Reklama

Reklama

VOD (1)

V sedmdesátých letech zpívali Louis s Floydem se slavnou soulovou skupinou Marcus Hook and the Real Deal. Zatímco se hlavní zpěvák rozhodl vydat na sólovou dráhu a stal se mezinárodní hvězdou, Floyd s Louisem vydali jedno společné album a pak se stáhli. O mnoho let později, když Marcus náhle umírá, se téměř zapomenutí a zestárlí zpěváci s nevolí dají znovu dohromady. Společně se vydávají napříč celou zemí, aby zazpívali na Marcusově smutečním obřadu. Snímek Duše muže je od začátku až do konce nabitý skvělými melodiemi a kandiduje na nejvtipnější road movie roku! (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Lennyanka 

všechny recenze uživatele

Toho českého rádoby překladatele, který "Soul Men" přeložil jako "Duše muže", bych nejradši praštila po hlavě anglickým výkladovým slovníkem, neřkuli i něčím těžším. Naše velmi nízká úroveň překladů filmů mě dokáže vážně vytočit. Dívat se na dabing nebo číst některé české titulky mě občas, jako studentku anglistiky, vážně psychicky deptá. ()

masino 

všechny recenze uživatele

Top komedia. Zachvaty smiechu z neuveritelnych vzajomnych "odjebov" hlavnych protagonistov vas sprevadzaju celym filmom. Chytlave pesnicky, uzasni herci, pribeh. Vsetko je tak vyborne nakombinovane, ze tento film si u mna zasluzil miesto v mojej top 10-ke filmov. Ked chcete mat dobru naladu, pozrite si tento film. Spravi vam este lepsiu ako ocakavate. Five stars. ()

Reklama

F.man 

všechny recenze uživatele

V prvních třiceti minutách velice milé překvapení. Samuel L. Jackson v roli přestárlého rebela neuvěřitelně hláškuje, Barnie Mac se vtipně "pitvoří" - no dohromady tahle komedionální stránka funguje moc dobře. Škoda druhé poloviny, kdy po opravdu vtipné půlce, přijde na řadu vážnost a celá lehkost se rázem vytratí. What kinda lifestyle, man? You filthy motherfucker! You got a pantry full of dogfood, but I don't see no dog! ()

ZdenC 

všechny recenze uživatele

Nejprve bych chtěl říct, že je mi ctí být prvním komentujícím tohoto díla. Nikdy předtím jsem neměl tu čest. Ale teď k věci... Od tohoto filmu jsem si nic moc extra nesliboval, protože takovýchto filmů se tu mihly desítky a nikdo si je nepamatuje. Tento si pamatovat budu. Už kvůli dlouhovlasému Samuelu L. Jacksonovi, svkělému Bernie Macovi, ale taky kvůli skvělé hudbě, která mě chvílemi zvedala ze židle. Věřte, že nejsem nějakým ortodoxním vyznavačem soulu, ale toto se mi líbilo... ()

Phorbo 

všechny recenze uživatele

Film potěší slušnou muzikou (i když texty nejsou nějak echt třída), skvělým výkonem a průměrným humorem... mě teda osobně "potěšilo" rozloučení s Macem a Hayesem na konci. O Macovi jsem věděl. O tom že Hayes zemřel jsem vydedukoval z posledních záběrů ... zjistit tak že zemřeli den po sobě je už těžkej nářez... sláva jim ... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Slovo "fuck" nebo jeho variace ve filmu zazní 151krát, což činí průměr 1,46 za minutu. (ČSFD)
  • Herci Issac Hayes a Bernie Mac zemřeli za záhadných okolností v srpnu roku 2008. Režisér Malcolm D. Lee se proto rozhodl z dramatického filmu k poctě obou herců udělat komedii. (Terva)

Související novinky

Zemřel Bernie Mac

Zemřel Bernie Mac

11.08.2008

Letošní rok si dost možná udrží ošklivé privilegium v tom, že během něj zemřelo nejvíce filmových hvězd. To, že se na konci ledna Heath Ledger omylem předávkoval léky a nemůže si tak bohužel užívat… (více)

Reklama

Reklama