Osobně si myslím,že film je lepší,než jednička,opravdová non-stop akce.(10.9.2009)

Malinko slabší,než původní film,přesto stále v pohodě koukatelné.Dál už bych ale prosil nepokračovat,je to zbytečné!(11.11.2013)

No, akční jízda s miliardou chyb, ale jako oddych dobrý - 60%.(25.2.2014)

Pohádka o třináctém okrsku pokračuje. Opět nám je představeno velké množství parkourových dech beroucích scén, které dělají tento film filmem a i tentokrát jsme se dočkali pěkných pár K.O.ček. Hodně akce, lehoulice humoru a dílo je na světě. Žel Bohu absence hlubšího děje je ještě znatelnější, než u předchozího dílu a chtě nechtě nemohu Ultimatum hodnotit stejným počtem hvězd. Bylo by to vskutku nespravedlivé. Co mě nejvíc dostalo byla scéna, kde pět nejmocnějších bosů třináctého okrsku jednomyslně bez nějaké porady či většího přemýšlení souhlasí s demolicí svého impéria. Teď, když jim nic nezbylo... už je živě vidím stát frontu na pracáku!(26.10.2014)

• t.b.kat

Naprosto tupý film, postrádající jakoukoliv logiku hrající si na něco, na co nemá. Policie byla tupá, že by ji odzbrojilo i batole. Hlavně, že si kluci zaskákali ...(13.12.2014)

Naprosto skvela pecka. Doporucuji.(6.9.2009)

Konečně jsem kouknul na tento film a po shlednutí, co dělali ti policajti jsem byl znechucen jejich praxí. Nebyla to samosebou realita tak jsem fandil těm z okrsku. Ale jakmile začli dělat neplechu tak jsem si vzpoměl na nepokoje, co byli ve Francii před pár lety a přál jsem si aby v tom filmu vyhráli fízlové a byl klid. Ale vlastně ono na konci došo ke kompromisu. Remíza je také dobrá takže 3 *(24.9.2009)

• Solverino

opravdu o ničem multi-kulti shit :( snad jen jako reklama na "parkour"? těžký problém dodívat do konce...(26.9.2009)

Skvělá akční řežba, která není dotažená do konce, škoda...(1.10.2009)

• anubiskt

Při sledování jedničky jsem se doslova tetelil blahem a když jsem zaslechl, že se chystá pokračování, málem jsem umřel nedočkavostí. No už jsem ale poučený z kdejakých filmových propadáků, a proto jsem se před začátkem raději připravoval na nejhorší, než abych byl frustrován. U takových filmů musíte samozřejmě přimhouřit všechny oči, co máte, nad dějem, protože se očekává spousta nelogičností, ale v tomto případě už to bylo příliš (ani jeden policista nevytáhne služební zbraň, i když dostávají řádně naloženo?). Akce, jež měla být hlavní pilířem, je naprosto průměrná a očekávaný parkur po papířžských ulicích? – těch pár scének celkový dojem opravdu nezachrání. Film prostě působí jako recyklát jedničky a kdyby nevznikl, nic se nestane. Alespoň že soundtrack je výborný – zatímco film už si nepustím, hudbu z něj mohu poslouchat pořád.(5.10.2009)

• kedluben

ale mně vážně nevadí, když jeden chlápek v tílku sejme dalších padesát se samopalem a eště u toho má "hustý řeči".... ale ať se to proboha netváří tak smrtelně vážně!(16.6.2010)

akčnější, rychlejší, zkrátka lepší :-D...více parkouru něž v jedničce a pro mě lepší. doporučuji(21.6.2010)

Scenaristicky jeste slabsi nez prvni dil, ale akcne o to zabavnejsi.(16.10.2011)

• davistercz

Hodně slabý o proti předchozímu dílu, který byl velmi dobrý. Pro mě osobní zklamání. Jediný důvod, proč jsem dal 2** je ten, že začátek jako úvod do filmu byl opravdu luxusní, ale tot vše.(20.10.2012)

Scénář mi přijde trochu originálnější a lepší než minule (když si teda odmyslíte tu absurdnost :-D). Na druhou stranu až na pár triků s autem tady nevidíme nic nového. Dívá se na to furt dobře, ale chtělo by to inovaci.(5.3.2013)

Čaro jednotky sa nadobro vytratilo a tým pádom bol tento film odsúdený na priemer. Už som tam nevidel tú ľahkosť a nadhľad, s ktorým boli v jedničke robené jednotlivé akčné scény. Je to škoda, hlavne kvôli tomu, že tu sa už dostane dosť málo priestoru parkouru v podaní Bella, ktorý je v tomto geniálny. Celkovo mi to veľmi nesadlo, lebo som čakal od toho trochu viac a po pravde som sklamaný. Avšak za akciu nemôžem dať menej ako tri hviezdy. 55 %(19.1.2015)

• brasek

Samoúčelný film... čo na tom, že miestami nelogické. Autori chceli parkúr, tak policajti nestrieľali a len pobehávali za hlavnými postavami, ak chceli mŕtvoly tak nechali zastreliť hocikoho. Samozrejme fanúškovia slepo vidia akčnú pecku.(27.2.2016)

Trochu slabší než 1, ale i tak skvělé pokračování, ve kterém se tentokrát v boji předvádí spíše Cyril Raffaelli a David Belle zde spíše utíká než bojuje, velká škoda. 80%(2.7.2016)

Slabší než díl první. Ale šlo to.(27.2.2018)

Nadupané pokračovanie francúzskej adrenalínovej bomby ponúka naozaj chutnú porciu: Cool hlavných hrdinov, rýchly dej a neskutočné množstvo výborne natočených súbojov a naháňačiek. Všetko funguje presne tak ako má a tak treba uznať, že Okrsok 13: Ultimatum je jedným z najlepších pokračovaní poslednej doby. Prinesie síce viac-menej to isté čo jednotka, akurát v zelenom, ale práve to je jeho najsilnejšou zbraňou. Film sa totiž na nič nehrá a divák dostane presne to, čo od neho očakáva!(16.8.2009)

O dost méně akční. O dost hloupejší scénář. Proti jedničce velké zklamání. Je velká škoda že si to Pierre Morel nezkusil znovu, protože s ním to fungovalo perfektně. Bohužel Patrick Alessandrin nedokázal plně využít potenciálu obou herců. V jedničně to bylo akční peklo. Tady to bylo v podání Davida Belle jen pár útěků před policajty a u Cyrila Raffaelli tam byly tři možná čtytři zajímavé scény. Ale jinak slabota a rozhodně nejhorší část filmu je konec. Ten mi přišel až směšně trapný. Slabé tři hvězdičky.(20.8.2009)