Tak ten pribeh me chytnul za srdicko a ackoliv mam kardiostimulator neubranil jsem se a nejakou tu slzu dojeti ukapl na moji nabijecku na autobaterii. Opravdu tak naivni pribeh s prihlouplym koncem jsem necekal. Uz nejsem idealista a vim ze tohle je utopie. Na druhou stranku senzacni akce tohle vsechno hodne tvrde prebiji a honicky gumovych muzu jsou naprosto dokonale.(14.8.2009)

a půl.V klidu akční pohodovka co uteče jak voda.Dobře pořešený finální souboj :-).Povrchní věc kde není třeba mozek.Tao byla mnami.(11.9.2009)

Ďalší počin najväčšieho európskeho filmového štúdia EuropaCorp, ktorý ovláda majster širokosiahlej zábavy Luc Besson. Aj toto pokračovanie úspešného Okrsku 13 nám prináša množstvo našlapanej akcie, ktorú opäť zaobstarali francúzske akčné hviezdy David Belle (zakladateľ parkouru) a Cyril Raffaelli, pričom táto európska odpoveď na hongkongské akčňáky 80-tych rokov 20.storočia určite stojí za zhliadnutie, no už to nie je taká sláva ako pri prvej časti z roku 2004. Táto skutočnosť je spôsobená predovšetkým tým, že v tej dobe sa jednalo o relatívne originálne dielko, no po piatich rokoch je divák už presýtený bessonovských akčňákov (Yamakasi, Kiss of the Dragon, Wasabi, The Transporter, The Transporter 2, The Transporter 3, Taxi 2, Taxi 3, Taxi 4, Ong Bak, Ong Bak 2, Unleashed, Hitman), ktoré sa prakticky zlievajú v jedno...(25.10.2009)

Extremne spatnej scenar s megadebilnim koncem! Ovsem prostredi 13. okrsku ovladaneho peti etno gangy je opet perfektni (viz. uvodni predstavovacka). Parkouru oproti jednicce ubylo (je videt, ze i David Belle starne :)), zato fight sceny sou uplne exkluzivni (viz. megaefektni rvacka v cinsky restauraci). V Ultimatu proste ruluje Cyril Raffaelli. Podivana pekna, ale pro stupiditu a zprznenej konec jen 65%.(25.11.2009)

I ve druhém pokračování tohoto snímku mě David Belle a Cyril Raffaelli velice pobavili.. Jak se v prvním díle rozjeli, tak v tom pokračovali i ve druhém.. Sice už to nebyl ten výraz z otevřenou pusou jako u prvního dílu, ale i tak to byla pořádná akční podívaná.. Ale doufám, že už nebude další pokračování, protože už by to bylo jenom kopírování toho co jsme už viděli..(9.1.2010)

• MkSallam

Raffaelli s Bellem jsou opět za těžký borce, choreografie je ještě lepší než posledně, takže tu je potenciál slušného výplachu. Ale to by to nesměla totiž nějaká lama podle scénáře ze kterého snad ani jediná stránka nedává smysl. Pak vám zbývá jen příliš mnoho nudných keců, hloupý děj který je totálně o ničem (jako celý film) a špatný styl natáčení a stříhání bitek, kvůli kterým se prostě na tři nikdy nedostanu. Je to shit a konec je táááááákhle směšný. P.S: Pasáž v klubu kdy se neustále přestříhává mezi těsnou prdelkou padesátikilové striptérky a Raffaelliho korbou na níž byste mohli bobovat je totální WTF.(6.2.2010)

• Brejlil

Luc Besson někde našel kopírák. V éře dokonalých digitálních kopií čehokoli ovšem použil ten pravý, starobylý. Ten má ovšem nevýhody, například se ztrácejí detaily. Takže z originálu zbyly jen hrubé obrysy. Bohužel výsledek není moc zábavný, najde se sice pár jednotlivostí, ale to je tak všechno. O ději nebo hereckých výkonech snad ani nemá cenu psát. Zápletka je z rodu opravdu absurdních a herci? Tam někde byli nějací herci? Banda kaskadérů, která spadne z čehokoli na cokoli a několik pitvorů. Snad jen na Elodie Yung se docela dobře kouká, ale kvůli tomu ji angažovali. Bessone, Bessone, takhle Hollywood po francouzsku nevybuduješ.(10.3.2010)

• muoaner

Další z řad filmů, kdy se povede posr** skvělý nápad z jedničky a nastavit to do nefungující mentálně postižené slátaniny. Kdo si nechce zkazit výbornou jedničku, ať se vyhne obloukem od tohodle paskvilu.(22.8.2009)

• M.A.J.O.

Blbý odvar prvního dílu. Tvůrci se místy snažili o vtip, ale k tomuhle filmu to vůbec nesedí.(15.10.2009)

• Money_too

Těžký zklamání ! Jednička mně naprosto odrovnala,ale co se předvedlo ve dvojce nemá obdoby! Kde jsou ty pověstné scény Davida Belleho, a dokonalé choreografie Cyrilla Raffaelliho? Sorry, ale jedno utíkání před policajtama a trapně sehrána choreografie s obrazem mě neuchvátila..Když k tomu přidáte děj úplně o velkym H s jedním z největších WTF konců, není jiná možnost než hodnotit za dvě...(22.4.2010)

Film navazuje na předchozí díl, je svižný, zábavný. Nevidím důvod proč mu nedat 4*. Já jsem se bavil dobře. PS: Dobrý soundtrack.(4.6.2011)

Postaveno na základě 1. dílu, což je na jednu stranu veliká škoda, ale na druhou stranu skvělý nápad. Když ale začíná 2. díl, řeknu si, že to vůbec nemusí být špatné. Jenže co se nestane. Asi po půly filmu je to defakto kopie jedničky, což je veliká škoda. Zároveň i konce jsou dosti podobné, avšak zápletka se trochu liší a nebýt Leitových a Damienových super triků, jednalo by se o klasickou akční nepovedenou dvoudílnou minisérie. I přes tyto nedostatky byla akce od začátku až defakto do konce, takže hodnotím o trochu méně než první díl. Škoda Patricku, měl sis s režií trochu více vyhrát(31.8.2009)

No bylo to dobrý, ne že ne. Ty pařížský sídliště jsou prostě fotogenický. A taky je tohle snad jediná výhoda onoho multikulturního bordelu, co se tam děje - vznikly dobrý náměty na niggaz gangstas movie, a to byla dřív výsada USA. A ten parkour, co je ve filmu, to taky hodně zvedá. Kvalita.(5.10.2009)

Druhý díl v podstatě ničím nezaostává oproti jedničce. V první půli je divák zaveden do příběhu, který bývá často kritizován. Mně osobně děj neurazil a koneckonců jedná se o akční snímek, pokud chci mít plnou hlavu příběhu, pustím si nějaké drama. V druhé půli se už akce pořádně rozjede a člověk někdy jen zírá na dvojici Belle-Raffaelli. Pěkné 4*.(7.7.2010)

• Hapretor

Jednička přinesla něco svižného a docela inovativního, ale toto je jen nástavba, a to dosti vratkavá.(5.5.2011)

Super akcny film od Frantikov, plny akcie, neuveritelnych skokov do prazdna, ktore vas napumpuju tym spravnym adrenalinom. Aj toto druhe pokracovanie ma neuveritelne bavilo a je na takej istej urovni ako jednotka. Dej je tiez rovnaky ako v jednotke. Na tie bojove akcie pastami a nohami bola radost pozerat, fakt to bolo dobre premyslene a nevyzeralo to vobec nudne. Vo filme su aj nejake nahanacky, ktore su tiez velkym plusom pre tento film. Vyber hercov uz ani nemohol byt lepsi, vsetkym to fakt sadlo, ako rit na serbel:))) Filmu nemam co vytknut a preto mu davam pravom plny pocet hviezdiciek.(26.6.2011)

Ultimátní.(30.6.2011)

• Darkslayer

Choreografia a akcia v pohode, ale ten zvyšok priam komický. Pri finále som myslel, že to ani nedopozerám.(14.9.2012)

Když jsem před časem zhlédl režijní prvotinu Pierra Morela s parkúrujicími Davidem Bellem a Cyrilem Raffeallim napsal jsem doslova „budoucnost akčního filmu vypadá nějak takhle“. A hop ze střechy na střechu, budoucnost je zde a já už mírním své nadšení. Čím to je, že to co jsem před nedávnem častoval přívlastkem dynamické, mi dnes přijde jako desítky let zatoulaná reakce na Jackie Chan? Možná je to tím, že jsme se během těch pěti roků nedočkali žádného progresu. No schválně, zavřete oči, desetkrát se otočte kolem své osy, oči otevřít a teď hledejte rozdíly mezi Okrskem roku 2004 a 2009. Tak co, kolik???(12.12.2012)

Ale típněte to,jak skončí poslední bitka,protože pak nastane smíření jak někde v oblacích.(17.9.2013)

Příběh bych mohl i ignorovat, ale ty parkourové sekvence bych tvůrcům dokázal sežrat i s navijákem i v nějakém filmu s mnohem nižším rozpočtem a horší produkční základnou. Škoda, že se David Belle neopřel do vícero takových filmových projektů.(17.5.2019)