Hui Buh

Hui – Buh: Dobrodružstvo na zámku

Hui Buh: The Goofy Ghost

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Německo, 2006, 103 min

Také milé, nenásilné, nezmyselné (ale čo však je to rozprávka) a dokonca ma to aj príjemne pobavilo (ale hlavne prekvapilo - Najmä preto, že je to od nemcov. Asi prvý ich pozerateľný kúsok :)). Ak však očakávate lepší film, určite siahnite po niečom inom. Ale ako taká oddychovka na nudné nedelné popoludnie úplne stačí.(31.7.2011)

Ne všechno v čem se vyskytne počítačem vytvořená ( komická ) postava, musí být dobré. Moje dcera ale je jiného názoru. Po větě " jééé nahraješ mi to na flešku " jsem věděl, že nastane další sledovací maraton, který byl napsledy u SHREKA, čímž mi tu pohádku dokonale zhnusila. Za mě 2 hvězdy ( občas jsem se pousmál ) a za moji dceru 5 - dávám průměrné 3 hvězdy. "" _ "" Tato pohádka je opravdu zaměřená čistě na dětského diváka a dospělý se na to dívat asi nikdy neměly.(29.6.2013)

• Marina111

Podpriemerný, vlastne ani nie vtipný, miestami možno úsmevný, celkovo však prevažne nudný duchársky film v rozprávkovo-rodinnom štýle. Prvoplánové vtipy a situačná komika, ktorá pobaví ozaj asi len detského diváka - na druhej strane, žiadna tragédia, len ďalší z húfu filmov odsúdených na zabudnutie a večné strašenie v archíve...(3.7.2013)

Príjemné oddychové nenáročné trošičku fantasy a trošičku dobrodružné dielko s komediálnym nádychom. Niektoré vtípky a samotná myšlienka filmu sú veľmi podarené, no niektoré scény sú neskutočne kŕčovité (napríklad, keď sa Hui Buh vtelí do kráľa Júliusa 111 a scéna je umelo naťahovaná až hrôza), iné (falošná hra v karty) sú úsmevné. Ako celok to pôsobí mierne disharmonickým dojmom, no na nemeckú produkciu je to veľmi slušné. Deti to rozhodne neurazí.(1.8.2011)

• Frollka

Mě osobně tento film přišel jako menší vykrádačka jiných filmů ( Duch co neumí strašit - Casper. Leonora, která se ke své komorné chová jako k popelce, a ta má hodného synáčka, který ji pomáhá. Navštívení "stanice duchů, kde se učí strašit - Beetlujuice). Sice tam jsou vtipné momenty, pěkně udělané efekty duchů ale od poloviny filmu je člověku jasné jak příbeh skončí, jen mě překvapilo, že za zlý jsou tu vlastně Ti co byli podvedeni, a ten co je podvedl, byl po celou dobu oblíbený u hlavních představitelů ač byl otravnej až to hezký nebylo. Nevím, díky jednou stačilo, raději se podívám na originální filmy, co jsem psala výše!(30.7.2011)