TRON: Legacy 3D

Tron: Dedičstvo

TRON: Legacy

Sci-Fi / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2010, 125 min

Neuvěřitelně nádherný svět plný plastických obrazů. Snímek o umění, který je sám o sobě uměním. Nejde o klasický typ rodinného filmu i když tak byl koncipován. To vlastně jde ruku v ruce s tím, že druhý TRON jako věc vytvořená pro masy zůstal těmito masami nepochopen. A sám na sebe nevydělal. Zůstal "jen" experimentálním dílem spojujícím dva světy a to na obou úrovních. Možná mohl dosáhnout obojího, i přes režisérovu zručnost jde v určitých místech hlavně o jeho selhání, ale nepodařilo se. Škoda (digitální Jeff nebude vypadat digitální až za pár let, technologicky jsme blízko, ale přímo tam ještě ne). I tak ve mě ale zanechal něco co už dlouho žádný film nedokázal. Úžas, čistý zážitek (ale jiný než Cameronův AVATAR) ve světě, který se z roku 1982 přetransformoval od současné podoby. 3D má v tomhle případě smysl.(20.1.2011)

Viete si predstaviť, čím mohol byť tento technologicko-dizajnérsky skvost, keby spĺňal isté kritériá, ktoré akosi automaticky od filmov vyžadujeme? Tým, čím by bol film s hutným a hlbokým príbehom, keby sa v imaginárnosti, dizajnérskej nápaditosti a futuristickom vizionárstve vyrovnal TRONovi. Všímajte si detaily (palubné dosky lietajúcich korábov, dizajn motoriek, krivky svietiacich lemovaní kostýmov či rozpadnutie/rozpixelovanie „figúrok“ po zásahu diskom), zasadenie týchto detailov do plynulosti jázd, lietania a bojových baletov, a synchronizáciu tohto elegantného vizuálneho tanca s majestátnou elektronickou *HUDBOU* (“Daft Punk would like to thank Hans Zimmer, John Powell and Harry Gregson-Williams” ;-). Hlášky typu „You gotta be kidding me“ proste ignorujte a nechajte sa slastne zviesť odpoveďou „Pripútaj sa!“ na otázku „Ako sa voláš?“ Nech už TRON: Legacy je či nie je blbina, je to filmová udalosť, jediný film svojho druhu a bude napodobovaný.(17.12.2010)

Původní film je podle mě nuda, nejenže tehdy na takovej film prostě nebyly technologický možnosti, ale ještě to bylo o ničem, nicméně Legacy už je o poznání lepší, parádní audiovizuál, super akce, slušnej příběh, kterej možná neni geniální, ale v jednoduchosti je síla, obzvlášť když film musí být dynamickej a celkově to působí fakt skvěle.(19.3.2011)

|| Scenár: Adam Horowitz, Edward Kitsis / Brian Klugman, Lee Sternthal | Hudba: Daft Punk | Produkcia: Sean Bailey, Jeffrey Silver, Steven Lisberger | Distribúcia: Walt Disney | Štúdio: LivePlanet, Sean Bailey Productions | Rozpočet: 170 miliónov $ | Tržby: 398,423,271 $ || Tron: Legacy je z mnoha uhlov pohľadu splneným snom každého IT vizionára, ktorý túži po vytvorení reálnych, fyzicky hmatateľných elemenov pomocou virtuálnych prostriedkov. Film má dušu i s jednoduchým scenárom, bez akýchkoľvek nadčasových alebo kultových ambicií, pretože obrazové výtvory v ňom spojené s mohutnou hudbou sú dokonalosťou samou. Bol by som to videl v 3D, bolo by to určite za 6*...(1.4.2011)

Konečně někdo ukázal světu, co ty posrané programy dělají, když je člověk nechá jen tak se zbůhdarma povalovat se na disku! Neví co roupama a kují, jak vyskákat z kejsu vyhladit lidstvo, svině! A mně se hned zdálo, že poslední Fatal error Kernelu32, není až tak Billova chyba, jak mnozí tvrdí! Třikrát za hodinu, to už je fakt podezřelé i na Malého s Měkkým Ltd., který nepochybně děsně touží jen po tom, abych si zpomalil počítač Vistama či dokonce za mrzký peníz downgradoval na Sedmičky! Ne, za tím bude tutově něco jiného. Horšího! Je to jasná diverze k odlákání mé pozornosti, aby se mezitím, co budu vztekle mlátit do klávesnice a kopat do šasi, mohla ta lidožravá armáda jedniček a nul nenápadně prokousat SATA kabelem až ke sběrnici! A Oni dobře vědí, že odtamtud už je to k ATI-ně co by megabajtem dohodil a PCI Expres jezdí každou milisekundu až do Ústí HDMI konektoru!!!! Ale na mě si nepříjdou! Pohrál jsem si totiž trochu se Zdrojem! Žádných pět Voltů, milánkové, naperu do vás rovnou dvěstědvacet a pořádně vám zatřepu Assemblerem! A pak si v klidu počkám, až tahle skvělá, nostalgická, osmdesátková reminiscence vyjde v knižní podobě, přejdu zpět na deskové hry a účetnictví si povedu pěkně postaru, ručně! Nemíním si totiž udělat ve svém čerstvě vymalovaném obýváku bordel tím, že se po něm budu honit na virtuálních motorkách s nějakým nezdravě ambiciózním softwarem!(2.3.2011)

• - Jako odkaz na první díl ve filmu zazní píseň skupiny Journey. V prvním filmu se objevily "Only Solutions" a "1990's Theme". (Caszidy)

• - Původní postava z prvního dílu Yori se v sequelu neobjeví. Podle Sci Fi Wire však fanoušci silně bojovali za účast herečky Cindy Morgan, která tuto postavu ztvárnila, aby se ve filmu objevila. Proběhlo i několik iniciativ typu Yori Lives na Facebooku, na nichž se sama Cindy Morgan nepodílela. Mezitím se ale objevila v roli Lory na WonderCon Viral Event. Tam bylo oznámeno, že z postav Lory a Alana Bradleyho se stali manželé. (Caszidy)

• - Pro roli Clu Jeff Bridges "omládnul" za pomoci stejné technologie, jež byla použita ve filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008) k "zestárnutí" Brada Pitta. (Caszidy)