Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdinou příběhu scenáristky Alexandry Berkové je váhavý mladík (J. Schmitzer), který přijíždí na abiturientský večírek s představou, že tam dožene, co v mládí zameškal, a že znovu naváže na studentský milostný vztah. Jenže zjistí, že dávná láska je vdaná, spolužáci se změnili, žijí své životy, a v humorné konfrontaci iluze s realitou si uvědomí i hlavní hrdina, že má-li se změnit jeho život, musí změnit především sám sebe… (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Milá retro komedie ze zahulené nádražní putyky, kde mají sraz bývalí spolužáci. Přijíždí sem i hlavní hrdina s nadějí na obnovení staré lásky. I ta se nakonec objeví. Tlachání opilých spolužáků, stěžování si na život, ale také analýza štěstí. Opravdu příjemný civilní film, kde všichni hrají opilce tak dobře, jako jsem ještě nikdy neviděl. Podezříval bych účinkující z toho, že opravdu byli opilí, ale znám Cimrmanova pravidla divadelního herce. Škoda jen, že chyběla pořádná pointa. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Nedávno som si pripomenul tvorbu českého režiséra Karla Smyczeka tým, že som si pozrel jeho šesť dielny televízny seriál "Tretie poschodie". Dobová sonda do fungovania socialistického stredoškolského vzdelávacieho systému a režimovej ideologickej propagandy ma naladila na nostalgickú vlnovú dĺžku. Tak som si teda pustil ďalší Smyczekov titul z osemdesiatych rokov minulého storočia. Siahol som po televíznom filme "Bumerang" z roku 1986. Príbeh o jednej stretávke spolužiakov z gymnázia po rokoch v malej nádražnej krčme mi padol celkom vhod. Zviezol som sa s ním na tej nostalgickej retro socialistickej vlne, ktorú som spomínal. "Tretie poschodie" bola trojhviezdičková jazda, avšak "Bumerang" to bol už len taký slabší dvojhviezdičkový dojazd. ** ()

Reklama

BigBang 

všechny recenze uživatele

Jestli to tu někdo náhodou bude číst, tak to je dobrá TV komedie z nádražní restaurace v Čermošicích, i když z osmdesátek. P. Schmitzer výborný, pí. Kodešová - Skopalová okouzlující (byť jí oblékli do nějakého klingonského kostýmu) ale i ostatní účinkující hrají zcela neobyčejně přirozeně a věrohodně. ()

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Krátký snímek, který mě sice moc neoslovil a moc nebavil, ale vzhledem k tomu, že mi učaroval Jiří Schmitzer, který ve filmu vlastně zase jen existoval, ale existoval jako vždycky skvěle, jsem se na ten film podívala. Byla to krátká televizní inscenace, možná ideální k obědu nebo nudnému odpoledni. O třídním srazu, který se dařil i nedařil. O vzpomínkách, o lásce a nenávisti, o zoufalství a spolužácích. Zajímavý námět, který mě prostě neoslovil. Možná, že kdyby tam Jiří Schmitzer víc mluvil a jenom neexistoval, byl film delší a možná trošku živější, užila bych si ho rozhodně víc. Ale opět, je to snímek z 80. let a pokud to nebyla ztřeštěná komedie, kde se zpívalo nebo drama, ve kterém se řešilo něco fakt depresivního, bylo to mírně nudnější. Snímek byl sice nabytý herci, ale i ti ho moc nezachránili. Je to slabší film, nic, co by mě vtáhlo do děje, ale špatný rozhodně není. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Miluju nádražní putyky z osmdesátých a devadesátých let! Setkání abiturientů v tomto příběhu se převážně odehrává právě v jedné z těchto zaplivaných nádražních hospůdek. Hlavní hrdina Vláďa (Jiří Schmitzer) sem přijíždí hlavně vyhledat dávnou lásku, kterou mu tenkrát přebral kamarád a svým způsobem vlastním tak bilancuje svůj život. Pohodová a vtipná oddechovka, zejména humorné jsou monology hlavního hrdiny, které mě trochu připomínají vnitřní hlasy Pepíka Abrháma z filmu Svatební cesta do Jiljí. V malinké roličce hosta u výčepního pultu se mihne i režisér Karel Smyczek. Nejradši bych teď nějakou takovou nádražní hospůdku navštívil. No jo, jenže kde ji hledat, když všechny téměř už vymizely....ach jo! ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Příběh se odehrává v nádražní restauraci v Černošicích. (sator)

Reklama

Reklama