Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible 4

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty / Česko, 2011, 127 min

Nejpádnější důkaz proto, proč zbožňovat Abramse, jelikož tohle scientologické produkční pozlátko sice zdědilo po svém předchůdci většinu charakteristický rysů, jako je adrenalinová akce a spousta popichování dílů minulých, ale pozapomnělo dodat alespoň kapku ze sebe, protože prototyp BMW, ani vnady hlavní hrdinky nezůstanou v hlavě déle, než jak dlouho trvá legendární úvodní odpočet; nulová práce se záporákem, nepříliš chytlavý děj a předčasný vrchol všeho uskutečněný už v Dubaji, už jde vyloženě jen a pouze na Birdovo triko.(22.12.2011)

Já jsem se bavil. Je to fakt špionsky nápadité a srandovní v těch správných místech. Určitě je to nejkomediálnější díl série a hodí se to tam. Nejvíc jsem ale nepochopil, proč je tajný agentský středisko ve vagónu! To jako Rusáci ty vagony neodpojujou, nebo co? Cruise je ale furt dobrej a Jeremy Renner mi taky přišel hyper.(24.12.2011)

Kvitujem vytrvalost v koncepcnom posune pri kazdej casti serie. Zaroven priznavam, ze mi sedi ovela viac, co Abrams a spol. predstavili v trojke - doraz na drsnost, fyzicnost, spinavost a hmatatelnu kinetiku, a tym sa zo spatneho pohladu prihlasili k charakterovej crte akcneho zanru v prvej dekade noveho tisicrocia (partnerstvo s Bourneom a Bondom), . Ano, hlavne skrz ponimanie akcie sa minula dekada niesla v zblizovani naj trojice agentov a mohlo to posobit monotonne, osobne mi je ale luto, ze tato nova dekada sa pravdepodobne posunie inym smerom (MI:4 to naznacil, som zvedavy ako zareaguju Bond s Bourneom). Smerom, kde v pripade MI:4 sa vraciame oblukom k pociatku - filmovemu skrz referencne sceny, televiznemu vdaka dorazu na timovost (to je OK) a aj napriek zlyhavajucej technike nejde nevidiet aj ulietavanie na technickych hracickach. Tie v kombinacii s Peggom dodavaju filmu sice vdacny nadhlad, ovsem ruka v ruke s tym prichadza k ciastocnej sterilizacii akcie (samo o sebe vyborne natocenej) na uroven, kedy som sa prestal o hrdinov strachovat. Vynimkou je Dubai, ktory bude jedinym dovodom, preco chcem ako "fanusik vertikalneho adrenalinu" MI:4 vidiet este raz v IMAXe. 6-7/10.(13.12.2011)

No proste dalsi Mission Impossible, ono neni nejak moc co komentovat, zase tu mame tym frajeru, ktery maj hromadu technickejch vychytavek a zase se hrnou do jakoze nemoznejch misi. Tentokrat se to sice tvurci snazili ozvlastnit tim, ze nemaj agenti podporu a pristup ke vsem technickejm vychytavkam, ale vysledek je v podstate jen ten, ze se jim sem tam neco rozbije, jinak to zadnej vyraznej dopad nema. Cruise je tradicne fajn a vypada i docela drsnacky a bitky nejenom v jeho podani vypadaj realisticky a drsne. Naprosti tomu zaporak moc charisma nepobral. Film je vicemene vetsinu casu sviznej, napinavej a castokrat taky docela zabavnej a je videt, ze to Bird bere trochu s nadhledem. Takze ja jsem spokojenej, sice nic svetobornyho, ale prijemne straveny dve hodiny rozhodne.(29.4.2012)

Tak první promítání nově zrekonstruovaného kina v Kroměříži za 40 milionů korun a první projekce M:I-4! Proč váhat? Dobré titulky naznačují, že půjde o dobré řemeslo Brada Birda a začínající stopáž v prostředí české republiky jsem patrně nezaznamenal, můj názor je změnu s Dubají na začátek filmu, kde bude divák pohlcen s kamerovými kousky mrakodrapu tak akce v prostorách 100týho patra. Český herec Pavel Kříž jen přelétl a ani nic pořádnýho"neochutnal". Tom Cruise na akční řemeslo pořád má. Scénář se mi, ale nelíbil a některé hlášky (docela hlasitý smích v kině) mě nebavily. Film má pozitivní energii, ale musím říct, že ke konci už energie odcházela a já jsem se více těšil, až to skončí a půjdu na hovězí steak v La Fresca**** do mé oblíbené restaurace. Na čtyřhvězdičkovou žánrovku to bohužel nestačí.(7.2.2012)

• Anil Kapoor

• - Kód, kterým se Ethan dostává do tajné schránky telefonní budky, aby získal přístup k informacím je datum narozenin Toma Cruisea. (Linkyc)

• - Do role Brandta tvůrci zvažovali obsazení Toma Hardyho, Christopera Egana, Kevina Zegerse, Anthonyho Mackieho nebo Chrise Pina. Brandt měl být původně náhradní postavou za Hunta v případě, že by Cruise od projektu ustoupil. (272827)

• - Ačkoliv byla scéna v píšečné bouři promítána jako IMAX, byla ve skutečnosti natočena na 35 mm Full-frame zrcadlové fotoaparáty, aby byl vzbuzen realistický efekt poletujících částic písku. (Linkyc)