Jednička se mi osobně líbila o něco víc, ale stejně to je dobrej béčkovej akční výplach, některé scény mohly být přehlednější, např. něktéré parkourovky jsou střihem rozkouskovány jakože skok, střih, dopad, takže to ztrácí dost efekt a mohl by tam skákat vlastně kdokoliv, ale Raffaelliho bojovky jsou dobré, na Belleho zbylo jen to běhání a skákání, škoda, jednička to využila líp.(17.8.2009)

• badett

Nene jedničce tady to pokračování zdaleka nešahá ani po kotníky. Nejlepší na tomto filmu bylo vynikající vystoupení Davida Bella. Oničem příběh, který asi opravdu bylo težké vymyslet :-) Kuriozní spojení klanů, které dokáže spojit neznámý bílý policajt. Prostě film měl svoje kouzlo zhlediska Le Parkuru, ale po ostatní stránce nic moc. 45%(21.8.2009)

S tím koncem to snad nemysleli vážně - to jsem měl co dělat abych se nesmál - podobnou verbež bych vypral ze země až by se za nimi prášilo a oni tady budou za kladné hrdiny? Jinak má ale film zběsilé tempo, choreografie soubojů je skvělá a gymnastické umění, které v honičkách herci(?) předvádí bere dech i přes značnou nadsazenost a přehnanost. Na rozdíl od podobně laděného Crank 2 je tento 2. díl o třídu lepší a až na ten konec není trapný.(14.9.2009)

• freezer02

Stejně jako pv případě prvního dílu. Děj stupidní, naprosto o ničem, ale celé to zachraňuje slušně natočená akce a parkurové dovednosti, takže 45%.(1.10.2009)

• njuska

Tak přátelé, jedničce tohle nesahá ani po paty. Taková škoda... :((14.10.2009)

• ghostwo

Tak jsem si říkal, jestli tohle může někoho bavit. Já u toho trpěl jak zvíře. Furt mi při takových filmech lítají v hlavě myšlenky, které v tomto případě zpochybňují logiku v podstatě všeho. Víc to kritizovat nebudu, koukám, že si to své fanoušky našlo a budu to respektovat. A budu víc ostražitý při výběru filmů, protože ještě jednou něco takového by mě asi zabilo.......(10.1.2010)

Kvalitný akčný film ktorému v podstate nič nechýbalo malo to dynamiku aj veľa dobrých akčných scén. Akčnému filmu nemožno vytknúť ani jednoduchý dej.(10.1.2010)

Zpočátku zajímavý akční a vtipný film se v poslední čtvrtině přetvořil na nehorázně sprostou zpatlaninu plnou klišé a podprůměrných rvaček "jeden na pět". Všemu ještě dominuje absolutně přitroublý prezident, který mi vadil jak po herecké stránce, tak i scénářem. Mít to jinak udělanou poslední čtvrtinu filmu, tak možná i 4*, ale za toto maximálně 3 a 60%. Btw. Být pohyblivý a rychlý jako David Belle, tak přestanu chodit v Brně po chodnících a přestěhuju se do New Yorku skákat po střechách :-).(30.1.2010)

• Kimble

Pokračování pět let staré frenetické akce Okrsek 13: Ultimatum zklamalo na všech frontách. Okrsek 13 byl poctivý akčňák sice s tupoučkým scénářem, ale s hutnou porcí nadprůměrné akce, jíž byste hledali na evropském kontinentě konkurenci marně. Ultimatum přichází s nachlup stejným konceptem, jehož cílem není nic jiného než vyždímat na úspěšné jedničce další peníze. Režie se tentokrát neujal schopný Pierre Morel, ale sotva průměrný režisér Patrick Alessandrin, který se snaží využívat stejné postupy jako Morell, v jeho podání ovšem nefungují. U akčního filmu není zápletka to hlavní, před pěti lety jsme se o tom mohli sami přesvědčit, alespoň uspokojící náčrt by příběh ale přece jenom mít měl. Pokračování však posouvá hranice špatného scénáře na novou úroveň. Při sledování mnohačetných zvratů a dialogů uměle roubovaných do úst herců, nezůstane jedno oko suché, protože se budete válet smíchy. Prezident Francie ja samotný Olymp tohoto dílka a při pohledu na něj si budete myslet buď že scénárista tvrdě sjíždí na tvrdých drogách, nebo se účastní průlomového programu zapojení mentálně postižených lidí do oblasti filmu ( už se probuď Lucu). Všechno tohle by dohromady dělalo lehce podrůměrný film, kdyby si alespoň akční scény tak opěvované v prvním dílu zachovaly svou kvalitu. Bohužel tomu tak není, akční sekvence jsou průměrné a nevyvolávají ten údiv nad tím co všechno ti frajeři na plátně dokážou. Celkově se jedná o nedomrlý film, který zůstává daleko za mým očekáváním a ještě dál za prvním dílem.(12.3.2010)

Přiznám se, že i když jsem první díl, Okrsek 13, viděl cca před rokem, už přesně si nepamatuji o čem byl, a tak ho nepovažuji za takový kult jako většina mých kolegů z csfd. Pakliže si ovšem vzpomínám správně, tak "hlavní frajer" v něm byl David Belle, který se svým potetovaným, vyrýsovaným tělem zdobil mé záložky v prohlížeči dřív, než jsem věděl, ža takovýhle film vůbec existuje. Ano, mluvím o úniku před tou nebezpečnou bandou z budovy (viděno na youtube asi 10x). A tak jsem čekal, co předvede nyní... A ono nic! Svým stylem parkour-karate ho (a nejenom jeho, ale doslova i ostatní záporáky z filmu) totálně převálcovat jeho kolega Cyril Raffaelli, jehož bych rád jednou viděl v souboji s třeba takovým Jasonem Stathamem. Abych to zkrátil, na film jsem se koukal mezi 1. a 3. hodinou ranní při přeinstalaci XPček a rozhodně to nebylo něco, u čeho bych usnul. P.S. Elodie Yung je sakra kočka a v dalším filmu by mohla být odhalená ještě víc.(13.3.2010)

Pokračovanie úspešného akčného filmu so strhujúcimi prvkami Le parkour. Jednoducho úžasné. V kategórií akčných filmov je len málo takých, ktoré sa dokážu svojou originalitou, akčnosťou výberom hercov a aktuálnym obsahom, ktorý je v podstate reálny čo i len priblížiť k tomuto filmu. Nadchol ma aj soundtrack ktorý počúvam stále dookola a dookola aj keď vôbec neviem francúzsky. Nechápem ako je možné dať dokopy tak dobrú konpiláciu k tomuto filmu. Dej bol napínavý, aktuálny na túto dobu a problémy v súčasnom Francúzsku a postupne gradoval čo veľmi oceňujem. K akčným trikom si ani nedovoľujem žiadny komentár, lebo boli tak profesionálne prezentované, že som sledoval s nemým úžasom. Myslím že okrsok 13 je dobrá značka, ktorá si už vytvorila svoje meno na trhu a je len otázkou času, kedy vznikne aj ďalšie pokračovanie dúfajme tak dobré ako doteraz, pretože tandem David Belle a Cyril Raffaelli je zárukou jednoznačnej kvality.(22.9.2010)

Zápletka a celý děj nejsou nic světoborného, skoky, chvaty a vše okolo toho jsou opravdu nadlidské, ale mě se takovéhle filmy budou snad líbit vždy. Celou hodinu a půl jsem si náramně užil a s chytřejším dějem bych dával i 5 bodů.(25.9.2010)

Bohužel si Ultimátum podle mě nedokázalo udržet kvalitu jedničky, ale i přesto se to dá v pohodě o nějakém volném dni shlédnout, aniž by člověk litoval... Akorát mě mrzí, že už se zde nevyskytuje Leitova sestra ;)(2.1.2011)

Skvělí film,všechno co tu má být tu je ale sicejen už to není jako první díl.(23.4.2012)

Francuzi opat potvrdili, ze vedia robit filmy. pokracovanie okrsku 13 je sice slabsie ako jednotka, ale stale sa radi medzi lepsie filmy. skvely parkur skvele napatie skvely dej a este lepsi zaver. 85%(24.4.2012)

• RexT

Pár pěkných scén, ale jinak celkem opruz. Nad zápletkou a vyústěním raději nepřemýšlet, ale od toho vlastně ty akční filmy jsou. Tak nějak francouzsky nelogické.(31.8.2012)

Výborný film, první díl sice netrumfne ale nápaditý je dost. David Belle i Cyril Raffaelli podali vynikající herecké výkony včetně i těch traceuristických. Jako jeden z mnoha traceurů je pro mne i pro ostatní 13 okrsek vynikající film a i pokračování mohu dát 5/5 hvězd.(1.1.2013)

Už to sice není taková nádhera jako první díl, protože hudba už není tak nařezaná a děj je tak trošku opáčko. Každopádně akce a dva hlavní hrdinové válí ( i když nepředvedli nic nového) jako v jedničce a dá se na to koukat i opakovaně.(7.1.2013)

O trochu menej kvalitnej a originálnej akcie, ako v jednotke, a o trochu viac klišodiných a nudných kecov, dalo by sa povedať...čo mňa ako veľkú fanynku jednotky dosť sklamalo. Parkour (okrem jednej naháňačky) zostal o dosť menej využitý ako v predchádzajúcej časti, škoda je, že ani dej dosť nezaujal - bude to asi tým, že sa snažili "rozniesť" ho aj mimo B13, zatiaľ čo v jednotke úspešne fungoval aj v obmedzenom území...ja viem, porovnávam až moc, ale nemôžem si pomôcť :) da octopuss nesklamal ani v tomto prípade, aspoňže to, chvalabohu...po prvom zhliadnutí som dala 2 hviezdičky, po opakovaných zhliadnutiach mierne zvyšujem aspoň na tie tri.(7.7.2013)

Do tří čtvrtin je to jízda. Shromáždění národů je komické, neschopnost elitních jednotek nutná a rozhodnutí zničit svoji čtvrť promyšlené a pochopitelné. Teda, někomu asi... nevím. Čtyři si to nezaslouží a na tom trvám!(21.7.2013)

Slabší,než jednička,ale dá se to.(10.10.2014)