poster

Na starém zámku v Shoscombe (TV film)

 • anglický

  The Case-Book of Sherlock Holmes: Shoscombe Old Place

 • slovenský

  Na starom zámku Shoscomboe

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1991, 51 min

Režie:

Patrick Lau
 • D.Moore
  *****

  Holmes řeší náramně temnou záhadu, zkoumá ohořelou lidskou kost, otevírá rakev... V tomhhle dílu je toho opravdu hodně. Watson tentokrát hraje spíše druhé housle, ale to nevadí - pozoruje svého geniálního kolegu se stejným zaujetím, s jakým my sledujeme stoprocentní nasazení Jeremyho Bretta.(7.11.2017)

 • Rodriguez
  ****

  Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

 • PhillM.
  *****

  Poslední povídka o Holmesovi z pera mistra Doylea, jedna z prvních rolí Jude Lawa. Skvostné exteriéry a spolehlivá dvojice Brett + Hardwicke znamenají, že tohle dobrodružství zadluženého Sira a jeho morbidního triku je možno hodnotit plným počtem hvězd. Zvlášť přihlédneme-li k odhalenému gamblerství paní Hudsonové :-)(12.5.2016)

 • filmmovier
  *****

  Zatím nejlepší díl z této série SH. Povídku jsem četl, a stejně jako Liquidu 26 si myslím, že je dost průměrná ale přesto patří k těm lepším. A tahle adaptace jí dost překonává. Ty záběry z kaple a hřbitova jsou naprosto dokonalé a na célé epizodě nejlepší. Díl se opět odehrává v krásné venkovské krajině. Epizoda má opět i dost vtipných míst, hlavně úplně na konci... Jsem opravdu velmi spokojený. Takovýto výkon jsem vážně nečekal.(7.1.2012)

 • liquido26
  ****

  Povídka, podle které vznikl tento díl, je spíš průměrná, ale i tak patří ve sbírce The Casebook of S. H. k tomu nejlepšímu. Tento díl je více méně věrnou adaptací, bylo tam pár momentů, co si z povídky nevybavuju, ale to je spíš asi tím, že jsem to už zapomněl :-) Úplně nejvíc mě dostávaly záběry ze staré kaple, hlavně ten ze psího pohledu, jak tam "přebíháte" přes ty náhrobky, napůl zanesené listím, to byla dokonalost. No a potom taky nemá chybu Sherlockův výkřik úplně na konci, když zjistil, že si paní Hudsonová vsadila na dostihy :-)(23.9.2010)

 • - Povídka "Na starém zámku v Shoscombe" je poslední holmesovskou povídkou, kterou Arthur Conan Doyle napsal. (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace