Mission: Impossible 4

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty / Česko, 2011, 127 min

Zhlédnuto v kině. Nová nemožná mise mě nezklamala. Má to vše, co divák chce od filmu (akci, nadhled a humor, krásku, která když vkročí do místnosti v zelených šatech, tak se svět přestane točit, Pavla Kříže, který je zneškodněn tím, co hrál Sawyera v seriálu Lost)… no pro každého se něco najde. Zpočátku jsem tomuto filmu moc nevěřil, ale pak jsem se prostě poddal a nechal se unášet na adrenalinové vlně. Na akci v Dubaji budu ještě dlouho vzpomínat, stejně jako na film samotný. Zapomeňte na Fast Five, tohle je popkorňák roku (speciální kategorie, do které vybírám filmy, u kterých opravdu jen vypnete a sledujete tu krásně nabušenou akci). Bradovi se přechod od animáku k akci povedl na výbornou. A pokud vám ještě tohle nestačí, tak to řeknu takhle - měl jsem hodně blbý den, náladu pod psa a jakmile skončil tento film a já vycházel z kina, vše bylo zapomenuto a já jsem přemýšlel jen o tom, jak moc mě tenhle film bavil. 100 %.(30.12.2011)

Pro mě spolu s jedničkou s přehledem nejlepší díl série, velmi hravý a vynalézavý (střílení si z vlastních trademarků, zkomplikování každé akce), akční (nejlepší mrakodrapová a vůbec akční scéna série) a vtipný, který stejně jako jednička hned na začátku pořádně zatřese celým univerzem (zavraždění ministra, uzavření agentury) a končí záchranou světa v poslední vteřině a pěknou osobní tečkou. Staré bondovské atributy jako Rusové, atomovky a diamanty působí archaicky, ale film se řítí vpřed a servíruje svižnou zábavu. Jeden z nejlepších špionských filmů vůbec.(17.12.2011)

Osobně jsem do toho šla hlavně kvůli Michaelu Nyqvistovi, to jsem ale nevěděla, že se tam jen mihne a nestojí to ani za řeč. Nejsem akční typ na akční tipy a Toma až tak moc nevyhledávám, přesto mu v žádném případě nelze upřít jeho vynikající herecké kvality. O tom mě přesvědčil i v jiných filmech. Tady si očekávaně a bezvadně zahrál opět nesmrtelného agenta Ethana, který musí nutně přežít do další akce, to je nad slunce jasný a tak jsem ani jiný konec nepředpokládala. Ale přikláním se k jednomu zdejšímu názoru, že kromě Kremlu a Dubaje bylo všechno tak typicky stejné, že jsem se chvílemi nudila. Abych pravdu řekla, tak jsem pak už celou dobu jen čekala na holčičí pudrovačku, protože ta je skoro všude a byla jsem nakonec odměněná - dočkala jsem se :-) Ještě jsem tam koketně pomrkávala po Willovi, kterého si střihnul sympaťák Jeremy Renner. Takže všichni akční, skalní fandové, sorry, ale já nad průměr dneska nejdu.(16.7.2014)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $209,397,903Tržby Celosvetovo $694,713,380Tržby za predaj Blu-ray v USA $47,974,684 //počet predaných kusov 2,256,234Tržby za predaj DVD v USA $24,154,410 //počet predaných kusov 1,576,395║ __Pecka!!!__ Režisér Brad Bird potvrdzuje svoje kvality a nechal zaspomínať na starý dobrý seriál, nechýba hi-tech akcia, ale fakt nadupaná, príde aj na najlepšie bojové sekvencie od Jasona Bourna, krásne to je vyvážene s troška odľahčenými scénkami, ktoré fakt hrajú s dejom, tímovka funguje, Paula Patton doslova na zjedenie(a to nehovoriac o akcii v Mombaii), na záver nechýbajú silné emócie, jednoznačne najlepšia Mission: Impossible, miestami som strácal dych, sila. /videl v kine: 95%/(18.12.2011)

Po vynikající trojce klesá GP o kousíček níže, ale to co ztrácí na drsnosti a osudovosti dohání na vtipu, eleganci a větší týmovosti. Akčně příběhové rozvrstvení má nejblíže prvnímu dílu, ale chybí tu nečekanost a obava o hlavní hrdiny (celá ta hrozba nukleární války nepůsobí nijak hrozivě). Jedinou vyjímkou budiž geniální prostřední část v Dubaji, která do slova a do písmene naplňuje zánrovou zábavu, inovuje a tlačí na pilu. Tenchnické udělátka (sice stále selhávající) tu taky hrají mnohem větší roli než dříve a jsou (ještě spolu s Peggem) zdrojem nejpodařenějších fórů. Hláškující Jerry Renner rovněž výborný a to v dost jiné poloze než jaké jsme zvyklí. A škoda jen, že Josh Holloway se ve filmu moc neohřál.(16.12.2011)

• - Ačkoliv se závěrečná honička odehrává v Mumbaji, kde se mluví maráthštinou, psanou písmem dévanágarí s typickou linkou nahoře, na dveřích jsou vidět nápisy v kannadštině, což je dáno tím, že se film zčásti natáčel v Bangalore. (Mates2106)

• - Scéna, kde Trevor Hanaway (Josh Holloway) padá ze střechy, byla natáčena na budově kulturního zařízení Meet Factory u Smíchovského nádraží. Záběry, v nichž se Trevor Hanaway (Josh Holloway) objevuje s Markem Stefanskim (Pavel Kříž), se filmovala na pražském Hlavním nádraží. (Evie28)

• - Fandové si všimli, že v 2. traileru je možné vidět naváděnou střelu letící nad San Franciskem směrem k Emeryville, kde sídlí Birdova společnost Pixar. (272827)