TRON: Legacy 3D

Tron: Dedičstvo

TRON: Legacy

Sci-Fi / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2010, 125 min

Promarněná vizuální šance s nezajímavým vyprávěním příběhu… samozřejmě kvůli příběhu jsem nového Trona nezhlédl, ale nebylo by od věci, kdyby naložení děje bylo aspoň trošku zajímavě odvyprávěno a nenudilo mě. Akční scény s kombinací hudby Daft Punku jsou fajn, ale není to nic, co bych si přehrával donekonečna… stačilo jednou a dost. Jeff Bridges a jeho charizma zachraňuje co se dá, Olivia Wilde je neuvěřitelně hot, Garrett Hedlund je nezajímavý a digitální Jeff Bridges je po technické stránce velký fail. Jednohubka, která mě nechala chladným, mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(4.3.2011)

|| Scenár: Adam Horowitz, Edward Kitsis / Brian Klugman, Lee Sternthal | Hudba: Daft Punk | Produkcia: Sean Bailey, Jeffrey Silver, Steven Lisberger | Distribúcia: Walt Disney | Štúdio: LivePlanet, Sean Bailey Productions | Rozpočet: 170 miliónov $ | Tržby: 398,423,271 $ || Tron: Legacy je z mnoha uhlov pohľadu splneným snom každého IT vizionára, ktorý túži po vytvorení reálnych, fyzicky hmatateľných elemenov pomocou virtuálnych prostriedkov. Film má dušu i s jednoduchým scenárom, bez akýchkoľvek nadčasových alebo kultových ambicií, pretože obrazové výtvory v ňom spojené s mohutnou hudbou sú dokonalosťou samou. Bol by som to videl v 3D, bolo by to určite za 6*...(1.4.2011)

Zhlédnuta 3D verze (bohužel ne v IMAXU). Na Trona jsem se těšil už od chvíle, co jsem zhlédnul první trailer. Ta hudba, ty efekty a Olivia Wilde… no hned jsem věděl, že na tohle musím jít do kina. Naštěstí mi to vyšlo a já těch peněz nelituju. Tron: Legacy se zpočátku může zdát jako hloupoučký film plný skvělých efektů (Oscar zaručen) a dokonalé hudby (tady bude na Oscarech boj, ale kdyby to vyhrál Daft Punk, vůbec bych se nezlobil) ale to není ani tak pravda, protože ke konci to začíná nabírat nového rozměru (řeč o dokonalosti je toho příkladem). Je to varování před dokonalou společností, je to jiná verze budoucnosti… Zkrátka, tohle není hloupý film. ____ Casting se taky povedl na výbornou. Jeff Bridges je jednoduše sympaťák, i ta jeho zlá verze má určité charisma, Garrett má něco do sebe a určitě by z něj mohl být dobrý herec no a Olivia… to je dokonalost sama, ať už má dlouhé, či krátké vlasy. Holt třináctka je třináctka (fanoušci House určitě chápou). A mně nezbývá než tenhle film doporučit každému, kdo chce vidět něco, co se nevidí každý den. Ale pozor, pokud to neuvidíte v 3D, tak sami sebe připravujete o dokonalý zážitek.(22.1.2011)

Netušil jsem, že zůstanu na stejném hodnocení jako u Trona z roku 1982. Ač vizuální a hudební podívaná pokročila hodně kupředu. Vyprávění příběhu srazilo úroveň hodně nízko. Ale možná je to tím, že se jedná o velkolepé dílo v rukou debutujícího režiséra Josepha Kosinskiho, který na své režisérské židli nesl velké břímě. A takový je výsledek.(8.1.2011)

Designersky skvost. Nevadi mi, ze v obale zenovych mudier pribeh sleduje klasicku linku vzniku + vyvoja hrdinu suvstazne s predstavovanim noveho univerza s vlastnym mytusom o svojom fungovani, ktore su analogiou a zaroven skrz standartne uskalia aj zrkadlenim toho nasho so vsetkymi jeho defektmi. Tento pristup bol pouzity uspesne predtym a urcite este aj bude, takze uvahy o plagiatorstve idu mimo mna. Len ta uvodna predstavovacka Sama v nasom svete mohla byt zbavena tej pokryteckej oslavy nezavislosti a kratkozrakeho rebelanstva voci systemu, ktory mu prave onu nezavislost skrz zdedeny status beztrestne poskytuje. Samotny svet v "mriezke" aj napriek limitom interaktivity filmoveho platna je zivy i vacsinu casu presvedcivo dynamicky pulzujuci  a pohlcujuci. Nielen vdaka hudbe Daft Punk, ale svoj podiel ma aj vyber projekcnej plochy. V IMAXe je to fakt o level vyssie, nez v multiplexe.(29.12.2010)

• - Pro film vzniklo 152 kostýmů, na nichž pracovalo 275 lidí a vyšly na 13 milionů amerických dolarů. První kostým vznikal tři měsíce, každý další přibližně tři týdny. Do přiléhavé kombinézy ze speciálně upravené pěny pomáhali každému herci čtyři další lidé. Návrhy kostýmů vznikaly výhradně na počítači, kam se naskenovala těla jednotlivých protagonistů. Baterie, díky nimž obleky svítí, měli herci ukryté v disku na zádech. [Zdroj: IDNES.cz] (oje)

• - Natáčení probíhalo v ateliérech a v ulicích kanadského Vancouveru. (jenik71)

• - Nokia N8, kterou na začátku filmu používá Sam Flynn (Garrett Hedlund) pro otevření 'velkých dveří', nedisponuje NFC technologií, která by teoreticky umožňovala bezdotykovou konektivitu s rozhraním dveří. Touto technologií se pyšní až její nástupci nebo „kolega“ Nokia C7. Dveře by pravděpodobně nebylo možné otevřít ani s 'rozšířením', které je ve filmu použito, protože v části telefonu, kde se nachází, jsou pouze konektory HDMI a 3,5 mm jack. (necisty)