Lying

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Amy Roth

Film natočený s minimálnym rozpočtom ($150,000) behom niekoľkých dní (15 dní). Nebol postavený na presnom scenári a väčšina filmu je improvizovaná. Megan (Chloe Sevigny) pozve na víkend k sebe tri priateľky do jej domu na vidieku. Vidina pokojne stráveného víkendu sa postupne rozplýva keď sa záhadná postava Megan postupne ukáže ako chorobná klamárka. Nádherná práca kamery ktorá vytvára dokonalú snovú atmosféru, skvelé herečky Chloe Sevigny a Jena Malone. Úžasná je scéna počas nočnej hry so šatami. Je to film o lži ako prirodzenej súčasti spoločenského života Taktiež skvelý soundtrack – John Maus. M. Blash je jeden s mojich najväčších objavov. Prosím si už ďalší film od neho – The Wait(17.11.2011)

Výnimočne subtílny príbeh niekoľkých dievčat, tráviacich víkend na samote u lesa. Mnohí diváci ho môžu preto označiť za unylú sračku bez deja. A ja by som sa im ani nečudoval, postavy sa tu väčšinou len nudia, o to viac však pripomínajú reálnych ľudí v podobnej situácii. Dej teda nie je vôbec závratný a vzťahy medzi hrdinkami sa odhaľujú mimoriadne pomaly a nejednoznačne. Kamera ale robí z obyčajných záberov intímne detaily, čo vo filme, kde sa až na epizódne výnimky, vyskytujú len mladé ženy, poteší najmä opačné pohlavie. No nie prvoplánovo sexuálne, takže sa moc netešte, vy úchyláci! Podstatné ale je, že prítomná nálada a prostredie vo mne vzbudzovali dojem, že sa na chvíľu zastavil čas. A to je snáď dostatočne pozitívny jav, aby som ho odzrkadlil aj v hodnotení.(14.5.2015)

Tenhle film jsem hledal opravdu hodne dlouho a to jen kvuli tomu, ze v nem hraje Jena Malone a je to drama. Stal se z nej muj prvne videny film pouze v anglickem zneni bez jakychkoli titulku. Atmosfera byla uzasna, melancholicky zpusob natoceni tohodle filmu se mi take libil a k tomu jeste nadherna hudba. Nevedel jsem vubec do ceho jdu (tak, jak to ted delam porad, nectu zadny info, jediny co mi staci je zanr a obsazeni) a tak jsem byl docela zaskocen dejem, ktery me neupoutal natolik, abych mohl tenhle film nejak vic vyzdvihnout. Tri holky se odhodlaji stravit par dni u kamaradky z jogy. Postupem casu, ale zjistuji jaka Megan vlastne je a ze jim v podstate celou dobu lze. Mile me prekvapil herecky vykon Chloë Sevigny alias Megan a Jena Malone me nezklamala. Sympaticky film se sympatickymi hereckami, ale prece jen ty 4* nedam, ikdyz by se za tu jednu scenu "hledani ducha" daly dat. Jsem zvedav, jak si povede Blash s dalsim filmem The Wait opet s Jenou a Chloë.(19.8.2012)

Zvláštní, téměř neznámý a opomenutý snímek s výbornou ústřední čtveřicí talentovaných hereček. Chloë Sevigny jsem si prvně všimla v Americkém psychu a u Jeny Malone mě pokaždé vždycky naštve, proč tak zajímavá dívka, jako je ona, neztvárňuje více hlavních rolí. Film má osobitou, jakoby snovou atmosféru, které dominuje krásná příroda a mlčenlivé záběry. V Lying se v podstatě nic neděje, a přesto si dokázal udržet mou pozornost po celou stopáž. Pro "hledače" neznámých a zapadlých snímků ideální volba:)(8.11.2015)

Hezký alternativní film. Dobře ukazuje že i s malým rozpočtem, se dá natočit zajímavá věc. Pokuď se na film koukáte jen kvůli Chloe Sevigny a Jena Malone (jako já), tak vás nezklame, hrajou dobře. Ale to je asi tak všechno. Celý víkend jsem na ně dělal svoje úplně první titulky, česky to ještě nikdo nepřeložil :D http://www.titulky.com/Lying-253300.htm(12.4.2015)