Epizody(10)

Skupinka lovců odměn pronásleduje nejnebezpečnější zločince galaxie. Ráda zachrání svět... pokud jí někdo dobře zaplatí. (Netflix)

Elerrina

Vlastně z toho mám podobný pocit jako ze Zaklínače. Adaptace kultovní předlohy, která ortodoxní fanboys spíš naštve, protože se vydala vlastní cestou, a nováčky zmate, protože netuší, co mají čekat. Stejně jako u Zaklínače je nakonec nejpříjemnějším překvapením casting: charismatický John Cho Spikeovu mnohovrstevnatou postavu utáhne naprosto skvěle a zbytek posádky je taky fajn, horší je to s představitelem záporáka Viciouse, který je šílenou karikaturou původní postavy. Větší problém ovšem je, že atraktivnímu chytání zločinců se seriál věnuje jenom první čtyři epizody a pak už jen řeší osobní linky členů posádky, tedy hlavně tu Spikeovu. Možným důvodem bude asi to, že strýček Skrblík Netflix odmítnul rozbít prasátko kvůli jakési retro/sci-fi/noir šílenosti a utrousil na dřevo jen pár drobných. Takže těch pohledných záběrů na vesmírné lodě je opravdu jen poskrovnu a obzvlášť v druhé půlce se děj přesune do interiérů a různých opuštěných lokalit, a proto zřejmě až příliš vytěžuje onen osudový vztah dvou zabijáků a jedné femme fatale. ()

HAL

Anime jsem viděl před lety - a tohle mě nijak neurazilo. Naopak bavil jsem se místy velmi a dal bych si s touhle trojkou hned víc, což mě až překvapilo protože ukázky mě spíš odrazovaly. Je vidět že autoři neměli moc velký budget a museli ho maskovat kreativitou, ale taky je vidět že mají tu látku rádi a snažili se ji vystihnout. A bez kompromisů, poslední seriál co jsem viděl že si takhle nebere servítky byla snad první řada Altered Carbon.  Za to jsem mnohem radši než díla s epickým rozpočtem co naturel svých předloh jenom znásilňují (dívám se na tebe Nadace). Fakt je škoda že seriál má jen deset dílů (anime 26 + film). Nejzábavnější momenty jsou ty kdy jen tak chillují na lodi, přátelsky se hádají a plní random bounty hunter zakázky - blíž k další Firefly už se asi nedostanem - ale s tím jak je málo času se musí hlavně v druhé půlce už hodně věnovat hlavnímu příběhu (klasický noir), a to je trochu větší nuda. Čemuž moc nepomáhá ani to že hlavní femme fatale je imho docela nehezká. 8/10 ()

Fr

„ZASTŘEL JE DŘÍV, NEŽ ONI TEBE!…“   Vizuálně nadupá píčovina. V prvních dílech bylo dost (super) akce a hlášek, ale postupně to šlo všechno do hajzlu, vizuál se vočuměl, akce ubylo a mluvilo se a mluvilo… Navíc ten jejich (asi všech tří…) osudovej příběh je celkem nuda a asi od půlky mě pěkně sralo, že jsem se do toho pustil. O lásce o přátelství a parťáctví… Kdyby začali od konce… mělo to jen šest dílů, záporák měl víc prostoru, bylo víc akce a hlavně fórů… ale to už by asi byl jinej seroš, že? Takže (jestli bude) pokračování, tak beze mě!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám tohle japonský anime. 2.) Nesnáším „anime“ a přesto bych….  ///  Thx za titule „Jan Táborský“.                PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

Akira777

To má být vtip, tohle je strašná adaptace, Faye Valentine jako bílá mexičanka, když to má být asiatka, ne zrovna čistá, má mít nějaký romský rysy, ale jde o Číňanku, kdo četl mangu mi dá za pravdu, Netflix se sice snaží být diverzní, ale zdá se že pro asiaty ne. Ed to bylo strašný, Jet Black je zřejmě černý protože ve jménu má černý, tenhle herec naštěstí sedl, dokonce má stejný charakter. Co je však ještě horší je charakter a postava Spika, to je v tomhle seriálu snad vtip a co se týče herce, není špatný, ale jeho věk je tam dost vidět. Jenže hůř než hlavní posádka dopadli záporný postavy..... to prostě bolí. Navíc proč nenechat ten krásný příběh z anime a mangy? Ne radši to vykuchají a udělají tohle. ()

Yoshitsune

Lidi kteří dělají na remastru a nebo na remaku, dělají hrozně nevděčnou práci, jednka si lidi tyhle dva pojmy pletou a pak ať už udělají cokoliv, tak dostanou od lidi vynadáno. Je pravdou že před pár lety, sem měl podobné mladistvé vrtochy a každý remak či remaster, sem bojkotoval s tím že se nikdy, ale nikdy na něj nepodívám. Tohle obodobí mám za sebou a teď k tomu přistupuji, více otevřeněji, nejdříve kouknu jaké to je a pak to ohodnotím. A jak tedy dopadl, slavný lovec odměn ? Určitě né tak špatně, aspoň né tak, jak mluví hodnocení zde. Je pravda, že po prvním díle, sem si říkal že to je nějaký divný a ta akce se mi moc nelíbila, ale pak přišel druhý díl a tak nějak to šlo nahoru, i akce byla taková lepší. A rovnou musím vychválit akci ve druhém, devátém a desátém díle. Akce zde sice neni taková, že by mi odpália kalhoty, ale je přehledná a i dost kreativní, co se týče prostředí, kamery a i boje samotného a pan Kruťák to s katanou fakt jakože umí. Ale kvůli čemu bych doporučil tenhle seriál ? No kvůli akci sice ne, kvůli příběhu taky ne, ale postavy a herci kteří je hrají, tak ty sou luxusní, celou hlavní pětici herců musím vychválit, hrají to špičkově a ty postavy mně baví. A taky mně baví to, že narozdíl od anime, mangy, muzikálu, divadelního představení a nebo her co vyšli na PS2, se tohle odehrává tak trošku jinak. Nebojím se řící lépe, on né že by anime seriál byl špatný, ale neni to ten seriál, co si chcete pustit po těžkém dni, ale tenhle seriál to je. Tenhle seriál, jako by víc jde na ruku divákovi a narozdíl od anime, je takový přímočarejší a jednoduší, což nemusí být vždycky špatná volba, ono anime je skvělé a tak, ale je to takové těžké místy náročné na dívání. Tady se člověk muže bavit a zároveň, se nemusí bát že se nějak zamotá do děje. Zatímco anime převážnou část dílů řešili, odměny a na pozadí se odehrával hlavní příběh, tady je tomu naopak, odměny jdou na vedlejší kolej a hlavní je příběh. Také musím ocenit ty intriky, lži, podvody, manipulace a jiné veletoče, co tady postavy předvádějí, zrovna u tohole seriálu sem to nečekal, ale příjmně mně to potěšilo. A teď k vážnějšímu tématu a pozor bude to obsahovat SPOILERY. Spike Spiegel je zde docela mizera a nebo bych měl napsat hajzl ? Jedno z toho určitě, to že lže Jetovi o tom kdo je, bych ještě relativně dovedl pochopit, ale to že ojedovi svému nejlepšímu příteli jeho holku, kterou pak s ním nechá ať si to holčina pěkně vyžere, to je fakt hnusný. Nelze se divit, že Julia pak začne mít větší a větší roupy, takže to co odehraje potom, je celkem logická a fakt originální přeměna charakteru. Faye Valentine je úžasná pokaždé kdy se objevila na scéně, nešlo se nesmát, její mimika, její hlášky a ještě je perfektně zahraná, nelze se divit, že si tenhle seriál občas krade pro sebe. A pak je tady Kruťák, záporák celého seriálu, ten zlý, ten kterého je třeba zabít, noooo vlastně mi ho bylo líto, nebyl by taková zrůda, kdyby ho otec od mala nešikanoval a kdyby ho nejlepší přítel, s jeho životní lásku, neustáli nezrazovali. On Kruťák celý život směřoval k propasti a když stál na jejím okraji, tak místo toho aby ho jeho bratr, od toho okraje odtáhl, tak ho strčí do té hnusé a zlé jámy, a po té co se Kruťák vyškrábe, tak touží jen po pomstě a všichni se tomu diví. Za mně osobně, je to velice zdařilá adaptace.......která se logicky nedočká druhé sezony, no tak to je skvělý. Lze jen doufat, že snad jednou, tenhle seriál dostane pokračování. () (méně) (více)

• Ve scéně z minulosti, kdy Jet (Mustafa Shakir) nahání Udaie (Matthias Luafutu), je možno vidět český skútr CZ 175/501 „prase“. (UncleMorty)

Cowboy Bebop se zdrží

Cowboy Bebop se zdrží

19.10.2019

Herec John Cho (Star Trek) byl vážně zraněn na place chystaného seriálu Cowboy Bebop od Netflixu. Cho si poranil koleno a vzhledem k tomu, že má v hrané adaptaci slavného anime hlavní roli, musí se… (více)

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

05.04.2019

Hlavní roli Spikea Spiegela v chystané hrané adaptaci anime Cowboy Bebop nakonec ztvární herec John Cho (Star Trek, Pátrání). Desetidílný seriál produkčně zaštítí Netflix a kromě výše zmíněného herce… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)