X-15

X-15

Drama / Sci-Fi

USA, 1961, 107 min

Testy něčeho nového vždy přináši jisté nebezpečí a v letectví to platí dvojnásobně, Richard Donner natočil film o pilotech jenž riskují denně své životy a prožívají vojenské i rodiné starosti, zejména výborný Charles Bronson dáva filmu správný chlapský punc, ano X-15 je sice poplatný době svého vzniku ale jsem velký fanda letectví tak dávam 4 hvězdy.(30.3.2012)

vdaka uzivatelovi "duotone28" som sa dostal k celovecernemu debutu richarda donnera..X-15 je v urcitom zmysle velmi zaujimavy pocin, odhliadnuc od faktu, ze ma pomerne dost nedostatkov..napriklad pokus o animaciu je absolutne nepodareny, efekty na velmi nizkej urovni..necudo, technika bola v tom case v plienkach. pribeh je vsak dost nezazivny.sledujeme trojicu pilotov, ktori testuju novu stihacku - raketoplan X-15, ten sa ma svojou novodobou technikou dostat az do vesmiru. nie je to zly pokus, dokonca kamerove scenerie zo vzduchu su celkom zdarile, ostatok vsak velmi nenadchne. kazdopadne, je zaujimave odsledovat premieru cloveka, ktory do sveta filmu priniesol niekolko zaujimavych kuskov.(4.6.2007)

Záběry ze vzduchu jsou to nejlepší tady. Triky (o čem psal uživatel Tomco), pro mě nejsou tak rušivé, o vela víc mi vadí když superSpielberg v 80. letech používá zrychlené záběry (Indiana Jones). Moc toho adrenalinu tady není, chvílemi dokonce přepne i na rodinný film. 2,5/5(23.12.2014)

Jde o jeden z filmů, který se snaží dokumentovat jednu významnou etapu vývoje amerického letectví, která připravovala cestu člověka do vesmíru.Fakta jsou oblečena do civilních šatů, je zde obvyklá omáčka z poruch, pokusů, ohně a také neštěstí, která tuhle práci provádějí.No a následná řešení těchto "problémů"Film si nečiní nárok na vysoké hodnocení.Je to tak film na nedělní odpoledne.(3.11.2011)

Je to o létání tak je to u mě jasné!!!(29.8.2016)