• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2018, 99 min

Po špičkové jedničce jsem se trochu bál jak se to po sedmnácti letech vůbec povede dát dohromady. A světe div se, povedlo se jim to. Opět nálož skvělého jednoduchého (ale zároveň dost promyšleného a předem pointovaného) humoru. Pozorovat tuhle bandu prostě existovat je asi stejně boží jako "dělat pitšoviny" s vlastním kolektivem. Určitě bych ale doporučil podívat se nejdřív na jedničku, bez ní a znalosti poměrů docela chápu, že film někdo odpálí jako blbost už jen kvůli nepochopení stylu a humoru. Doufám, že při intervalu 17 let na díl se ještě někdy dočkáme i trojky. Za mě jasných 5. Tyhle dva filmy jsou moje srdcovka.(12.7.2018)

• VincentB.

Tento film by ma rozhodne viac bavil keby som Američan alebo Kanaďan. Ide o dosť interný humor, ktorý narába so stereotypmi týchto národov. Je tam ale niekoľko pekných ale predvídateľných gagov. Len rozmýšľam čo je do prdele na tomto filme mysteriózne. Bál som sa, že to skončí stereotypom typu už aj mi sme hrdí Amíci. Nízke hodnotenie dávam hlavne preto, že som sa v podstate takmer celý čas nudil. Nemalo to spád a tú správnu kadenciu gagov. Dávam 45%.(25.7.2018)

• nudlis

"A vo čem že to bylo?" "No vo těch policajtech, co se na hranicích špičkujou s Kanaďama a navzájem si dělaj naschvály ..." "Cože?" "No! Vo těch policajtech, jak tam jednoho honil medvěd ..." "Jo todle. No na to bych si snad vůbec nevzpomněl ..." "No jo, no, stálo to za hovno, no ..." "To teda jo ..."(17.8.2018)

Americká policejní dálniční hlídka v kanadských službách razí křečovitý a trapný humor až běda. Čím to, že si po letech slabá komedie vynutila pokračování, no tedy budiž. Řevnivost mezi USA a Kanadou je hnacím motorem celého filmu i většiny gagů, to není nic nového, existují jistě kousky na podobné téma, v souvislosti s tím se mně vybavuje jakási komedie s Danem Aykroydem (Kanadská slanina). Jay Chandrasekhar dal dohromady čeládku herců, u nichž vzniká dojem husté improvizace, než pevně daného scénáře. Vtipy jsou bez výjimky prosté komediálního potenciálu a mají dětinský ráz. Nedbá se ani tak na to, zda herec hrající kanadského občana skutečně z Kanady i pochází, hlavně jsou tvůrci rádi, že jim Rob Lowe připitomělou roli starosty porušujícího zákon vzal. To Emannuelle Chriqui nabídne solidní genetickou výbavu i blbý přízvuk, patrně měl působit komicky. To, co Chandrasekharovi a spol. nevychází, je jakákoliv kompaktnost či pokus o tvorbu zápletky. Je zde tolik přebujele natahovaných pasáží o ničem, že kdyby si dal někdo práci je spočítat, hodilo by to vysoké číslo. Režijně to má i dobré výkyvy, za zmínku stojí určitě dobrá úvodní snová sekvence, osudový závěr s hereckým talentem ze seriálů, Fredem Savagem, je nejnápaditějším. Většina výplně, ano, jen pouhá výplň, je ale nicneříkající a komediálně se nechytá v žádném ohledu. Převyšuje jen trapnost a křeč. 5/10(5.9.2018)

• kilobyte

Když se to povedlo jednou, tak se to musí povést i podruhý? Ne. Dost podobná zápletka i vtipy jako v jedničce, ale hůře provedený. Tak za 17 let očekávám třetí díl. Pravděpodobně bude o policistech v důchodu, kteří se budou muset vrátit do práce. Farva v té době už bude fungovat jen na jedné mozkové buňce a tak jediné co zvládne budou nadávky. Králík bude pořád ucho bez kníru. Foster bude stále největší ňouma a po rozvodu s Uršulou se pokusí spáchat sebevraždu. Také Mac skoro umře při jeho další bláznivině. A nakonec Thorny, kterému kvůli jeho závislosti na práškách narostou prsa a vypadá knír, se rozhodne pro změnu pohlaví. A pravděpodobně to celé začne pohřbem O'Hagana. Nashledanou za 17 let. :)(9.10.2018)

• - Aby se nenarušila kontinuita z prvního filmu, tak režisér odmítal natáčet, dokud původní herci neměli stejnou váhu jako předtím. (kellne)

• - Vyzvánění padělaných telefonů je instrumentální verze hymny Kanady. (kellne)