Tenten

転々

Adrift in Tokyo

Komedie

Japonsko, 2007, 101 min

Formou je to vlastně taková road movie. Dva souputníci kráčejí vstříc nevyhnutelnému osudu a setkávají se na své cestě s roztodivnými postavami. Mám tento typ filmu rád a nevadí mi ani, že Tenten neměl příliš velký spád. Humor je až na několik krkolomně působících okamžiků jemný a nenucený a určitě není jedinou a samoúčelnou náplní, jak by zaškatulkování toliko do žánru komedie mohlo navozovat. Vše ale stojí a padá hlavně s nádhernou atmosférou podzimního Tokia, kterou divákovi zprostředkovávají místy až jarmushovsky uhrančivé záběry. Hlavně proto dávám 4 hvězdičky. Nic převratného to není, příjemný filmík určitě.(26.11.2010)

Indie film o prechadzkach dvoch chlapikov po tokiu moze byt zabavny, zaujimavy a velmi dobry. S. Miki ma za sebou par filmov, ale az tento zladil netradicny napad s kvalitnym spracovanim, a to s.miki nie je ziadny velky filmar a asi nikdy nebude. Konecne ale pochopil tradicne japonske, menej je viac.(9.8.2008)

Zajímavý film o procházce Tokyem. Pěkná hudba, krásne město a docela dost vtipných situací :)(20.4.2009)

Jak tady někteří píšou, film se může zdát svým pomalu plynoucím, "nedějovým" dějem docela nudný. Já se ale přiznám, že i když se toho během "procházky" znázorněné ve filmu moc neudálo, bavilo mě to až do konce. Snad to bylo i tím, že jsem tento film viděla během svého pobytu v Tokiu a samotnou mě bavilo takhle chodit ulicemi Tokia, ale jako by jsem se s celým filmem sžila. Krom toho, co film nepostrádá, je cit - a to je důležité. A i když to není typická komedie, myslím, že vtipných scén je taky dostatek. Zkrátka, po zhlédnutí jsem měla příjemný, klidný pocit. A to úplně stačí. ~(3,8)~(25.8.2010)

Skvostny, cisty, vtipny filmovy zazitek. Sympaticky Jo Odagiri v premyslive komedii ktera me opravdu velmi potesila. Jit mestem, prochazet se a prochazet. Krasa.(30.10.2009)