priestor aj humor a prekvapivo vôbec nie je zlý a nájde sa tu viacero úsmevných momentov. Režijne tu nemám absolútne žiadnych výhrad, film vyzerá skvelo. Takže séria opäť posunula úroveň vyššie a tento diel má asi najviac nezabudnuteľných scén, pričom Dubai je vrchol série. 80%(1.5.2012)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,555 // Otvárací Víkend USA: $29,556,629 // Aký názov (Mission: IMPOSSIBLE) taký dej (IMPOSSIBLE). Možno práve toto je hlavný úspech filmu, veď 690 miliónové tržby hovoria jednoznačne za seba. Divák obľubujúci akčný žáner si určite príde na svoje..... 75%(4.6.2012)

Mission: Accomplished. Sice jsem až do Dubaje nemohl pořádně chytit nově nasazené tempo, ale nakonec mi nepokrytě špionážní (a k prvnímu filmu se očividně vracející) Birdův pohled sedí. Hodně ale odvádí Cruise v životní roli lídra supertýmu a ještě víc pak dozvuky Abramsovy trojky. Nakonec si ale mohou přijít na své i fanoušci nejrůznějších sousedních sérií, protože Ethan v zachmuřených chvílích připomíná Jacka Bauera a ve finálním souboji zase Jamese Bonda. A právě tenhle průřez žánry i náladami nakonec Ghost Protocol vytahuje na pozici více než solidního přírůstku do série. 75%(16.12.2011)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $209,397,903Tržby Celosvetovo $694,713,380Tržby za predaj Blu-ray v USA $47,974,684 //počet predaných kusov 2,256,234Tržby za predaj DVD v USA $24,154,410 //počet predaných kusov 1,576,395║ __Pecka!!!__ Režisér Brad Bird potvrdzuje svoje kvality a nechal zaspomínať na starý dobrý seriál, nechýba hi-tech akcia, ale fakt nadupaná, príde aj na najlepšie bojové sekvencie od Jasona Bourna, krásne to je vyvážene s troška odľahčenými scénkami, ktoré fakt hrajú s dejom, tímovka funguje, Paula Patton doslova na zjedenie(a to nehovoriac o akcii v Mombaii), na záver nechýbajú silné emócie, jednoznačne najlepšia Mission: Impossible, miestami som strácal dych, sila. /videl v kine: 95%/(18.12.2011)

Scénář: Josh Appelbaum, André Nemec .. Nejnovější přírůstek M:I se svým pojetím vrací ke kořenům - oldschool akci se silným akcentem na týmovou souhru. Skvěle se na to dívá, Režisér Brad Bird (jakožto bývalý harcovník animovaných filmů přechodem na hraný film rozhodně nezklamal) si svou práci vychutnává, s vedením kamery a záběrováním si krásně rozumí, dynamika akce šlape výborně. Trochu slabší a táhlejší je při mimoakčních scénách, které ovšem na hraně klišé občas perfektně odlehčí vtipný moment (okenní římsa je geniální). Na druhou stranu se v ledasčem (zejména oproti trojce) ubralo, film není napětím vyhrocený ani překvapivý a v celku je ta čtyřhvězda přeci jen o něco slabší než minule - avšak kaskadérský blázen Tom Cruise mi uvažovaní o něčem nižším ani nedovolí. Jen mám obavy, aby tržby nezaostávaly...(15.12.2011)

• Tom Cruise

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Ethan Hunt (Tom Cruise) vyřezává kruhový výřez v okenní tabuli do serverovny v hotelu Burj Khalifa, nedořeže celý kruh, ale jen jeho polovinu. Otvor následně prokopne. Ve skutečnosti by tak tlusté sklo ale neměl šanci prokopnout. (Petrasuvicka)

• - Scéna, kdy si Etan Hunt (Tom Cruise) nechá na hlavu nasadit neprůhlednou kuklu od dlouhovlasého blonďáka, odkazuje na první díl Mission Impossible (1996), kde si od stejné postavy nechal nasadit stejnou kuklu ve scéně, kdy šel navštívit Max (Vanessa Redgrave). (Lorge)

• - Zvláštní záliba producenta J.J.Abramse v čísle 47 je patrná i v tomto filmu, a to konkrétně na speciálně upraveném voze, který hledají agenti Hunt (Tom Cruise) a Brandt (Jeremy Renner) poté, co naskakují na jedoucí vlak. (=woody=)