Zatímco pro mě jednička byla na lepší 3, tak tento druhý díl mě docela zklamal a dávám sice taky 3, ale slabé! Hlavní zápletka mě vůbec nenadchla, akční scény jsou ale dobré, jen ty úvodní, kde se nám opět představují hlavní hrdinové jsou snad až příliš dlouhé na to, že nemají nic společného s hlavním dějem.(4.1.2010)

Překvapuje mně, že se dvojka Belle-Raffaelli nechytla v USA, nebo jakychkoliv větších komerčních projektů. Dle mého hravě přebíjejí Stathmama a jemu podobné. Dvojka je jednodušší, dějově i technicky přehlednější a rychlejší. Jiný režisér prospěl. Alessandrin se narozdíl od předchůdce nesnaží o co nejtvrdší full-kontakt akci, ale svižnou a zábavnou audiovizuální mixáž, kde je důležitější zvuk basů, nežli preciznost chvatů. Normálně bych to měl rád přesně opačně, ale v tomhle popkulturním příběhu prapodivného konceptu sedí pravý opak, tedy přesně to, co jsem měl možnost vidět. Bez vyšších ambic, ale celkově v pořádku.(20.7.2013)

Bolo evidentne nad slnko jasné, že tvorcovia si dali s akčnými bojovými scénami robotu. Nič neodflákli a dali si záležať. To už nie sú bitky ako z čias Buda Spencera a Terenca Hilla. Každý detail bol dotiahnutý do konca v perfektnej kvalite. Ale kde je niečoho veľa, na druhej strane chýba ... Scenár, hlavne jeho "politické" časti boli deravé ako rešeto a hlavne záver bol vrcholne trápny. Keby tam politici len naprázdno otvárali hubu, bolo by to lepšie .... Ale to je vlastne aj v reálnom živote ... Či nie ?(13.12.2009)

Ultimátum dosť podarene nadväzuje hlavne čo sa réžii týka na jednotku, vtip síce ubudol, úvod kazí hlavne blbé maskovanie Tomasa a celkovo filmu chýbajú štýlový a brutálne charizmatický záporáci ako v jednotke K2 a Taha. Napriek tomu film je nonstop akčný, akčné scény perfektne natočené (choreograf akčných scén a hlavný hrdina Cyril Raffaelli fakt umí) a tak kto má rád jednotku Ultimátum ho nemôže sklamať.(13.8.2009)

• Niktorius

Viděl jsem v poslední době různé úlety, při nichž se o inteligenčním kvocientu tvůrců dalo odůvodněně pochybovat, ale snad nic nebylo tak sterilní, prefabrikované, tupé a blbé, jako nejnovější výtvor Bessonovy továrny na cool-filmečky pro teenagery. Nemám žádný problém s filmy, které vypráví příběh jako akční počítačová hra - tedy velmi zjednudušeně, bez snahy o realistické chování postav, a jen o přestávkách mezi lavinou a(tra)kcí a nevadí mi ani do strhání těla omílané zápletky, ale to jen pod tou podmínkou, že se jednoduchost takového filmu nemění v urážlivou primitivnost a že dokáže nabídnout i nějaké koření navíc. Tyto podmínky splňují například první dva díly Kurýra a koneckonců i první Okrsek 13, zdaleka však ne jeho pokračování. "Děj" variuje první díl a aby se neřeklo, že je to úplně stejné, přihazuje do kotle ještě paralely se současnými společenskými a politickými problémy. Že jsou ony narážky daleko za hranicí trapnosti neřeší. Zapomeňte, že by něco zachraňovaly akční scény, jsou úplně průměrné a suché. A jako by nestačilo, že choreografie kontaktních soubojů nesahá kurýrovským kouskům ani po kotníky, nenajdete ve filmu prakticky žádnou pořádnou parkourovou frajeřinku... Pro akční výplach roku si prosím stoupněte do jiné fronty, tady se prodává šidítko pro drsný týpky z třetí bé....(12.8.2009)

Mazal tov! Je smutný, že Francie bude mít v budoucnu prezidenta, který neumí vystupovat na veřejnosti a nechává si radit od člověka, jehož pytle pod očima dokazují, kam až může zajít workoholismus. To mě štvalo, protože rozhodnout o osudu 13 Okrsku bez vlastní iniciativy je fakt trapný, ale jelikož v tomhle filmu zabijí slečna svým copem, je naopak trapný se tomu divit. Ale protože jde o relax, není Okrsek zas až tak marný. Navíc David Belle je borec a zvládnul by předběhnout i Usaina Bolta. Pokud něco filmu sráží body, pak je to neidentifikovatelná hudba. Indické hip-hop tracky se spíš hodí do moderní čajovny a ne do akčního filmu. Naneštěstí se nad tím nebudete dlouho zaobírat. Parkour je znovu na scéně. To ty chlapy fakt nebolí kotníky? Tssss...(17.8.2009)

Druhý díl mi vychází ještě za 3 hvězdičky, ale ty jsou hlavně za povedenou a přehlednou choreografii soubojů. Co se týče příběhu je to dost na hraně. Ztráty na lidských životech? Pohoda. Amerického prezidenta vyměnil Francouz a máme tady na kontinentu nečekanou horkou novinku z USA. A ty klíčky, tlačítka, naléhající velitel armády. Tohle už je opravdu obehraná písnička. Kdo tento typ filmů někdy viděl nechť přetočí filmové kecy a vychutná jen povedené souboje. PS: Dost se mi líbilo na závěr komando poskládané z celé směsice obyvatel planety. A celé to je jedna velká reklama na tetovací salóny:) 50%(12.11.2009)

Vaše hodnocení opět značí, jaci jste populisti. Vždyť to svižně utíká, podobné akční scény se vidí jednou za rok, rozvětvený příběh si nejede jenom jednu hloupočkou linii, naopak. Dvojka Damian & Leito si padne víc než v jedničce. Mega nářez!!!(25.8.2009)

Příjemná, svižná, akční podívaná, která však není tolik zajímavá, jako první díl. Zdálo se mi to až příliš přitažené za vlasy a rádoby vtipům jsem se nezasmál, takže jediné, co mi říká, že mám dát hezké a poctivé 3*, je dynamická hudba, perfektní choreografie soubojů, běh s akrobatickými prvky (parkour) a sympatická dvojka Damien a Leito. Nedostatek: V 18. minutě a asi 30. vteřině filmu můžeme zahlédnout muže v černém oděvu, který evidentně patří ke štábu.(5.11.2010)

• Rosomak

Zdaleka nejde o tak cool záležitost, jak se film snaží tvářit. Vlastně to byla i tak trochu nuda (krom úvodní titulkové sekvence).(14.8.2009)

• Bigrambo

Po zkušenosti z prvního filmu jsem rezignoval na to, že bych se mohl dočkat nějakého rozumného scénáře a těšil jsem se, že si užiju ultimátní parkourovou jízdu. O to větší bylo zklamání, že nebyl plně využit potenciál ústřední dvojice, zejména Davida Bellea, což je, myslím, velká škoda!(24.6.2011)

• Carol Pifková

No oproti jednotke slabé a nemám rada toto pokračovanie.(20.1.2013)

|79%| Ještě o něco lepší jak předchozí film Okrsek 13. Možná bylo o něco svižnější tempo, víc akčních scén, víc mě bavila hlavní a skvělá dvojka, mín byl výrazný tupý příběh atd. V minulém díle byla režie kvalitní natolik, že byly vymazleny veškeré záběry, kamera apod. Ale ani zde nebyla režie vůbec špatná. Změna režiséra je zde skoro k nepoznání. Akční bojové kousky co hrdinská dvojka předvádí, jsou podobné jako v jedničce. Samozřejmě bych něco upravil, vygradoval bych lépe finále a zlepšil bych příběh, který mě opět moc nechytnul, ale to mi nepřekáželo. Kladů zde bylo více. Hudba je taková normální, obyčejná. Dvojice hlavních herců - zde si opravdu rozumí. Ostatní herci celkem ujdou, záporáci jsou slabší. No, není co už bych dodával.(25.6.2015)

Skoro snad i lepsi nez prvni dil. Nadchlo me to. Tomuhle proste rikam umeni. Scenar nebyl vubec zly, ikdyz urcite mohl byt daleko lepsim. O ten tu ale nejde, jejich kaskaderskym kouskum se proste nic nevyrovna. A pred Tao sklanim hrbet.(20.10.2012)

Druhý diel poriadnej porcie futuro - akcie z Francúzska. Príbeh "jemne" potlačený do úzadia, ale to s kľudom dokážem snímkom takéhoto razenia odpustiť a kladiem ako rovnocenného nástupcu hneď vedľa prvej časti.(6.9.2009)

Pro mě je toto pokračování stejně vydařené jako první díl. V hlavní roli David Belle, Cyril Raffaelli a parkur. A tohle vlastně stačí - je to jízda. :)(30.10.2009)

Slušnej akčňák, husté scénky... 75%(9.2.2010)

Slušné B - ečko... ktorého nadväznosť prekvapila, forma potešila len ten obsah... nenudil som sa, v priebehu celého snímku sa neustále niečo dialo a aj keď neide zrovna o jeden z tých "plnohodnotnejších" filmov 6/10(30.8.2009)

Kvalitní volné pokračování předchozího dílu. Opět hrozí zničení okrsku 13. Všechny gangy musí spojit své síly, aby ho zachránily. Akční scény jsou opravdu hodně dobře udělané. I parkour je docela povedený. Ta Číňanka byla dost drsná. ;)(14.9.2013)

Oproti kvalitní jedničce výrazný posun dolů. Celý se to točí ted kolem nic moc natočené akce, a hlavní duo se moc nepředvede. Navíc konec je spíše k smíchu a ty gengy jakby smet. Celej příběh je pokleslejší než kdejaké béčko. Celý to působí strašně na efekt a nějak se mi nelíbilo. Navíc tam kde jednička exelovala tak tady spíše upadá. Zklamání.(14.2.2012)

Povedené pokračování dobré jedničky. Akční scény jsou dobré a bojové scény jsou excelentní. Když k tomu připočteme sympaťáky v hlavních rolích stojí film za podívaní. Vypněte mozek a jen se kochejte akcí.(12.9.2009)