,,...POTKAL JSEM TAM JEDNOHO NEOHROŽENÉHO BOJOVNÍKA. - TRONA. UKÁZAL MI VĚCI, JAKÉ SI LIDI ANI NEDOKÁZALI PŘEDSTAVIT. SOUBOJE S DISKEM UPROSTŘED ÚCHVATNÝCH ARÉN. MOTOCYKLY ZÁVODÍCÍ NA SVĚTELNÝCH PAPRSCÍCH. A SPOLEČNĚ JSME...... - VYTVOŘILI SYSTÉM.....“ /// To se furt všichni vrtáte v compech, samej crack a patch, tak se nedivte, když se programy naserou a ukončí tyranii uživatele. SMRT UŽIVATELŮM! Nádherný věci pro 3D! Bio - digitální (ať už to znamená cokoliv..) koncert. Všichni, kteří rádi nakupují v hračkářství musí bejt nadšeni! První hodina – FANTASTICKÁ! Super vyprávění, technický parádičky a tempo, který bohužel nevydrží nejen do švestek, ale ani do tý druhý hodiny!!! Následuje (pro mě) otravný prokousávání se ,,modrým“ světem, jenž nezachrání ani výbornej obraz a (vo tom žádná!) zvuk! LIDSKÁ BYTOST V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ? HODNĚ DRSNÁ ZÁLEŽITOST! A to je celý? Smrt uživatelům! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se dostat přes oceán simulace (a neotravovat při tom obvoďáka). 2.) Chtěl bych mít v počítači jen dobré a hodné programy. 3.) Jsem nasranej počítačovej program. 4.) Na sexuální orgie mě nikdo nezve, tak si vystačím s těma virtuálníma. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(31.3.2011)

Je to úplne priemerný akčný sci-fi film. Má celkom dobrý príbeh o mladíkovi, ktorého otec, majiteľ významnej spoločnosti z počítačovej oblasti pred dvadsiatimi rokmi bez stopy zmizol, no mladík sa o spoločnosť odmieta starať a radšej sa venuje adrenalínovým zábavám. Lenže teraz zistí, že otec poslal zvláštnu správu a vďaka stope sa mladíkovi podarí dostať do digitálneho sveta, v ktorom je aj jeho otec. Ale tu vládne krutý režim a tak musí urobiť všetko preto, aby prežil a blížiacu sa hrozbu zastavil. Spracovanie nie je najhoršie, ale nie som s ním ani moc spokojný. Táto tématika nie je práve najbežnejšia a už na prvý podľa ponúka slušný potenciál, no ten sa moc dobre nevyužil. Ešte spočiatku ma to celkom zaujalo, sympatická úvodná fáza z reálneho sveta, dostatočne zaujímavý hlavný hrdina, prechod do digitálneho sveta a dobrý prvý dojem z neho, to všetko je v poriadku. Ale následne sa to už začne kaziť, dobrý prvotný dojem z tohto netradičného sveta sa už po chvíli vytratí a priestor dostane nová, no v rámci žánru štandardná zápletka, ktorá ma ale vôbec nezaujala, bolo mi úplne jedno, ktorá postava dosiahne svoj cieľ, toto už skutočne šlo celé mimo mňa. Našťastie to tvorcovia aspoň dokázali udržať v tolerovateľných hraniciach a prevedení, takže sa to dá bez väčších problémov dopozerať, ale moc ma to nebavilo. Akcie je tu celkom dosť, ale mám z nej len priemerné pocity. Toto vôbec nie je môj typ, ale je aspoň slušne natočená a plne prehľadná, takže síce ma nebavila, ale ani nenudila. Jedine tá naháňačka na motorkách je trochu zaujímavejšia, ale zvyšok už moc nestojí za pozornosť. S hereckým obsadením som spokojný, síce nemám rád mladé postavy v hlavných úlohách, ale Garrett Hedlund je bez väčších problémov, k tomu výborní Jeff Bridges a Olivia Wilde a ešte pár celkom zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, Joseph Kosinski je bezpochyby schopný režisér, len tentoraz to nie je moc môj štýl a aj tá vizuálna stránka je až príliš stereotypná, takže spočiatku to baví, ale po chvíli som sa už toho prejedol. A veľmi výrazným plusom je hudba, síce sama o sebe nie je až tak dobrá, ale veľmi dobre podporuje jednotlivé scény a hlavne vďaka nej sa na to dá bez väčších problémov pozerať. Takže o výraznejšej spokojnosti tu nemôže byť ani reči, moc ma to nebavilo, ale hudba, herci a slušná réžia to na ten priemer vyťahujú. No znovu si to už určite nepozriem. 52%(18.12.2013)

Vždycky jsem chtěl zažít, aby mi nakopal prdel vlastní počítač, než aby to udělalo 6 maníků v temné chodbě. Mám takový zvláštní pocit, že je to lepší když mě probodne kilobajt křížený s ASUS základní deskou než dvoumetrové hovado s prasečím ksichtem. A tak vzpomínám na dobu hodně starých PC. V té době se ještě buřily tyhle lehce barevné sračky, kdy se hry přehrávaly na MC pásce a v ruce jste měli joystick ve tvaru dilda. Staré Atari a 5,5 palcové diskety. To byla jiná doba. S pokročilými technologiemi se tvoří různé virtuální možnost. A tak jen přemýšlím, kdy budu souložit online, vložím sperma do CD Semeníku a pošlu. Kdy budu žrádlo tisknout ve 3D tiskárnách. Kdy si hlasovým ovládáním poručím vyklepat po záchodě. A tak jsem docela rád za dnešek. A až tohle budou řešit za 100 let mí praprapraparchanti, tak mi to bude jedno a jen si tiše frknu pod vousy: "No jo, za naších mladých let!" Zatím budu tenhle modrooranžový sqost sledovat na televizi a říkat si, jojo, není to žádná další nudná scifi píčovina, jakých se tvoří mraky!(16.12.2010)

Long live for users! TRON Legacy je filmem, který Vám rozhodí ZENovou rovnováhu jako žádný jiný v letošním roce. Polovina snímku je jednoduše geniální (těla, disky a stroje létají vzduchem, dokonalá architektura, stylová struktura, prostorová hloubka a zvídavý divák vpuštěný do tohohle programového, designově stylového bludiště vrní blahem), ale tahle polovina je vyplněna všemožnou vatou, pseudo mytologickým přesahem a snahou přesvědčit diváka, že dokonalost spočívá v samotné nedokonalosti. Navíc hudební stránka filmu je oním hybatelem děje a nikoliv hlavní postavy. Ačkoliv lepší videoklip/y si Daft Punk nemohli přát. Akční scény a trikové celky jsou dech beroucí, jenže když dojde na dialogy, zívá celá rodina. Nejenom, že Tron v samotném závěru imploduje do sebe, ale ještě se stihne mimoděk zparodovat. Už ale kvůli vizuálnímu fetiši a až neskutečně originálním akčním scénám symbioticky propojeným s hudební stránkou tohle dílko stojí za to vidět. Sem s Oscarem za hudbu a zvukové efekty. PS: poznámka konspirační - Joseph Kosinski musel natočit jen polovinu filmu – TU stylovější, v které se nemluví – a za zbytkem stojí někdo jiný. Ukázkový film na (tužkové) baterky.(10.12.2010)

Zhlédnuta 3D verze (bohužel ne v IMAXU). Na Trona jsem se těšil už od chvíle, co jsem zhlédnul první trailer. Ta hudba, ty efekty a Olivia Wilde… no hned jsem věděl, že na tohle musím jít do kina. Naštěstí mi to vyšlo a já těch peněz nelituju. Tron: Legacy se zpočátku může zdát jako hloupoučký film plný skvělých efektů (Oscar zaručen) a dokonalé hudby (tady bude na Oscarech boj, ale kdyby to vyhrál Daft Punk, vůbec bych se nezlobil) ale to není ani tak pravda, protože ke konci to začíná nabírat nového rozměru (řeč o dokonalosti je toho příkladem). Je to varování před dokonalou společností, je to jiná verze budoucnosti… Zkrátka, tohle není hloupý film. ____ Casting se taky povedl na výbornou. Jeff Bridges je jednoduše sympaťák, i ta jeho zlá verze má určité charisma, Garrett má něco do sebe a určitě by z něj mohl být dobrý herec no a Olivia… to je dokonalost sama, ať už má dlouhé, či krátké vlasy. Holt třináctka je třináctka (fanoušci House určitě chápou). A mně nezbývá než tenhle film doporučit každému, kdo chce vidět něco, co se nevidí každý den. Ale pozor, pokud to neuvidíte v 3D, tak sami sebe připravujete o dokonalý zážitek.(22.1.2011)

• - Původní postava z prvního dílu Yori se v sequelu neobjeví. Podle Sci Fi Wire však fanoušci silně bojovali za účast herečky Cindy Morgan, která tuto postavu ztvárnila, aby se ve filmu objevila. Proběhlo i několik iniciativ typu Yori Lives na Facebooku, na nichž se sama Cindy Morgan nepodílela. Mezitím se ale objevila v roli Lory na WonderCon Viral Event. Tam bylo oznámeno, že z postav Lory a Alana Bradleyho se stali manželé. (Caszidy)

• - Jeff Bridges (Kevin Flynn / Clu) a Bruce Boxleitner (Alan Bradley / Tron) jsou jedinými herci, kteří si zahráli v obou filmech. (Caszidy)

• - Samotné natáčení filmu zabralo pouze 64 dní, ovšem postprodukce si kvůli masivním speciálním efektům vyžádala 68 týdnů. (Caszidy)