Americký vesmírny program dosiahol veľký úspech, ich sonda pristála na Mesiaci, no na ceste späť sa chybou systémov odklonila od kurzu a pristála v Afrike, na území kmeňa Ekele, aj s dôležitými informáciami z povrchu Mesiaca. Na nebezpečnú misiu k sonde je vybratý jediný človek, ktorý prežil stretnutie s kmeňom Ekele, spisovateľ Matt Merriwether (Bob Hope). Problém je ale v tom, že Matt všetky svoje cestopisné knihy z Afriky odpísal z denníkov svojho strýka a nikdy sám v Afrike nebol. Aby pravda nevyšla najavo, neostáva mu nič iné, len s misiou súhlasiť. No nebezpečenstvo mu nebude hroziť len od domorodcov, ale aj od sovietskej agentky Luby (Anita Ekberg) a jej spolupracovníkov, ktorí majú tiež eminentný záujem o sondu. (Dale)

Dale

Bob Hope vo svojej typickej úlohe nie práve odvážneho chlapíka, ktorý sa ocitá v nebezpečných situáciách, ktoré sa snaží ustáť čo najlepšie, aby oslnil svoj objekt zvádzania. Opäť popri tom trúsi svoje vtípky, niektoré pobavia, väčšina ale nie. Predsa len, vo svojej 60ke už Bob nebol tým, čím býval o 20-30 rokov skôr. Aj tak to ešte je v pohode pozerateľné, no záverečný lietajúci náklaďák to odsúdil do podpriemeru. Čo som vôbec nepochopil, bola niekoľkominútová golfová vsuvka, úplne zbytočná a vôbec sa do tohto filmu nehodiaca. ()