Chůva v akci

Pestúnka v akcii

Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

• sssssycak

Jackie už stárne, a je to znát. Akce ubývá a stávý se z toho pomalu a jistě film rodinný určený pro menší publikum. Věk ale bohužel nikdo nezastaví a tak lze předpokládat, že do budoucna to lepší nebude. Filmy typu Křižovatka smrti jsou asi nenávratně pryč, a tak doufám že bude mít Jackie rozum a radši začne více režírovat.(19.8.2010)

Hudba ala Bond, James Bond nás nenechá na pochybách, že to bude hodně špionážní. Jedna věta se mi obzvlášť líbila. CITÁT : Zmizel jak rumová bábovka na srazu anonymních alkoholiků...mluví se o Poldarkovi ( Magrus Scheving ). V tomto snímku Bob Ho ( Jackie Chan ) " vyfasuje " tři děti své přítelkyně na hlídání a ještě má v patách nebezpečného protivníka. Otázka je, co je horší, tři děti nebo Poldarek ? Špionáž je sranda, hlídání dětí je hrůza. A tak se tu dostáváme do spousty srandovních a zajímavých situací, které se nás snaží pobavit. Například Chanova spolupráce se želvou je sranda. A co děti ? No, ty si mají kde hrát. CITÁT : Mami, ten pán umí lítat !!?? Vcelku docela sranda filmeček se spoustou soubojů, vtipných dialogů a čeká nás i rodinný smutek a loučení, kdy ukápne i slza. Závěrečné titulky opět nabídnou nepovedené a vtipné scény ( Želva dostane taky slovo ). Hudbu k filmu dělal David Newman a použil také songy " Secret agent man " http://www.youtube.com/watch?v=6iaR3WO71j4 od Johny Rivers, " One May Dr. Another " od Blondie nebo " Ba Me De Hes " , kterou přednesl Jackie Chan osobně.(23.10.2010)

• lennyd

Zasloužilý agent Bob Ho (Jackie Chan) po dopadení posledního zločince, ruského teroristy Poldarka se rozhodne odejít na odpočinek, a žít poklidný život po boku krásné Gillian. Problém je, že Gillianiny děti Boba moc nemusí, neboť jej považují za nudného patrona - ale on chce jim i Gillian dokázat, že jako otec bude ten pravý. Jenže to netuší, že bude potřebovat všechny své špionské schopnosti, aby tři nezbedy uhlídal - a uchránil před pomstou uprchlého ruského teroristy... Kde já jsem to jen viděl ... aha už si vzpomínám, asi v tisíci dalších filmech na stejné brdo (namátkou třeba Policajt ze školky). A čím se tedy Chůva v akci liší .. snad jedině tím, že zde hlavní roli hraje Jackie Chan, ale přijde mi, že už nám chlapec taky stárne. Jeho kreace jsou (bohužel) mnohem umírněnější než v jeho předchozích filmech a do vážných rolí se Jackie moc nehodí (i ty děcka ho s přehledem přehrávají). Akčních scén je tady poskrovnu, marně si vzpomínám, jestli některá z nich stojí vůbec za zmíňku. Celkově - pokud je vám něco mezi 5 a 15 lety, tak si pár hvězdiček k mému hodnocení klidně přidejte, mě je to fuk ...(7.4.2010)

Není to perfektní film a našlo by se dost věcí, za které by se dal shodit děj i postavy, od ruských záporáků přes logiku po děti. Obdivuji ale, že Jackie se dal do natáčení rodinného filmu a skloubil to se svými bojovými schopnostmi, protože jako rodinný film o špiónovi (Chanův otec byl ve skutečnosti také špión) to funguje. Prostě příjemný film, který jsem čekal, i když ne úplně pro ty nejmenší.(4.12.2015)

• predators

Je mi velice líto, že musím dát takové hodnocení filmu, kde hraje zrovna jeden z mých oblíbenců. Všechno bylo okaté, jak souboje a hlavně ty létající, tak i scénář, který je opravdu až moc jednoduchý a nezábavný. Piškoti byli také nevýrazní a Amber Valletta mi přišla jako slepice. Pro fanoušky Jackieho jistě zklamání! Fuj! 20%(7.5.2010)

• - Úvod je zostrihaný zo záberov z niekoľkých Jackieho predošlých filmov. (m.a.t.o.)