Krásne nevtieravý film. Iste, variáciu na toto téma sme mohli vidieť stokrát a inde, ale predsa len je to jeden z mála filmov, ktoré nie sú ničím výnimočné, ale neurazia absolútne ničím. Sledovať dobrodružstvo Zaca Efrona alias Matthewa Perryho bolo absolútne uvoľnené a na nič sa hrajúce. Režisér krásne roztriedil vtipné momenty s emocionálnymi a aj keď v niektorých miestach film pokulháva, jednoducho si ho užijete. Aspoň ja som si ho užil. Občas doslova vyžadujem takéto filmy, pretože práve v tejto jednoduchosti je krása. Film, ktorý nemá veľa pamätných momentov ale, ktorý vám zaručene zdvihne náladu, ak veríte, alebo ak ste verili na druhú šancu. Plus Matthew Perry je fantastický. škoda že ho tam nie je viacej.(4.9.2009)

Vrátila som sa práve z anfíku. Pre mňa je obrovský zážitok, zakaždým, keď vidím film v kine. Preto sa to odrazí na mojom hodnotení. V poriadku soundtrack, pekný scenár, humor na mieste, basketbalové triky a Zac Eferon ako hráč, boli výborné.Príbeh bol v poriadku, len málo rozvinutý.Za týmto však zaostáva sklamanie, myslela som, že Zac konečne ukáže, že vie hrať. Ale opäť to bolo to isté. Čakala som, že sa bude pohybovať rovnako ako Mattew Perry, no nedočkala som sa. Výsledné hodnotenie je len vďaka tomu, že som z frajera Zaca Efrona mimo(treba mi to odpustiť), a že som to videla na veľkom plátne 75%. Nezaručujem zmenu po druhom videní.(7.8.2009)

Obsazení Zaca Efrona v tomto případě neznamená, že se musí jednat o film určený výhradně pro mladé obecenstvo. 17 again je příjemná a poměrně zábavná komedie, která nemůže urazit. Z počátku jsem si myslel, že tvůrci použili nějaké vystřižené scény z HSM, ale to je jediná větší výtka. Několik by se jich ještě našlo, například klasická teenage klišé, ale po příběhové stránce nemůžu být nespokojen. Jak jsem již řekl, oddychová komedie plní účel a o hloupou komedii se nejedná.(18.7.2009)

Pitomoučké a bez jakýchkoliv ambicí (kromě mlácení anti-sexuálních mouder), místy dokonce silně obskurní a divné, ale v nitru nevinné a jdoucí přímo na branku - resp. cílovou skupinu, kterou jsou teenageři okolo 15 let. Nikoho jiného snad Efron a jeho věrný kámoš baskeťák (filmů bez něj se asi nedočkáme) nezajímá. A možná právě proto je tu nejlepší kamarád geek, aby tomu dodával trochu šťávy. Bez něj by to bylo "za dvě".(7.5.2009)

Takový už je Zacon středoškolské džungle, stačí jedno přešlápnutí na basketbalovém hřišti a jste v pasti. Ale přes všechno evangelium modrého života (proslov na podporu sexuální abstinence patří do učebnic guilty pleasure) je to řachanda, jak se patří, s ulítlým milionářským kámošem, který láká ředitelku do své nerdí sluje, s lehce zaostalým old feelingem a metrosexuálním charismatem (sic!) teenagerské hvězdičky. Nechybí roztleskávačky, co na požádání roztahují libovolné končetiny, libový frája, kterého byste nejradši ve třetí minutě přejeli bagrem a soundtrack nabitý vypalovačkami z doby, kdy trsali naši rodiče. Kultovka typu Velký z toho nekouká, ale se spoustu jídla a partou HSM šílenců to rázem mutuje ve skupinové cineorgie:) 65% P.S. Baví mě výrazová šíře Zaca Efrona- ten kluk hraje zásadně rukama. Smutek- hlava v dlaních, nadšení- ruce nad hlavou, nerozhodnost- pokrčení rameny. Víc ani nepotřebuje:-)(11.5.2009)

• - Scéna, kdy se dcera Maggie (Michelle Trachtenberg) snaží svést svého "omlazeného" otce Mika (Zac Efron) je parafráze a odkaz na podobný motiv ve filmu Návrat do budoucnosti (1985), kde ale šlo o mladší matku a syna. Je to očividné hlavně díky shodné scéně, kdy se hlavní hrdina probudí z bezvědomí a říká své dceři/matce, že měl hrozný sen. (Sidarius)

• - Michelle Trachtenberg, ktorá hrá Maggie, je v skutočnosti o dva roky staršia ako Zac Efron, ktorý hrá jej otca. (just_pie)

• - Keď si Scarlet (Leslie Mann) prezerá v starej ročenke fotku Mika (Zac Efron), môžeme na krátko zbadať jej fotku. Ak sa budete pozerať pozorne, môžete vidieť, že jej rodné meno je Porter. (just_pie)