poster

Přání smrti

 • USA

  Death Wish

 • Slovensko

  Prianie smrti

 • Velká Británie

  Death Wish

 • Kanada

  Death Wish

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 107 min

Komentáře uživatelů k filmu (58)

 • verbal
  **

  To takhle ukecáte ke společnému čtení Bible na první pohled dravou, děsně lascivní a dokonale vysostruženou velekundu a nemůžete se dočkat, až už konečně nahá klekne na čtyři a odveze vás do ledničky pro lahváče. Načež ji při unyle funivém noření se do evangelií nedostanete z katolických zad ani heverem a při pokusu o jakoukoliv nekřesťanskou praktiku se zaštiťuje krucifixem a ústy sjíždí leda tak Otcenašeho. Přesně něco takového odborná terminologie definuje jako promrdaný potenciál. A naprosto stejné to máte s tímhle Detvišem. První půlka nomen omen a vy si úpěnlivě přejete být mrtvý, když sledujete nezáživné trampoty katalogové rodinky prkenného Wiliše. Ta druhá sice začne neznatelně přirážet, avšak počet mrtvých negrů, portorikánců a bílých socek, jakož i způsob jejich deratizace, by snad neukojil ani nehonivého řeholníka. K tomu všemu neštěstí zvládne Eliáš Hníth tak tak natočit akorát kečupovité amatérské snafporno, tudíž dramatizace a vedení herců na úrovni ochotnického spolku kvadruplegických mimů a kromě Deonofriovic Vincka jsou všichni koženější než galantérie. I ten ultratoporný Karlík Bronson to před čtyřiačtyřiceti lety kosil daleko přesvědčivěji, špinavěji, záživněji a s grácií. No škoda, kdyby se toho nechytla banda mantáků, mohla to být vcelku nekompromisní Smrtonosná smrt.(9.3.2018)

 • Cervenak
  ***

  Je fajn vidieť Willisa po rokoch v kine, dokonca vo filme, kde celkom dobre hrá - dokonca som mu toho doktora veril viac ako človeka, čo nevie strieľať. Je to samozrejme staromódna pravičiarsko-fašistická mordovačka, ale nemôžem si pomôcť, v tejto korektnej dobe je to podobne osviežujúce ako napr. Punisher. Je však pravda, že najlepší remake Death Wish je Wanov Rozsudok smrti.(18.3.2018)

 • Enšpígl
  ***

  Musím říct, že jsem to čekal mnohem horší s ohledem na pokryteví a korektnoti, které se nyní dějí v Hollywoodu. Bruce se konečně alespon přiblížil Brucovi z dob kdy byl pro mně king. Filmu určitě nechyběly scény mající úroveň, od počáteční fáze přepadení v baráku nebo dialogové scény ve výtahu v nemocnici. S vypětím všech sil a když pominu příliš zdlouhavý prolog měl film dynamiku a dokázal udržet mou pozornost. Co se nepovedlo byl kontrast vtipně náhodných zabití padouchů versus vážně vypadající akční thriller, vůbec mně nešla dohromady upadnutí po krvi, pád koule, náhodný blb v cestě kulky a pak tam vidíš dojemné scény v nemocnici mně to k sobě prostě nesedělo.(6.3.2018)

 • movie
  ***

  Dvojice junkfoodových mistrů Eli Roth a Joe Carnahan se spojila, aby přivedla na svět remake kultovní bronsonovky. Povedlo se jim dostat zpět na plátna Bruce Willise v roli, která je v jeho současné filmografii světlejším bodem. Mrazivá surovost původní předlohy je ovšem pryč, zůstala jen pravičácká nakládačka, kde je paleta padouchů vždy silně multikulturní, ale nikdy zcela bílá a asi každá druhá scéna je direktivním suportem pro držení zbraně. Dobře obsazená (Shue, O'Nofrio, Norris), byť myšlenkově pochybná zábava.(16.3.2018)

 • Slasher
  ****

  Zvlášť teď v době, kdy je to v USA masakr za masakrem a jakákoli obhajoba (či pouhý humor na téma) zbraní rovná se šílený píchání do vosího hnízda, tak je až neuvěřitelný, že "Bear Jew" Eli Roth přesto nějak protlačil a natočil zrovna remake DEATH WISH. A neusnete-li v úvodní půlhodince, čeká pár z vás taky tak skvělá nekorektní zábava. Nejhorší možný načasování, tupá zábava pro primitivy, nesmyslně násilný a bla bla bla bla bla, já říkám MRDAT POHORŠENÝ KRITIKY - tohle je přesně ta správná jednoduchá, ohraná, starosvětská akční střílečka na téma oko za oko. Má to šťávu, dost srandy, krve a drsňáren, úctu k originálu, taky vychytaný maličkosti typu Sway @Shade45, soundtrackový pecky jako "Back In Black" a "Love Sosa", plus fajn vedlejšky a starýho dobrýho hláškujícího Bruce Willise. Hloubka nulová, prostě popkorn a za mě radost veliká. Ideální cílovka: držitelé zbrojáku ✌🏻(6.3.2018)

 • Wacoslav1
  ***

  Ani nadšení ani zklamání. Bylo to v kostce takový jaký jsem to čekal. Pochopitelně, že na originál s Bronsonem se to podle očekávání nechytá, ale jako samostatný revegne kousek to určitě obstojí. Willis se zase po nějaký době snaží aspoň trochu hrát a jeho Paul Kersey je sice pojatý trochu jinak než v původní verzi, ale neměl jsem problém mu fandit. S čím mám trochu problém je to místy hodně odlehčený pojetí plný černýho humoru. Jasně Eli Roth je známý ujeťák a svůj styl nezapře, takže chápu, že šlo o záměr, ale mě to spíš rušilo a je fakt, že to trochu shazuje vážnost a vyznění celýho filmu a člověk si pak tu pomstu tolik neužije. I když je pravda, že některý ty Willisovi exekuce jsou docela vtipný, takže jako jednohubka to nepohorší. Co se fakt povedlo je obsazení Willisovi dcery. Nádherná holčina který jsem držel palce, aby to celý přežila. Jo a odstřelil bych toho debila co se během projekce za mými zády furt nahlas chechtal, jak kdyby zrovna sledoval komedii století, Ale co už nadělám, to je holt kolorit... Za mě průměrné řemeslo, pokračování raději ne.50%(6.3.2018)

 • Shakers
  ***

  Originál som nevidel a možno je to aj dobre, pretože mám pocit, že by ma táto Willisová verzia moc nebrala. Každopádne ťažko povedať, pretože ma to bavilo a na to, že to bolo v réžii Eliho Rotha sa to prekvapivo držalo pri zemi a miestami sa film snažil o serióznu atmosféru, kde nechýbajú aj emócie, čo celkom oceňujem. Priamočiara, ale dobrá pomsta s konečne dobrým Willisom. 70% - 3*(8.3.2018)

 • Ampi
  ****

  Paul Kersey tentokrát ne jako architekt ale doktor. Což není na škodu. Bruce Wllis místo Charlese Bronsona je důstojnou náhradou - následovníkem. I když jde o remake, tak o remake zdařilý, přizpůsobený dnešku. Člověk si říká, že v USA je těžko zvolit rovnováhu mezi právem na použití zbraně a regulaci zbraní. Původní přání smrti jsem viděl, ale na hodnocení bych potřeboval reprízu. ČSFD Projekce, která mne překvapila lokací místo Cinestaru Cinema City. Ještě, že ty kina nejsou daleko od sebe.(7.3.2018)

 • -OverLord-
  ***

  Béčkový thriller s áčkovou akcí, pikantním vražděním a postarším Brucem, na kterém už je věk pomalu ale jistě znát, to mu ovšem nebrání zahrát svou poctivou rutinu.(20.3.2018)

 • mzss1
  ****

  (75%) Viděno v kině. Po dlouhý době solidní Willisův film. Nepřišlo mi to ani trochu trapné. Vcelku normální příběh o pomstě. Samozřejmě, něco tomu chybělo, ale já byl spokojen. Ty přestřelky byli fakt luxusní. Perfektně ozvučené, vyvraždovačky do detailu vykreslené. Nuda tu rozhodně nenastane. Hudba celkem normální. Herci ok. Willis sice už nezahrál tak přesvědčivě jako kdysi, ale roli zvládl obstojně. Není to sice nic, co bych si pouštěl furt do kola, ale určitě se k tomu ještě někdy vrátím.(14.3.2018)

 • Happens
  ***

  Film dozajista připomene film The Brave One. Akorát emocionální rovina a empatie diváka se zde nedostává na tu úroveň. Možná je to tím, že hrdina je muž, ale na druhou stranu je to Bruce Willis, takže chyba spíš bude ve scénáři / režii. Pomsta muže, jemuž zabijí manželku, je kvalitní téma, které má silný potenciál, ale takto rozpracované to ve výsledku je ploché a příliš naivně lineární.(7.3.2018)

 • Vančura
  *****

  Pro mě osobně nečekaně příjemné filmové překvapení. Začátek mi sice přišel rozpačitý - protože jsem už nějakou dobu s Willisem nic neviděl a zarazilo mě, jak zestárnul, a nebyl jsem si zpočátku jistý, zda vlastně chci vidět film, ve kterém se z mého oblíbeného herce stal skoro stařec nad hrobem - kde jsou časy Posledního skauta... Ale! Pak se to hodně rychle rozjede a ten film nabere na zábavnosti, která nepoleví až do konce. Strašně mě na to bavilo koukat, ty necelé 2 hodiny mi utekly jako nic, a celou dobu jsem si přál, aby ten film nikdy neskončil (přičemž samotný závěr mi osobně přišel zcela skvostný - končí to přesně tak, jak jsem si přál). Jasně, scénář nějakou originalitou zrovna dvakrát nevyniká, ale zrovna v tomto případě mi to nijak nevadilo, protože to celé prostě skvěle funguje a já se u toho úžasně bavil. Podle mě super film, u něhož mě mrzí nízké hodnocení, které si zde vysloužil.(10.3.2018)

 • InJo
  ***

  Film zajímavý ze dvou hledisek: Jako komentář k současné debatě ohledně legálního držení střelných zbraní (explicitně je zde prezentováno, že v USA si útočnou pušku můžete pořídit v podstatě úplně bez problémů). Druhou "zvláštností" je, že se jedná patrně o první snímek Eliho Rotha, jenž snad v žádném ohledu není nejen lacině okázale šokující a přehnaný (ta trocha zdejší brutality dnes už zaskočí málokoho), ale dokonce ani nijak významně řemeslně pofidérní. Je to vlastně úplně standardní akční revenge movie, který své téma zpracovává bez nějaké výraznější kontroverze (na rozdíl od originálu s Charlesem Bronsonem). Na druhou stranu jsem byl příjemně potěšen, že se Roth neuchýlil k jednomu hloupému dějovému zvratu, jenž jsem většinu stopáže na konci očekával jako "překvapivou" pointu (minimálně dvě konkrétní indicie mě k tomu mohutně nabádaly). 60 %(18.3.2018)

 • Slartibarkfast
  ****

  [ČSFD projekce] Další z řady filmů o krvavé odplatě. Tentokrát Willis ztvárnil bezstarostného chirurga, kterému doma banda zlodějíčků oloupe perníček, když zrovna hákuje. Poté, co zjistí, že policie je více či méně bezmocná, ujme se nápravy sám. Nesmělými krůčky se vypořádá s prvními obtížemi, a když mu jako na talíři přistane na příjmu v nemocnici starý známý s jeho hodinkami na zápěstí, je cesta ke srovnání účtů volná. Za sebe musím říci, že nový kousek stárnoucího Bruce má mnoho nedostatků a vad na kráse, které jej skutečně srážejí. Nebudu jmenovat několik naprosto nesmyslných scén, kdy má hlavní hrdina neúnosně "z prdele kliku". To by snad ani v pohádce neprošlo. Nemluvě o product placement reklamě na zbraně, které jsou v Americe právě tak ožehavé téma. Na druhou stranu musím vyzdvihnout několik šťavnatých scén a veselých situací, kdy se náš doktůrek vypořádává se zlými hochy dost nevybíravě. Celkově je to sice takové nemastné neslané, plné věcí, které vám kazí dojem, ale přesto svižné, přímočaré a uběhne to docela rychle. Dost tomu také přidává fakt, že filmaři někde v šuplíku našli koule a napálili tomu celkem vysoký rating. Do kina bych na to za peníze nejspíše nešel, ale pro fanoušky akčních snímků s Willisem naprostá povinnost. 70%(6.3.2018)

 • Oktavianus
  ****

  Trochu jsem se bál, když jsem viděl v kolonce režie jméno Eliho Rotha, co natočil jen všehovšudy dva zajímavý filmy (Cabin Fever a první Hostel). Výsledek proto moje očekávaní vysoce předčil. Pořádná béčková popcornová zábava jako za starých časů, která se nebojí obhajovat násilí. S tím souzním. A na rozdíl od ostatních komentujících mi ani trochu nevadily Rothovy hrátky s všemožnými klišé nebo ta slušná porce černýho humoru. Naopak, bylo to fajn odlehčení, bez nějž by šlo o obyčejný revenge thriller. Jasně, dá se tu polemizovat s nezbytností některých scén, například na začátku hádka na fotbalovém zápase nebo podivně nedořečená a hlavně nevyužitá postava hrdinova bratra (zvlášť když ho hraje někdo tak zábavný, jako je D´Onofrio). Paradoxně mám taky potíž s Brucem Willisem, ale to je čistě osobní dojem - podobně jako třeba Jack Nicholson, ani Willis nějak není schopný zahrát submisivnějšího kliďase (jak se právě ze scény na fotbalovém hřišti mohlo zdát), jakkoli je to třeba, aby potom vynikla ta proměna. A tohle nějak neumí - nebo jo, ale já už to po všech jeho filmech nejsem schopen vnímat. Ale to je jedno, po většinu filmu jde o starého dobrého Bruce, co se s nikým nesere, bez řečí odpráskne pár zloduchů a sem tam prohodí cynickou hlášku. A to se mi líbí. Plus skvělá hudba - hned dvakrát napálit do filmu Back in Black od AC/DC, to je paráda, chrochtal jsem blahem. Takže suma sumárum, v rámci žánru rozhodně nadprůměrná podívaná a skvělá béčková zábava, co si na nic nehraje. Je totiž hravá sama o sobě.(7.3.2018)

 • malylada
  **

  Proč studio oživuje takovou látku, opravdu už dochází tvůrcům nápady. Chápu, pro mnohé kultovka 70. let, ale mě osobně nijak zvlášť neoslovila. Bohužel musím konstatovat, že veškeré pokusy o originalitu nefungují a nová verze ve všem bolestně pokulhává. Dodnes si pamatuji jen brutální scénu na rodinu hlavního hrdinu, která byla na celém filmu asi nejvíce šokující, ale jakým způsobem byla odfláknutá tady? Vždyť nedávné béčko s Cagem mělo větší koule!!!! Doba Johna McLeana je nadobro pryč, Willis zklamává a drsňáctví Charlese Bronsona nesahá ani po kotníky. Nová verze se může pyšnit mraky zbytečných dialogů, akcí, na kterou si další den u snídaně nevzpomenete a neviditelnými záporáky. Do toho připočítám nemístné pokusy o humor a o dalších nedostatcích snad nemá smysl psát. Zvolte Ctihodného občana, Poslední dům nalevo, atd. a uděláte lépe. Tímto se Bruce rozhodně do první ligy nevrátí.......3/10(6.3.2018)

 • Lucasion
  ***

  Na mojí výroční 25tou čsfd projekci jsem doufal v opravdovou pecku. A od Death Wish jsem si tajně přál, aby byla přesně tím, čím pátá Die Hard není. Pořádný thriller s hláškujícím Brucem Willisem a jeho nas****m obličejem. Vlastně jsem nečekal, že by Eli Roth z toho udělal komediální frašku. Navíc po Death Sentence (2007) od Wana jsem čekal, že náš čeká tvrdé a nekompromisní akční drama. No a to vlastně taky ne. Příběh začíná a vlastně hned po chvíli se stane to, o čem každý ví, pokud viděl trailer. Tady to ještě režisér myslí vážně a také to tak působí. Pak nastupuje hláškující strejda Willis, který nezestárl ani o den! Kapuci, nic neví o střelných zbraních a jde se zkoušet do kontejneru. Pak začíná to, co mě překvapilo. Prostě a jednoduše to začíná být mnohdy velmi odlehčené. Někdy i ze zcela nepochopitelných důvodů. Gore se samozřejmě taky dočkáme, takže nechybí nějaká ta krev a mozky. Já nevím, film mě vcelku bavil, ale v žádným případě si ho nechci pustit znovu. Vlastně mi z hlavy po týdnů pomalu vyprchává. Je to dobře u akčního filmu s Brucem Willisem? Asi ne. Bylo by to dobře u thrilleru s Brucem s Willisem? To rozhodně ne. Ale u napůl komediálního a akčního výplachu to vzal čert. [Csfd projekce25] (68 %)(14.3.2018)

 • salisbury
  ***

  Eli Roth upekl na horkém pekáči remake filmu Přání smrti v jehož prapůvodu exceloval Charles Bronson. Zde byl nahrazen neméně zdatným Bruce Willisem. Filmu se dá spousta věcí vytknout, scénář je pln několika krvavých skvrn nepochopení, ale když dojde na věc, je v ní, díky bohu, ten náš starý dobrý Bruce. Poslední dobou jsem neměl možnost zaznamenat nějaký výtečný Willisův film, což není ani tento, ale rozhodně je dobré poděkovat i za těch několik příjemných akčních sekvencí přející smrt. Eli Roth žádný velký majstrštyk prozatím nenatočil a ani u Death Wish tomu není jinak, ale jako klasická oddechovka to splnilo normu i můžu se v poklidu bez zaplacení dalšího jízdného s příznačnou kapucí na hlavě cournout multiplexem na jiný film.(7.3.2018)

 • pepo
  ***

  Remake Priania smrti mal našliapnuté byť čímkoľvek a v konečnom dôsledku nie je ničím. Nakoniec tak ide o klasické B- čko s vyhasnutou hviezdou, akých ste videli desiatky. Má síce zaujímavé momenty, no najviac poteší asi z analytického hľadiska. Rozoberať po projekcii nevydarenú symbiózu jednotlivých zložiek a štýlov je totiž zaujímavejšie, než samotné pozeranie. Z úcty k lepším včerajškom Bruca Willisa, Rothovej snahe o niečo viac než bežnú žánrovku a tých pár gore záberom, ale nejaký ten bodík rád prihodím. 5/10(8.3.2018)

 • Peterssen
  ***

  Ač se film snaží se tvářit jinak, je to nakonec zase klasický devadesátkový akčňák s Brucem, který se mstí. A tím nemyslím, že je to špatně, jen jsem cítil určitou rozpolcenost a nejistotu v tom, že se tvůrci pokoušeli o nový přístup a tím udělali první část filmu zbytečně dlouhou a v dalších fázích se vždy, když měli možnost, v půlce jakoby zalekli neprověřených postupů a sklouzli ke klasice. Film má pár povedených akčních scén, pár povedených vtipů, ale celkově jsem cítil ještě dost nevyužitého potenciálu. Celkově mě to nenadchlo, ani neurazilo, jsem rád, že jsem to viděl a znovu na to nemusím...(7.3.2018)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace