• MkSallam

Raffaelli s Bellem jsou opět za těžký borce, choreografie je ještě lepší než posledně, takže tu je potenciál slušného výplachu. Ale to by to nesměla totiž nějaká lama podle scénáře ze kterého snad ani jediná stránka nedává smysl. Pak vám zbývá jen příliš mnoho nudných keců, hloupý děj který je totálně o ničem (jako celý film) a špatný styl natáčení a stříhání bitek, kvůli kterým se prostě na tři nikdy nedostanu. Je to shit a konec je táááááákhle směšný. P.S: Pasáž v klubu kdy se neustále přestříhává mezi těsnou prdelkou padesátikilové striptérky a Raffaelliho korbou na níž byste mohli bobovat je totální WTF.(6.2.2010)

• SaNcHeZ_cz

Ukázkový příklad jak nedělat sequel. Víc explozí, větší komplikovanosti děje, větší stopáže, větší počet postav, více všeho. Ve výsledku se však nedostává na ten sympatický nádech a akčnost jedničky a zůstává jen jakési nedomrlé torzo.(17.1.2011)

Jak píše Adrian :) Do tohodle jsem šel proto, protože jsem chtěl vidět parkour, a nápadité bitky. Obou se mi dostalo. Navíc v lepším balení než v jedničce... A dostal jsem jich vrchovatě, tak proč neohodnotit to, o čem ten film je, a ne to o čem "ten film má být."(12.9.2009)

Dobrá akce a honičky - dovoluji si říct, že lepší než v jedničce. Ale ten příběh - ze začátku dobré. Postupem času ztrácí a konec je hodně mrzutý. Stejně tak ta ženská na konci a její "rváčské představení".(31.8.2009)

• Dexter1

Akcia z jednotky sa úplne vytratila. Leito vyšiel z formy a už len pobehuje a pozerá sa na Damiena ako sa bije s ostatnými. A sem tam hodí dáku hlášku. Damien s výzorom Vina Diesla sa moc nezmenil. Ale najviac sa zmenil Besson. Akcia nic moc a len same zbytocne keci. A vynechal tam Leitovu sestru a K2. A možno ani výber režiséra nebol šťastný. 2* za úvodnú sekvenciu Okrsku 13 a sem tam tú akciu.(10.10.2009)

Hlavní postavy gangů jsou velice vydařený, ale je tady moc zbytečně přehnaných pár scének a to trochu kazí film. Ale dobrá podívaná.(21.7.2010)

Okrsek 13 byl vždycky plný parkouru, akce a nebezpečných týpků. A i Ultimátum je dosti podobné, přeci jen se jedná o pokračování, které sází na prostředí blízké budoucnosti, a tak nikdo neví, jestli to tak skutečně nebude. Okrsek 13: Ultimátum svého staršího bratříčka poměrně dobře zastiňuje, a to v několika bodech. Už se nemusíme zdržovat představováním hlavních hrdinů a jen se čeká na část, kdy se dají zase dohromady. Už se také nejedná o takové překvapení, jako tomu bylo u prvního dílu, který sázel především na pořádnou porci parkouru a hojnou akci. Zde je vše už pěkně vyváženo, aby si divák našel, to co se mu líbí. Ultimátum je podobné jako první díl.(14.8.2009)

• GILLWANDER

Decentná bojovka z miernym nádychom parkouru plná slušných akci, kruté zataja miestami váš dych podfarbená elektrickou hudbou, ktorá dodáva filmu istú dynamiku a potrebný potenciál. Obidvaja herci dostatočne prijateľný, tkp. sú umelci. Jeden pobije skupinku policajtov druhý im zas po pod nos utečie. Ale už sme to niekde nevideli? Najčastejšiou slabinou u filmoch je pokračovanie. Ťažko je urobiť film, aby nebol šablónovity a tkp. totožný z prvým dielom. Lenže tento film taký je. Má síce iný dej a spád ale celkovo je to o tom istom. Comeback sa tentokrát nekoná. Milé ale už videné. 50%(2.2.2014)

Kupujem pivo v umelohmotnom balení v 1,5 litrovej fľaši. Ja viem, je to barbarské, ale cenovo výhodné. Nevýhodou tohto balenia je tá skutočnosť, že pokiaľ občan nevypije jeho obsah ihneď po otvorení a odloží si zbytok na druhý deň, hrozia problémy zažívacieho traktu a to problémy spojené minimálne s hnačkou ak nie priamo s úplavicou. Tento prípad sa zrejme stal aj pánovi menom Luc Besson a to v čase písania scenára k Okrsku dvojke. Viem si ho živo predstaviť, nepretržite lietajúceho ako odtrhnutý vagón od notebooku na toaletu a späť. Chudáčisko, v takom stave sa tvoriť nedá a ak sa aj čosi podarí, tak len demencia značného kalibru. Dúfam, že sa podobným situáciám v budúcnosti vyvaruje, alebo dá scenár naškriabať niekomu, kto na to má.(15.8.2009)

Akční parcour jízda od začátku až do konce. Zdá se mi, že tyhle 2 filmy jsou tak na stejné úrovni. V obou je dobrá akce, občasný vtip, super zpracování no a duo Belle a Raffaelli. Tady se nedá nic vytknout. Snad jen hudba místy pokulhávala, ale to je to nejmenší mínus na celém filmu. 4* a 70 %(29.5.2012)

• Vessper

Akce byla suprová, to se musí nechat, ale stupidita a nereálnost celého filmu, která je na nejvyšší úrovni to celé kazí. Je to škoda, jednička byla povedená.(10.11.2012)

Tak ten pribeh me chytnul za srdicko a ackoliv mam kardiostimulator neubranil jsem se a nejakou tu slzu dojeti ukapl na moji nabijecku na autobaterii. Opravdu tak naivni pribeh s prihlouplym koncem jsem necekal. Uz nejsem idealista a vim ze tohle je utopie. Na druhou stranku senzacni akce tohle vsechno hodne tvrde prebiji a honicky gumovych muzu jsou naprosto dokonale.(14.8.2009)

Asi tak stejně blbé, ale i stejně efektní jako jednička. Akce je zase nářezová a Bellovi s Raffaellim to skáče čím dál líp. A to že příběh se na svoji blbost tváří místy až dost vážně už mi u akčňáku made in France tolik nevadí. Taky co se dá jiného od Bessona čekat. Akorát ten konec mě trochu zklamal, protože od závěrečného obsazení vládní budovy jsem čekal mnohem víc. Ale i tak je to zase celkem nadprůměrná akční zábava. 70%(30.8.2009)

Horší než jednička... jak v soubojích, hudbě, příběhu i kvalitě. Ale i tak je to na solidní 4 hvězdičky(14.2.2010)

Dávam tomuto ´´spektáklu´´ len 3*. Na viac to nevyskočilo, aj keď ručička adrenalínmetru maximálnu stupnicu občas aspoň olízla.(5.12.2010)

Narozdíl od jedničky klade dvojka důraz i na dějh, na jehož úkor je ochuzena akce. A to je škoda, protože samotný příběh je v tomto případě neuvěřitelně naivní a závěrečné "united", jakkoliv lákavě vypadá, vyzní nakonec dost směšně. Ultimátum se v tomto případě přiblížilo k americkým béčkovým akčňárnám a to nemělo. Přesto si Bell a Raffaelli těch 60% zaslouží, protože co tihle dva dokážou je zkrátka nad moje chápání. Každopádně Raffaelliho nástup do auta si hodlám vyzkoušet. :D(28.8.2012)

Není to o moc horší než první díl, spíše mi to přišlo hodně podobné, kdy se hraje na to, že zde není úplně špatný nápad a celkově zpracovaný scénář, nechybí zde humor, hlavně úvodní scéna je super, a samozřejmě je zde povedená a docela drsná akce. Ani tentokrát mě to ale nedovedlo opravdu nadchnout.(23.1.2017)

Lehké zklamání. Jde bohužel o pouze průměrné pokračování, které se nevymaní ze stínu svého předchozího dílu! :o/(14.8.2009)

• grogodil

Jedna hviezda pre Leïta, jedna pre Damiena za ich choreograficky vyčančané a zábavné piruety.... zvyšok béčkový výplach, ktorý podaktoré megastupídne dialógy ťahá niekde až zo zatuchnutých brakových vôd až z toho upadávajú uši. Tak rád by som nejak naškrábal na tú tretiu hviezdu, no naozaj v tom filme nie je okrem ústrednej dvojky nič, čo by stálo za pozornosť.(9.9.2009)

• WoWoW

Z jedničky nám zbyli jen ohořelé trosky. Scénář je hodně, hodně slabý a celé je to dost nudné. Vlastně jsem se bavil jen pokud se objevily nějaké rvačky, protože jejich provední bylo skvělé, ale to bohužel scénář nahradit neumí.(22.10.2009)

• Morloth

Ten cool nátěr je vespodu značně prolezlý. Zpočátku pěkná podívaná se postupně vytrácí pod zbytečnými slovy, zbytečnou a nezvládnutou efektností a konečně i pod tím, že krom pár zajímavých akčních scén film nenabízí ani příběh, ani napětí, ani sympatické postavy, ani atmosféru a nakonec ani pořádný závěr. Co s tím, no? Recyklace recyklovaného může být někdy uměním, ale často spíše končí zbytečností.(30.6.2010)