Za nepřátelskou linií 3: Kolumbie

Za nepriateľskou líniou 3 - Kolumbia

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2009, 90 min

• mzss1

Uf, no tak jak bych to asi zkrátil ? Nějak se mi to nechce rozepisovat. Předchozí film měl strašně moc chyb, především v akci. Zde je akce o dost lépe natočena a v některých případech jsem byl rád jak ta akcička je přehledná. Ale zbytek filmu o ničem. A dalo by se to nazvat i velkou nudou. Úvod snímku je děsný, vůbec nezaujme a až přehnaně brzo se jde na akce, zhruba okolo třinácté minuty. Jako mohlo by to být kladem, ale vůbec jsem nepochopil proč ty vojáci jdou do té akce. Příběh je nedomyšlený a ani ho film snad nemá. Žádná logika nic. Herecké obsazení mě vůbec nezaujalo, možná tak dva vojáci trochu zaujaly, ale o nic velkého nešlo. Co se týče akce, je jí zde o trochu více než ve dvojce a akční sekvence jsou delší. Potěší pár dobrých vyvraždovaček, nebo pár výbuchů, které jsou pěkně natočeny. Střílení obyčejné, ale střih byl v pohodě a kamera taky docela. No a právě tohle je jediný klad filmu, který to na tu jednu hvězdu vytáhne. Jinač je během filmu, mezi akčními scénami strašná nuda. Vše je celkem ohrané, i tak akce nezaujme, avšak po technické stránce možná ano, jak už jsem psal, akce je celkem dobře natočena. Finále jsem čekla akční a místo toho taková debilní scéna. A na závěr samozřejmě vyznamení a pohádky je konec. Nudilo to ještě víc než dvojka, ale zase zde byla lepší akce. Ale bral bych to skoro stejně jako mizerná dvojka. Zde se vytáhla trochu akce, uznávám pár výbůchů, ale zbytek je o ničem. Nějací záporáci ? Moc zde neúčinkovali a vůbec nezabavili. Hudba nic moc. Takže nevím jak to mám shrnout. Akční záležitost opravdu o ničem. O trošičku lepší než předchozí film, ale přesto hodnotím jen tak na 19% = *(20.6.2013)

• Marek1991

Trapas za trapasom. Fascinovalo ma, že jeden z hrdinov sa neutopil, keď bol pod vodou, to bola, ale hlúposť, hlavne to svetlo v tej vode, veď tam by bola akurát tma. Takýchto trapasov bolo od začiatku až na koniec. Oceňujem však, že niekto sfilmoval boje s povstalcami v Kolumbii, že tam bol celkom prijateľný politický podtext, čo sa týka Kolumbijcov, Američania to zas pohnojili. Ten tanec na streche a ten jarmok boli pekné scény, ale to v zajatí bola hlúposť aj to vyslobodenie sa z neho, vlastne ťažko sa tam hľadá niečo tak pozitívne, prečo by stálo za to si tento film pozrieť znova. Jedenkrát stačilo.(30.12.2011)

Klasické béčko "se vším všudy", kde namiesto toho, aby na castingu zohnali hercov, ktorí zahrajú vojakov, zohnali vojakov, ktorí sa snažili zahrať hercov... Vojaci sa v určitých chvíľach správajú totálne profesionálne (postupy, krytie atď.), ale hneď v ďalších nasledujúcich scénach sa správajú ako malí chlapci po dosledovaní Ramba... :-) Ale inak celkom fajn na nudné popoludnie po príchode z práce domov. Netreba ani moc rozumu, efekty celkom ujdú, jednoducho a v skratke, nenadchne ani neurazí... :-)(2.3.2009)

Opravdu chápu, že je to kvalita VHS, sám to přiznám, jenže trojka dvojku úplně nehorázným stylem rozdrtila, tohle jsem vážně nečekal a mrzí mně zdejší hodnocení, protože negativní špunty se ve filmu hledají těžko, snad scénář je opravdu stupidní, ale bez něj by nebyla akce a takřka nic, možná kamera, občas se sebou házela, malinko nepřehlednost, že proti komu vlastně hraje skupina hrdinů, to jsou však minimální drobečky, nad kterýma lze mávnout rukou. Jinak je film nasekaný akcí, která je opravdu dlouhá, surová, napínavá, realistická, přebíjejí se zásobníky, je využit obrovský počet zbraní, dobrých nápadů, odpalovacích zařízení, tedy je ve filmu i mnoho výbuchů, ale kousek amatérských skvrn se najde. Obsazení skoro neznám, ale vojáci si u mně získali srdce, například, když šlo do tuhého padaly hlášky, nejvíc zabíjel bloňdák, který vytasil odkaz s Brucem Willisem, alá Johnem McClaiem. Hudba je docela slušná, zejména, když zachraňovali svého parťáka, tak hrál nasekaný rock, jak to miluju! Pořád se něco děje, minimum zbytečně ukecaných dialogů, i když scénář mohl být trošku lepší, no. Nejvíc mně potěšil velkej fight na konci s nožema, no co víc si přát! Tohle od takových válečných nářezů čekám, sice občas kamera skáče, jenže jinak je v naprosté pohodě, takže si nemám nač stěžovat. Záporáci slušný. Dvojka se může jít vyvenčit, tohle je skvělé pokračování z mého pohledu nedoceněné, a pro mně je to o trošku lepší, jak jednička! A to už je co říci. Dávám 9/10, přehodnotil jsem se, dvojce jsem ubral hvězdu a dva body | 90%(1.6.2013)

Postavy jednotky okolo které se to točí si mě získaly, takže na to pohlížím docela mírně. Protože příběh a scénář jsou dost chatrné. Herecky a dialogově to taky není zrovna moc oslnivé. A ke všemu vypadá spousta záběrů skoro amatérsky. Nejhorší ze všeho byl asi střih, který mě dost rušil v tom abych si to mohl lépe užít. I tak jsem se ale po celou dobu bavil, je to takový mírně podprůměrný akčňák, který by se v televizi neztratil. Sice je trochu chaos kdo s kým a proč, ale třeba scéna s člunem mi připoměla pěknou vojenskou hru na PS2, takže u mě je to vcelku dobré i přes ty nedostatky. Mě se i líbí, že každá část za nepřátelskou linií je odlišná od těch dalších, pokaždé jiné postavy, jiné prostředí, jen ty scénáře by to chtělo mít lepší. 5/10(7.5.2012)

• - Natáčení probíhalo v Puerto Rico. (Terva)

• - Letadlo N246DH v hangáru v závěrečné scéně je SA-227 Sweringen Metroliner. (KucC)