Cecilia zostáva verná Arnovi a pomaly sa napĺňa čas, ktorý si má odpykať za hradbami kláštora. Arn slúži ako templár vo Svätej zemi, kde sa vyznamenal v bitke proti Saladinovi a od templárskeho veľmajstra si pred rokmi vyslúžil glejt, ktorý mu mal zaručiť návrat do vlasti spolu so všetkými poctami, keď rád opustí. Keď však glejt ukáže so žiadosťou o návrat domov, nový veľmajster ho roztrhá. Arn musí znovu zostať bojovať s križiakmi proti Saladinovi, ale Saracéni templárov rozprášia. Cecília stále verí, že sa vráti a naplní sľub, ktorý si dali... (badygorila)

Shit

Tak druhej díl nakonec neni o moc lepší než ten první, což je teda kurva škoda, protože potenciál to mělo přímo gigantickej a taky v první polovině byl docela využívanej, kdy výprava je naprosto skvělá, kamera ještě lepší a hudba je jak z nějakýho americkýho historickýho velkofilmu a jako celek sem byl skoro nadšenej, chyběly tomu jen nějaký bitvy a souboje, jenže zhruba v polovině se v podstatě příběh z prvního dílu uzavře a další hodinu se trapně vaří z vody, všechno to, co bylo v první polovině nedosahuje tady ani 50% a celý to už jen tak pomalu dochcípává ke konci, sice je fakt, že v druhý půlce je celkem solidní bitva, ale daleko radši bych jí vyměnil za tu o Jeruzalém mezi Templářema a Saracénama, která je v půlce filmu nesmyslně přeskočená. Celkově to neni špatněj historickej film, navíc to vypadá, že to má v sobě nějaký švédský dějiny, ale podle mě to mohlo být daleko lepší nebo minimálně nabušenější, jelikož i těch pár střípků ze soubojů a bitev co tu jsou, jsou udělaný takřka perfektně ()

T2

Rozpočet SEK 210miliónov ($20miliónov)Tržby Celosvetovo $8,787,136║ V podstate ide len o ničím prevratné dozvuky prvej časti ARN-a, dej neponúkne nič nové, len zopár dobrých okamihov, týkajúcich sa prevažne súbojov, ani stret ARN-a s Cecile po dlhoročnom odlúčení nie je tak silný ako by mohol byť... taktiež záver necháva sledujúceho chladným, proste za celé tie hodiny si ARN nenašiel k divákovy poriadnu citovú cestu. Takže obidva diely slušný priemer nič viac, nič menej. /60%/ ()

Superpero

Ještě o level lepší, než první díl. Dohromady více jak čtyřhodinová délka obou filmů se zde zúročila a ten příběh mne opravdu pohltil. Maximální respekt skandinávské kinematografii za to že stvořila takovýto historický epos. Perfektní herci, pěkná výprava a hudba, no prostě libůstka. Rytířská romantika, jak má být. ()

Cervenak

V porovnaní s nezmyselne rozťahaným prvým dielom tu sa naopak divoko skáče v priestore i čase. Niektoré motívy nie sú dotiahnuté a zaujímavé nové postavy nedostanú dostatočný priestor (Harald). Inak sa nič nezmenilo. Stále to vyzerá lacno a stále je to v rámci možností dobre natočené a dobre zahraté. Len tí hlavní hrdinovia mi boli čoraz ľahostajnejší a záverečný doják som už prakticky iba odzíval. Dôvod? Takmer nulový vývoj postáv. Dobrí zostanú dobrí a zlí zostanú zlí. Celé štyri hodiny. Nikto nezradí, nikto nekoná pokánie (okrem abatyše v kláštore, ale tá hneď nato zase ukáže svoju pravú povahu). Je to dokonale čiernobiele a takmer bez akýchkoľvek vypätých dramatických zvratov. Celkovo mi z tohto "švédskeho Kráľovstva nebeského" zostali rozporuplné dojmy. Nie je to zlá filmárčina, ale chcelo by to napínavejší príbeh, zaujímavejšie postavy a samozrejme väčší rozpočet. Takisto si myslím, že keby sa to celé zostrihalo na jeden 2,5-hodinový film, celému príbehu by to len a len prospelo. Stručne a jasne: žánrový priemer, ktorý nenadchne, ale rozhodne ani neurazí. ()

genetique

Konečne využila škandinávska produkcia svoj potenciál aj na historický veľkofilm a tým vznikol dvojfilm os statočnom rytierovi z čias križiackych výprav. Historické zázemie, zdá sa, na to majú a spojením síl hereckých a režisérskych tak vzniká silný konkurent aj známejším produktom tohto žánru. Druhá časť nezostáva tej prvej nič dlžná, krásne scenérie, pestrejší príbeh, možno trošku predvídateľnejší, ale ako celok to pôsobí naozaj vyspelo a dôveryhodne. Trošku ma mrzí za samotných tvorcov neúspech, čo sa tržieb týka, ale zato som rád, že ich to neodradilo a natočili veľmi kvalitný druhý diel, ktorý uzatvára celok a robí z neho znamenitého zástupcu v radoch mojich obľúbených filmov. 80%. ()

• Herci, kteří ztvárnili krále Knuta (Gustaf Skarsgård) a jeho syny Erika (Bill Skarsgård) a Jona (Valter Skarsgård), jsou ve skutečnosti bratři. Ve filmu si zahrál i jejich otec Stellan Skarsgård, a to Jarla Birgera Brosu. (Barghest)