Chůva v akci

Pestúnka v akcii

Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

• sedm.1

Chůva v akci splnila do puntíku to, co jsem od ní očekával. Totální kravina, která je nepovedená tak, jak jen nepovedená může být. Autoři se nenamáhali přinést absolutně nic zajímavého, neobvyklého, či jinak působivého, prostě jen bezmyšlenkovitě naklonovali již tisíckrát omletý příběh, kdy je bezbranná rodina v nebezpečí a chrání je neohrožený hrdina, tentokrát v podání Jackieho Chana. Kolik již sakra výrazných a dobrých herců se k tomuto otřepanému schématu propůjčilo a většinou dopadli skutečně mizerně. A Jackie se vyjímkou nestal. Vlastně ani on nepředvedl vůbec nic nového či poutavějšího, i on zůstal šíleně klišovitý, a to i přestože jeho vtípky a souboje zůstávají tím jediným, co si v této břečce nezaslouží Odpad. Přesto bohužel Chůvou v akci Chan jen potvrdil, jak nevydařenou se celá jeho hollywoodská mise stala. Jinak zmiňovaná zápletka je tentokrát snad ještě nudnější a hloupější než kdy jindy, čemuž přispívá i nevydařený dětský casting a nesmím opomenout hlavního záporáka, protože jen jeho postava shazuje celý film o několik tříd. Tak tupou a trapnou roli jsem už dlouho nikde neviděl a takové postavy mě fakt jen urážejí. Samozřejmě že pak celá tato rodinná zábava se snaží být co nejvtipnější a nejroztomilejší, tak hned můžu také každého ujistit, že vesměs všechen humor a emoce jsou tak křečovitý a nesympatický, že i po této stránce film naprosto selhává. Chůva v akci je zkrátka filmový šestistýosmdesátičtvrtý klon a podle toho to také dopadlo. Sice mě svou existencí neuráží, ale za vidění nestojí ani náhodou, a to ani pro fanoušky Jackieho Chana.(22.12.2011)

• Xmilden

Myslím že teď už praktiky každý nový akční film Jackieho Chana bude začínat větou o tom že už není zkrátka nejmladší. Rád bych napsal že neoprávněně, ale bohužel je tomu tak. Začátek filmu nám běží ukázky z předchozích Jackieho počinů a tak by se neznalý divák mohl lehce namlsat. Čeho se ovšem nenamlsám já, jsou tyto rádoby dětské komedie ve kterých hrají rváči filmového plátna. Zářným případem se zdá být Ochránce, kde se nechal vláčet s kojeneckou lahví Vin Diesel. Jackieho taková blamáž sice nepotkala, ale stejně to moc nevyhrál. Ta cílová hranice pro 6 leté publikum tam prostě je dost cítit. PS: Nejvíce mě dokáže znechutit když 13letá dcera říká vlastní matce křestním jménem. To už je ten svět opravdu tak prdeli?(16.4.2010)

• baruss

Úplná, spoločnosťou tolerovaná zlodejina. Absolútne zbytočný film určený len na vysávanie peňazí ľuďom z vreciek. Dnešná mládež nevie, kto je Jackie Chan a vďaka tomuto filmu zistí, že je to človek čo zoberie rolu v každej somarine z ktorej cítiť slušný zárobok. Pre dospelých príliš infantilné, pre deti strašne tuctové a pre ľudí čo holdujú Jackiemu absolútne potupné.(29.4.2010)

Jackie po americku - a opět v akci. No ... ve skutečnosti se tady ta proklamovaná akce vyskytuje v menší míře, než byste čekali - a občas je i maličko trikově vylepšená. Na druhou stranu: I když Jackie už dávno není žádný mladík, je pořád těžký frajer - a komediálnost snímku není založená jenom na choreograficky zajímavých soubojích. Jde víceméně o rodinný film se všemi obvyklými rodinnými klišé - s dětskými herci, pro dětského diváka ... a pro mě ... ;-) ... Ani jedinou minutu jsem se nenudila, takže velkoryse přehlížím většinu jeho nedostatků ... 3,5*(29.8.2011)

Nevím proč, ale mě to překvapivě dost bavilo. Asi proto, že jsem očekával další srajdu typu "akční hrdina si musí vydělat na nájem, tak musí v jednom filmu hlídat děti". Z této kategorie jde ovšem o film velmi snesitelný, přece jenom nemusel Jackie klesnout tak hluboko jako Diesel nebo Hulk Hogan (i když ten je v háji pernamentně). Titulková scéna sestříhaná z Jackieho předchozích filmů je sice wtf, pak už je to ale celkem příjemná zábava pro celou rodinou se snesitelnými dětmi a opět nápaditou choreografií.50%(23.8.2010)

• - Úvod je zostrihaný zo záberov z niekoľkých Jackieho predošlých filmov. (m.a.t.o.)