Arn - Riket vid vägens slut

Arn - templársky rytier

Arn: The Kingdom at Road's End

Dobrodružný / Historický

Švédsko / Dánsko / Norsko / Finsko, 2008, 128 min

Velice povedené a na komorný projekt velice zajímavý příběh o tom, co předcházelo před sjednocením švédského království a v rámci možností natočeno s maximálně využitým potenciálem. Čtyři severské země se podílely na tomto historickém filmu, který díky nim vyniká úctihodnou výpravou, kamerou, ztvárněním, kostýmy, scénářem, včetně vykreslení charakteru Arna a Cecilie zasazeného do zdařilého příběhu o dvou dějstvích. Dále snímek oplývá působivým hudebním doprovodem a zdařilými souboji. Pěkná krajina či interiéry k tomu dozajista také patří.(27.11.2009)

Rozpočet SEK 210miliónov ($20miliónov)Tržby Celosvetovo $8,787,136║ V podstate ide len o ničím prevratné dozvuky prvej časti ARN-a, dej neponúkne nič nové, len zopár dobrých okamihov, týkajúcich sa prevažne súbojov, ani stret ARN-a s Cecile po dlhoročnom odlúčení nie je tak silný ako by mohol byť... taktiež záver necháva sledujúceho chladným, proste za celé tie hodiny si ARN nenašiel k divákovy poriadnu citovú cestu. Takže obidva diely slušný priemer nič viac, nič menej. /60%/(2.10.2009)

Hneď na úvode budete trošku stratení, lebo je tu skok v čase o tých 20 rokov. Len škoda, že herci vyzerajú rovnako. Koniec prvej časti končil tak, že Arn sa bude asi musieť prebiť až domov, ale nestalo sa tak. Opäť kecy a keď už bol nádych na tú poslednú križiacku bitku, tak sa to úplne strihlo niekam inam. Nie som zvyknutý na takéto rozprávanie príbehu, ktorý zo svojho akciou nabitého potenciálu nevyužuje takmer nič, a svoje oporné piliere príbehu hľadá úplne inde. Ale hodnotím to veľmi kľadne, lebo od tých kasových trhákov sme zabudli na to, že čaro historického veľkofilmu nemusí byť len bojovom poli.(5.5.2009)

Tak víceméně všechno je stejné jako v jedničce proto nemá cenu se k tomu nějak dále vyjadřovat. Věci které jsem ale osobně ocenil ve dvojce jsou hlavně více akčních scén na úkor naprosto nudného talchání o ničem, kterého bylo v prvním díle až moc. Potom se mi líbil značný úbytek pánbíčkářských keců a to je asi tak všechno. Ostatní je opravdu při starém a nic se neděje. Je to pořád dokonale ploché a černobílé. A když už víte kdo je ten zlý tak víte co taky udělá, moc přkvapení se rozhodně nekoná. Přesto nemůžu říct, že bych se nebavil. Upřímně řečeno dal bych tomu asi trochu víc než prvnímu dílu, ale ten naprosto teatrální závěr, který si mohli tvůrci fakt odpustit, teda nezkousnu.(22.3.2011)

Ak bola jednotka Kráľovstvom nebeským, tak toto je STATOČNÉ SRDCE ako vyšité. Hudobné motívy aj bojové scény sú opäť "inšpirované" známejšími filmami. Samotný dej i atmosféra je oproti jednotke značne hutnejšia, ale celé je to trochu rozhárané a prirýchle. Nie zlé, ale s postavami sa nedá práve najlepšie ztotožniť...(27.3.2010)

• - Herci, kteří ztvárnili krále Knuta (Gustaf Skarsgård) a jeho syny Erika (Bill Skarsgård) a Jona (Valter Skarsgård), jsou ve skutečnosti bratři. Ve filmu si zahrál i jejich otec Stellan Skarsgård, a to Jarla Birgera Brosu. (Barghest)