film by som hodnotil dvoma pohladmi. Ako vaz ne sa beruci film za 1,5*. Ked sa brali vazne je to sracka mega rozmerov. Ale ked vezmem do uvahy choreografiu bojov, akcnych scen a umenie parkuru tak sa na to dalo celkom slusne pozerat. Vysledkom su slabsie 3* aj to len preto ze som sa nenudil.(13.1.2015)

• Seti

Napodruhé už to u mě klukům z Okrsku 13 nevyjde. Akce i choreografie jsou pořád prvotřídní, ovšem i tady už se těžce recykluje (Damienova policejní sólo akce, Leitův útěk z bytu, společný útěk z policejní stanice) a u toho co je přidáno nově (závěrečný atak koordinačního centra) jsem si nemohl akci vychutnat, protože jsem si už málem ukroutil hlavu. Tohle dílo je totiž stravitelné pouze a jenom jako ukázka bojových stylů, parkouru a vytříbené choreografie Cyrila Raffaeliho, jinak jako film nemá sebemenší hodnotu. Kdo nemá k výše zmíněným aspektům žádný vztah, tak vážně nedoporučuji se do Ultimata vůbec pouštět.(17.8.2009)

Spokojenost jako s prvním dílem + dobré hlášky, hlavně v úvodu.(4.9.2009)

Dôstojné pokračovanie prvého dielu, hoci príbeh je o dosť blbší. Ale čo, tieto filmy sú na to aby zabavili akciou a nie dejom. David a Cyril sú v skvelej forme, akčné scény pekné a prehľadné (v prvej časti ich bolo viac, čo je asi aj dôvod, prečo sa mi páčil viac) aj keď je vidno, že tu chýba Morelova réžia. Bola to sranda, som zvedavý, či bude ďaľšie pokračovanie, keďže koniec zostal opäť otvorený. PS: Blbšieho prezidenta som v živote nevidel :).(12.1.2010)

"VYHOĎ TY TURISTY!" První díl mě hodně pobavil, ten druhý svému předchůdci velkou ostudu nedělá. Akce má nápad a dynamiku, hlavní hrdinové zůstávají a neztrácí sympatie, jen ten scénář zavání horkou jehlou (jako většina Bessonovi produkce). Možná šlo daleko lépe a víc využít vybydlených betonových kulis (natáčelo se v Bělehradě) a zkrátit absurdní patetiku na konci (skinhead, černoch, arab si pospolitě notují?), ale o zábavu jsem měl jeden večer vystarané. 65%(25.3.2010)

Pro mě rozhodně lepší než jednička. Více akce, parkouru a bitek + konečně parádně padnoucí hudba a dokonalý bleskový střih. Opět záruka výborný akční podívaný. P.S. Kdybych měl vypíchnout jednu scénu, asi by to byla ta, jak udělal David Belle ten super skok z balkónu do patra nad ním. To nemělo chybu. Škoda, že to nebylo v bonusech na DVDčku.(22.8.2010)

• sedm.1

Od prvního dílu se Ultimatum liší dvěmi věcmi,ovšem obě jsou úplně na hovno.Zatímco v Okrsku 13 z roku 2004 byl děj jen hloupou vatou mezi výbornou akcí,zde je naprosto primitivní,debilní a vážně ultranudící kaší vyplňující mezeru mezi slaboulinkou akcí,které je jednak pohříchu málo a jednak je blbě sestříhaná,choreograficky nudná a nevýrazná a celkově taková o ničem.To obzvlášť pak zamrzí,když máte před kamerou borce jako je David Bella či Cyril Raffaelli.Oba dva neskuteční machři a zde díky neschopným autorům neukážou prakticky nic,takže využití nulové.Ultimatum je prostě neskutečným průjmem,bez jediného záchytného bodu,který by ve mě dokázal vyvolat zájem,celé se to navíc snaží být i francouzky vtipné,rozuměj trapné a daří se mu to nadmíru plnit.Okrsek 13: Ultimatum je zkrátka splněním těch nejčernějších snů,kdy je v rádoby akčním nážezu propojen imbecilní děj s nahovnatělými souboji a akcí a vše "obohaceno" příšernými přehrávajícími tajtrlíky .FUJ a bezkonkurenčně nejhorší produkt z francouzké nové akční vlny.(28.10.2010)

Druhý Okrsek není vůbec špatný, jen mi přišel o něco pomalejší, s menší dávkou akce a méně elegantně natočený. Na druhou stranu, ikdyž je to vlastně okopírovaná jednička, akorát s více padouchama, tak mi přišla zápletka méně primitivní a hlavní padouch nebyl obyčejná kancelářská krysa jako v jedničce. Přijemný pokoukání a rád sekouknu znovu.(14.8.2009)

Po druhém shlédnutí musím přidat hvězdičku, protože ač je to opět blbé jak necky tak akce je výborná a celý film lze krásně shlédnout jako zákusek. 75 %(7.9.2009)

Druhá časť okrsku plného grázlov ničím neprekvapí. Je to plnohodnotné pokračovanie jednotky, plné akcie, preskakovania budov a strielania. Dá sa povedať, že všetkého čo bolo v jednotke. Niektoré časti prehnané, niektoré nedávajú zmysel, ale človek dostane čo chce. Ja som bol nadmieru spokojný a ak by natočili aspoň takto dobrý tretí diel, nebol by som proti.(20.9.2009)

Jednička byla lepší, mnohem lepší scénař. Děj Okrsek 13 Ultimátum je hodně ale opravdu hodně utaženo za vlasy. Ještě že to je vyváženo velmi dobrými a ještě neohranými parkuristy. Dal bych průměr 3 hvězdičky.(9.10.2009)

ideální na vypnutí mozku a kochání se akcí...velmi dobré souboje,dech beroucí parkur...prostě nenáročná zábava a ve zběsilé Bessoně produkci poslední doby nadprůměr...65%(28.10.2009)

• manonfire

To byla ale píčov.na!! V akčních kouscích se nejde po příběhu, ale vyplodit takovou zoufalost? Nejhorší je, že jedinou dobrou myšlenku měl záporák ...totiž zničit konečně tenhle zasranej okrsek 13. Scény, kdy se sejde banda už samo o sobě trapně rozkastovaných gangů na černé, araby, žluté a skinheady, načež se tahle směsice šašků s přehledem probije skrze nejvycvičenější vojáky v zemi do nejhlídanější budovy, přičemž nejvíce jich pokosí šéfka asiatů svým copanem!!!!....To fakt ne. Dokud se nám to skáče a pere, tak fajn, ikdyž ani tohle nemá zbla důvěryhodnosti skrze trapnou nedotknutelnost hlavních hrdinů. Ale pak se film skutečně spustí do nejhlubších fekálií a Vy jen nevěříte ve jménu čeho si režisér hraje na obhájce multietnické sounáležitosti(v jeho nejnižší formě). A tak dojde k happyendu, kdy se skinhead v objetí nigga a šikmooké Lary Croft vrátí do svého rodného okrsku, zase v klidu prodávat drogy, zbraně a ještě nám pane prezidente v tom ghettu udělejte víc trávníků..... Navíc ten film nemá jedinou vtipnou hlášku, ikdyž se o ně permanentně snaží. Aspoň tak by dal najevo nadhled. Film impotentní po všech stránkách. Dát hvězdu za jednu skákačku mezi paneláky? 0%(29.7.2010)

Narozdíl od jedničky je příběh překombinovaný zbytečnostma, Belle tu skoro nic nového a zajímavého nepředvedl a jediná záchrana je skvělá akce v podání Raffaelliho. Celkově všechno je tu takové o něco málo horší než v předchozím díle, ale se znatelně lepším zpracováním... A Tao je dost luxusní :).(8.8.2010)

Skok, kop, výbuch a francouzský hip-hop podruhé. Tak nějak to vyjde na stejno, děj nerozebírat, chování postav už vůbec ne, ale parkour je cool, snímání soubojů čistá práce a obojího je dostatek. Kdyby se tvůrci nezdržovali s nesmyslnými rozhovory a vysvětlováním a raději přitlačili na pilu, dočkali bychom se po dlouhé době nadprůměrné akce z Evropy, takhle to zůstavá jen příjemnou záplatou nečekaně volného času. Jeden skáče nejen přes kaluže, druhý zmlátí každého, kdo mu přijde pod ruku a dělají to tak dlouho, dokud nedosáhnou svého... 50%(9.2.2011)

Jedničce se to nevyrovná a víceméně je to úplně stejný. Příběh je teda ještě blbší a určitým akční prvkům bych přiřadil velký ?, ale to nemění nic na tom, že tahle parkůrovo-akční jízda se s ničím nesere a hlavní duo zas valí. Kdyby byl další díl, rád bych se na něj podíval. Odpočinkový film, který člověka fakt nenudí. 3.5*(20.6.2012)

• Paity

Už to není zdaleka tak dobré jako jednička, ale jednou se na to podívat není žádný problém a ten vám uteče velmi hravě.(10.7.2013)

O něco slabší jak 1, ale jinak celkem dobrý.. 74%(17.11.2013)

Druhý díl Okrsku mi přijde slabší, poměrně nuceně se drží zápletky, ničím moc nepřekvapí. To by byla asi tak kritika. Na Ultimatum sem se díval hlavně kvůli dvěma nejlepším parkouristům světa- totiž David Belle a Cyril Raffaelli. Jejich mistrovské umění omezuje ale fakt, že jde o film, tudíž musí mít taky takovou strukturu. Mě osobně by téměř víc vyhovovalo, kdyby to celé bylo jenom o sekvencích, kde by ukazovali, co umějí. Dávám přesto 3 hvězdičky. Není to ani moc dobrý film, ani parkour/free-runnerská show. Co naplat, spokojenost musí být, když vidím samotné zakladatele tohoto "sportu".(27.8.2009)

• Scytale

Začátek mě příjemně nabudil na dokonalou akční jízdu ve francouzském stylu, jak jsem byl zvyklý z prvního dílu a jiných Bessonových počinů. Bohužel během následující hodiny šlo tempo hodně dolů a film se stával příliš ukecený a moralizující. Navzdory obdivu k fyzické kondici a schopnostem ústřední dvojice a bezchybné choreografii bojových scén (člověk si nemůže nevzpomenout na Jackieho Chana) musím jít s hodnocením pod průměr. Konec je opravdu fraška.(16.1.2010)

• Giggs

Ako ukažka parkouru dobre, ale tie kopie fightov Jacieho Chana si mohli fakt odpustiť.(12.2.2010)