film by som hodnotil dvoma pohladmi. Ako vaz ne sa beruci film za 1,5*. Ked sa brali vazne je to sracka mega rozmerov. Ale ked vezmem do uvahy choreografiu bojov, akcnych scen a umenie parkuru tak sa na to dalo celkom slusne pozerat. Vysledkom su slabsie 3* aj to len preto ze som sa nenudil.(13.1.2015)

• Sabrewulf

Hlava mi nebere (stejně jako u jedničky) tak vysoké hodnocení. Spojení gangů? Pro dobro prezidenta a více zeleně? Ha ha ha! Hloupější film s megasamoúčelnou akcí aby člověk pohledal.(14.9.2013)

Něco akce zde je. Příjde mi to však tak nějak nemastné a bez chuti. Předchozí díl je mnohem divočejší. 60%(21.2.2011)

• Martin741

Zbytocne pokracovanie vybornej jednicky. Scenar je o cosi slabsi, zmenil sa aj reziser -- tu si sadol na rezisersku stolicku Patrick Alessandrin. Bitky sice efektne, ale film do priemeru potiahol trapny zaver. 40 %(30.1.2013)

Už od začátku se Ultimatum jevilo vlastně jako kopie jedničky s poněkud slabším příběhem, který aspoň vynahrazuje opět skvělý parkour. Když u jedničky dokázal příběh a hlavní i vedlejší postavy hodně zaujmout, tak zde přiběh drhne a je vesměs nezajímavý a odsunutý na vedlejší kolej. Nebýt dvou hlavních borců a možná i o něco lépe zvládnuté celé choreografie, byl by okrsek jen hodně podprůměrný film. Pokud se Vám líbila jednička, tak dvojka rovněž potěší. Pro mě ale o stupínek horší.(10.9.2009)

• StanislachKo

Nuž... Kamera so strihom bola podstatne odfláknutešjia ako v prvej časti a aj celková choreografia. Hlavní páni majú menej akčného priestoru a tým pádom celé tempo ide oproti nadupanej jedničke pod kytky. Väčšina scén je podstatne nezrozumiteľnejších a zrozumiteľnosť je v akčných filmoch predsa gro. Ku koncu zvolané komando pozostávajúce zo všetkých hlavných kápov okrsku, ktoré môže používať iba päste a kopance, lebo hlavný záťah musí prebehnúť totálne diskrétne, ale že pri tom všetci ručia ako stádo volov, je fuk. No čistá samoúčeľnosť. Ďalšia vec: som nenáročný akčný divák, ale tu bolo toľko patriotického pátosu a tak deravý scenár, že to u mňa nezachránila ani ani tá akcia. Nepodobá sa mi tento prístup, ale tomuto feeloutu sa nemôžem ubrániť.(11.4.2013)

Asi takhle, akce ok, ale málo a nic co byste neviděli, příběh nic a rychlost filmu, kterou se žene kupředu je pohodová, takže nuda hrouzí až na konci filmu!! Jednou větou: Za 12mil.eu., slušná zábava!!(16.9.2009)

• zdenny

Za tu akční řežbu, které je dnes ve filmu jako šafránu, bych dal čtyři hvězdy. Ale i přesto, že jsem odpradávna fanouškem akčních filmů, nemohu dát jinak, než kolik dávám. Důvod: Akční filmy mají vést mládež, být jí příkladem. Protože jsou jednoduché a lehce pochopitelné. Akční film má mládeži jasně ukázat, kde je dobro a kde zlo. Tedy jasný rozdíl mezi nimi. Problém je v tom, že v tomto filmu je zlo naprosto všude (zlí jsou vládní a armádní úředníci a samozřejmě i lidé v ghettu). A právě to je největší kámen úrazu. Kde si má brát mladý člověk příklad? Přece mi nikdo nemůže vnutit myšlenku, že se někdy dokáží spojit Arabové, Asiaté, Černoši a Skinheadi (!!!) pro "dobrou věc". Navíc lidé z ghetta, kteří bezostyšně střílí po policajtech. Pravdou je, že ono ghetto je živnou půdou pro kriminální živly a totální hloupostí je, aby zde všechny různěbarevné skupiny žily v zájemné symbióze. O co zde vyůbec tvůrcům šlo? O to, že systém je špatný a proto vyrábí špatné lidi? O to, že je třeba ospravedlnit zrůdnosti, které se před pár lety odehrávaly na pařížských předměstích? O tom, že je třeba všem etnikům ustoupit (na úkor vlastních Francouzů), protože oni jsou v jádru dobří lidé? Neříkám, že nemusí být dobří, ale rozhodně to svým chováním neukazují. Navíc věta ve filmu: "Raději budu králem v malém království než špínou v jejich světě". Znamená to tedy, že necháme ty, kteří chtějí, ať si v naší zemi vytvoří vlastní autonomní oblast, ať si tam vytvoří svá pravidla a my nemáme právo jim do toho kecat. Blbost. Jediným člověkem, který si přál, aby ghetto z Okrsku 13 nebylo, je jeden z hlavních hrdinů, který zde odmalička žije. Chtěl-li bych klidný život, odejdu z toho bordelu. Ale on, prakticky proti všem, chtěl z ghetta ráj. Nikomu jinému na tom nezáleželo. Takže se z něj vlastně stává rytíř moderní doby, který se v tom ale plácá tak, jako já v tomto textu. Takže shrnuto: Akční jízda super - u toho člověk nemusí nijak zvlášť uvažovat. Pozadí příběhu totální odpad - u kterého člověk musí pochopit totální utopistickou rovinu, která nemá a nikdy nebude mít smysl. PS: Ve filmu probíhá evakuace dvou milionů lidí z pár okrsků Paříže. V roce 2005 měla Paříž něco přes dva miliony obyvatel. Nevím, jak velká populační exploze by musela být, aby v roce 2016 (film) mělo jen pár čtvrtí tolik obyvatel co Paříž před jedenácti lety.(2.3.2010)

Dvojka má úplně to samé co jednička a navíc další porci agitace. Jestli to takhle půjde dál, tak trojka bude multikulti dokument z pařízských předměstí a akce se dočkáme leda když se bude demonstrovat proti vysoké nezaměstnanosti mladistvých. Naivní děj filmu podráží nohy. Choreografie soubojů je pořád skvělá, ale jakmile se začne mluvit, tak zábavnost poklesne o tři stupně. Ústřední myšlenka filmu "jsme jiní, a to je náš životní styl" sice potěší srdce nejednoho levicového intelektuála, ale v zásadě je ta hlavní příčina všech problémů. Scenárista to ovšem úplně opomíjí a aby zdůraznil svůj světonázor, zcela změnil vyznění filmu. V jedničce je Třináctý okrsek zóna zločinnosti, drog, násilí a bezpráví. Ve dvojice pochopitelně taky, ale už se zřejmě vraždí tak nějak lidsky, násilí je zábava i pro oběti a drogy jsou přece fajn pro všechny. Jinak si nedokáži představit, jak je možné, že si místní obyvatelé žijí tak idylicky a spokojeně a jediný kdo jim vadí, je policie.(15.5.2012)

• Fakipics

Výborná impozantní akce a kvalitním soubojem se špetkou jednoduchého důvtipu se mi absolutně zhnusila prokletým scénářem naprosto o ničem.(22.8.2012)

Viz Okrsek 13. 75%(3.3.2019)

Opět skvělá akce, strašně předvídatelný děj, povědomé situace (honička na střechách, akce v baru) - jakožto pokračování už film nemá moc čím překvapit. Navíc znatelně ubylo hlášek, možná proto, že Damien a Leito už jsou od začátku kámoši. Ale i tak slušná zábava, byť ve stínu jedničky.(12.8.2009)

• HomeAlone

Kym prva diel , bola pekne nadupana zabava , tak druhy diel mu uz nesiaha ani po päty . Mozno je to tym ze neprinasa nic nove a tym padom ma uz nedokazal ohurit . Akcia tomu sice nechyba , no nic viac tam nieje . Druhy diel je taka obycajna az jemne podpriemerna akcna jednohubka(10.4.2010)

Stejně jako u jedničky se musí vypnout mozek a logika jde stranou. Pak vám nebude vadit nácek s opačně vytetovanym hákáčem, souboje dvaceti poldů na jednoho beze zbraně, pohybování se přes zátarasy sem a tam, spolupráce několika ras (nácka nevyjímaje) nebo nezničitelnej Peugot. Na rozdíl od jedničky dvojka už trochu ztrácí tempo. Jako atlet, co skončí kariéru a za pět let se objeví na nějaký benefici. Furt to v sobě má, ale pupek mu narost a šediny jsou vidět. Pořád stačí ostatním, ale už to není ono. Vyloženě průšvih tenhle film neni, ale na jedničku prostě nemá. Trojku už myslim neni potřeba natáčet. Merci.(18.5.2010)

• Hollohlaway

Slabší než minule, méně Bella, i když akce je pořád dost. O scénáři už se nedá vůbec hovořit, ale rvačky celkem ujdou a odsýpá to .(17.9.2014)

Nějak se mi podařilo přeskočit předchozí okrsek, ale nepřišlo mi, že by to něčemu vadilo. Příběh, přiznejme si, je prostější jak oděv ortodoxního katolíka, a na dávku akce, akce a akce (freerun, bitky a freerun & bitky) to nemělo nejmenší vliv. A tohle všechno člověka skvěle protáhne sto minutami chabé šablonovité zápletky s očekávaným průběhem i koncem. A to je asi ta hlavní věc, co si (rozumný) člověk od akce, akce a nic než akce slibuje.(9.4.2015)

Doufejme, že to je pro dobro věci. Docela solidní oddechovka. Tady opravdu nesmíte přemýšlet nad dějem, jinak vás to položí.(17.8.2009)

• Kangaxx

Martial arts ako aj ostatné akčné scény majú slušnú úroveň, avšak lepší scenár by napísal aj senilný gerontokrat na prelome 70tych a 80tych rokov minulého storočia. Všetci príslušníci ozbrojených zborov v rámci programu, "Šetríme muníciu pre prípad vojny " používajú ako primárny donucovací prostriedok hmaty, chvaty, kopy, roznožky, sautá, piruety a podobné nezmysly.... Bohužiaľ(17.8.2009)

Príbeh veľmi nezaujal isté sekvencie som sa nudil ale všetko mi vynahradili parkour a bojové scény ktoré boli perfektné.(20.8.2009)

Akčná podívaná....síce s jednoduchšou dejovou líniou, ale zato s efektními bojovými sekvenciami.....ale kedže som sa akčnými scénami dobre bavil nemôžem inak ako:***/****(1.10.2009)

Od malého Okrsku 13 sa dostávame až k väčšiemu s hromadou bossov rôznych gangov (černošský, ázijský, arabský, neonacistický a cigánsky), ktorí vládnu piatim vežiam v tejto štvrti. Zápletka je až smiešne predvídateľná, myslím, že už po 20 minútach mi bolo jasné o čo tam ide. Aspoň, že Damien a Leito sú stále sami sebou. Damien sa premieňa na kickboxovú mašinu a Leito so svojim parkour umením hláškuje o sto dušu. Ďalej je tu pár skvelých scén, napr. Damien vs. šéf DISS, alebo efektné preteky po kancelárii. Oproti prvej časti, ktorá bola efektná, nezabudnuteľná a cool sa Okrsok 13: Ultimátum zmenil na cool a efektný politický thriller, no tá nezabudnuteľnosť sa akosi vytratila...(7.2.2010)