• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2018, 99 min

Americká policejní dálniční hlídka v kanadských službách razí křečovitý a trapný humor až běda. Čím to, že si po letech slabá komedie vynutila pokračování, no tedy budiž. Řevnivost mezi USA a Kanadou je hnacím motorem celého filmu i většiny gagů, to není nic nového, existují jistě kousky na podobné téma, v souvislosti s tím se mně vybavuje jakási komedie s Danem Aykroydem (Kanadská slanina). Jay Chandrasekhar dal dohromady čeládku herců, u nichž vzniká dojem husté improvizace, než pevně daného scénáře. Vtipy jsou bez výjimky prosté komediálního potenciálu a mají dětinský ráz. Nedbá se ani tak na to, zda herec hrající kanadského občana skutečně z Kanady i pochází, hlavně jsou tvůrci rádi, že jim Rob Lowe připitomělou roli starosty porušujícího zákon vzal. To Emannuelle Chriqui nabídne solidní genetickou výbavu i blbý přízvuk, patrně měl působit komicky. To, co Chandrasekharovi a spol. nevychází, je jakákoliv kompaktnost či pokus o tvorbu zápletky. Je zde tolik přebujele natahovaných pasáží o ničem, že kdyby si dal někdo práci je spočítat, hodilo by to vysoké číslo. Režijně to má i dobré výkyvy, za zmínku stojí určitě dobrá úvodní snová sekvence, osudový závěr s hereckým talentem ze seriálů, Fredem Savagem, je nejnápaditějším. Většina výplně, ano, jen pouhá výplň, je ale nicneříkající a komediálně se nechytá v žádném ohledu. Převyšuje jen trapnost a křeč. 5/10(5.9.2018)

• VincentB.

Tento film by ma rozhodne viac bavil keby som Američan alebo Kanaďan. Ide o dosť interný humor, ktorý narába so stereotypmi týchto národov. Je tam ale niekoľko pekných ale predvídateľných gagov. Len rozmýšľam čo je do prdele na tomto filme mysteriózne. Bál som sa, že to skončí stereotypom typu už aj mi sme hrdí Amíci. Nízke hodnotenie dávam hlavne preto, že som sa v podstate takmer celý čas nudil. Nemalo to spád a tú správnu kadenciu gagov. Dávam 45%.(25.7.2018)

• nudlis

"A vo čem že to bylo?" "No vo těch policajtech, co se na hranicích špičkujou s Kanaďama a navzájem si dělaj naschvály ..." "Cože?" "No! Vo těch policajtech, jak tam jednoho honil medvěd ..." "Jo todle. No na to bych si snad vůbec nevzpomněl ..." "No jo, no, stálo to za hovno, no ..." "To teda jo ..."(17.8.2018)

Jednička mi vůbec nic neříkala, tohle byla vcelku příjemná podívaná. Jestli jsem přišel na chuť tuposti, nebo jsem měl jen lepší náladu, těžko říct. Ve filmu byla spousta tváří, u nichž jsem měl pocit, že je znám, ale pořád jsem si nedokázal vybavit, odkud. I ta zápletka byla vlastně docela zajímavá. Každopádně udílím velký plus za pravého méďu. Povedlo se to.(8.7.2018)

• korbitch22

Jednička je polozapomenutá kultovka, která se kdysi z ničeho nic objevila v našem DVD přehrávači a nesmazatelně se nám zavrtala do paměti. Broken Lizzards udělali pár více či méně vtipných komedií a právě policejní partička ze Super Troopers je určitě jejich nejlepší prací i alteregy. V prvním díle byl super příběh, vynikající soundtrack a skvělý hlášky. Souboj mezi státní a městskou policií neměl chybu a první desetiminutovka s těma huličema a Mackův zběsilý útěk v ukradený Miatě dokážou i po 18. letech vyvolat záchvat smíchu. Proto jsem se na dvojku strašně tešil a o to větší je to bohužel zklamání. Už při první scéně jsem byl v rozpacích. Příšerná hudba, naprosto toporné gagy a nevyužité cameo Scotta a bohužel ani potom se to moc nezlepší. Vtipy nefungují a je jedno, že jsou primárně určené pro americké a kanadské diváky, jelikož nevraživost mezi těmito zeměmi je dobře popsaná v mnoha filmech i sitcomech a kdo viděl HIMYM musí bejt v obraze, tam sou tyhle vtipy prakticky pořád, bohužel v Super Troopers 2 vůbec nefungují. Film nemá žádnej spád, žádnej pořádnej děj, pár dobrých vtipů se najde a abych nekecal, asi 3x sem se opravdu hodně zasmál, ale jinak jsem se opravdu nudil a ošíval a to hlavně u hrozných hereckých výkonů. Jako by to kluky už ani nebavilo a rozpočet navíc byl snad ještě menší než u jedničky, protože jak řikám, ve filmu se prakticky nic neděje a jde jen o sérii gagů, které bohužel nejsou většinou moc vtipné. Jednička měla i slušný děj, tady nic. Navíc konec bych natočil úplně, ale úplně jinak a hlavního záporáka si řeknete asi po deseti minutách. Tohle bolelo a o to víc, že jedničku opravdu miluju. Strašný zklamání a už opravdu potřebuju nějaký dobrý film, jelikož posledních 14 dní mi krvácej oči, uši a mozek mám po včerejším zážitku s novým Jurským světem scvrklý na velikost toho co má Farva. 40%.(13.8.2018)