poster

Special A (TV seriál)

 • Japonsko

  S・A ~スペシャル・エー~

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2008, 24x24 min

 • Lucjen
  ****

  Po prvom dieli: anime ma celkom zaujalo, no veľmi sa mi nepáči kresba. Uvidím... Dopozerané. Všetko nakoniec vyšlo na happyend a priebeh bol viac než uspokojivý. Vlastnosť hlavnej hrdinky - snaživosť, nebola nijak vtieravá ani slabá. Kei bol proste "dokonalý"! To mi ani nijak nevadilo. Ale ta kresba je hrozná! Prečo sú takí vysokí? A keď je vedľajšia postava - v tomto prípade Akira, krajšia než hlavná - Hikari... to už je trošku zle, nie? Príbeh mal potenciál, vzťahy tiež. Akira a Tadashi boli skvelí. Ale tá kresba Keia a Hikari.. veľké sklamanie. 4* dávam kvôli už toľko spomínanému Tadashimu a Akire. Nedá sa to síce ani porovnávať s Toradorou alebo Kaicho wa maid sama, ale stálo to za pozretie a čas.(25.8.2012)

 • maneki_neko
  *****

  7 nejlepších studentů střední školy je tak exkluzivních, že mají hned vedle školy vlastní zahrádku, kde se pouze oni vždy scházejí a debatují o životě. Druhá nejlepší studentka elity národa Special A - Hikari, má neustálou potřebu si dokazovat, jak je dokonalá, a tudíž chce za každou cenu porazit svého takříkajíc rivala Takishimu, který je první. I přesto, že Hikari má silné ambice ho porazit a vyzývá ho k dalším soutěžím, ve kterých ji stejně vždycky Takishima porazí, je do ní Takishima zakoukaný natolik, že i nadále přijímá její dětinské sázky a marně se v ní snaží vyvolat pocity, které by normální dívka v jejím věku měla mít místo toho, aby se chovala jako desetiletý hyperaktivní kluk, co chce za každou cenu vyhrát a dostat čokoládu. Pak tu máme svéráznou Akiru, která ráda mlátí svého kamaráda Tadashiho, který to statečně snáší, dvojčata Juna - drobného chlapce, který se bojí žen, a Megumi, která se dorozumívá pomocí papírového bloku, a nakonec Ryyu, jehož posláním je pečovat o zvířátka a o Juna s Megumi, kterým nahrazuje rodiče. Dějová linka je taková roztomilá i akční zároveň, takže rozhodně super anime, jehož sladkou třešničkou na dortu je nakažlivě chytlavý opening Gorgeous 4U.(16.7.2017)

 • Saraph
  ****

  Do sledování tohoto kousku jsem byl vtlačen kamarádkou, která to hltala tak moc, že jsem se rozhodl zjistit, o co vlastně jde. Prvních pár dílů jsem především špatně nesl naprosto specifický art style (podobá se Code Geass, možná trochu i One Piece) - tak moc hubeně nakreslená těla, že jejich končetiny na oko diváka působí, jak kdyby byla každá z nich pětimetrová. Tohle jsem velice brzo přestal vnímat a naprosto nečekaně se zažral do hlavních postav a to dokonce i poté, kdy jsem začal školní tématiku do značné míry omezovat z důvodu postrádání příběhu, klišé scén, postav a hlášek. Jednu takovou nesympatii s postavami tohoto díla jsem shledal u Hikari, která v posledních pár epizodách najednou začala působit tak paličatě, až bych řekl skoro dementně. Dále bych asi zmínil roztomilou holčičku šetřící svůj hlásek tak přísně, že musela komunikovat pouze psaním na papír. Nehledě na detaily, které samozřejmě přináší anime jako takové, jsem toto dokoukal s velice dobrým pocitem.(25.6.2013)

 • Subjektiv
  *

  Zvláštní třída A je skutečně neobvyklá. Navštěvuje ji totiž sedm nejlepších studentů na škole. Místo 1 okupuje jistý Takishima, hned za ním stojí štíhlounká Hikaru. Svojí pozici dvojky těžce nese, v ničem není schopná pana jedničku pokořit. Tito dva dokonalí studenti si však jsou zřejmě souzeni. Možná... Už dlouho se mi nestalo, aby mi byli hlavní hrdinové tak odporní. Dokonalí, krasní, sebevědomí, inteligentní, čestní, bez poskvrnky - přehlížející ostatní (ovšem to jejich přehlížení není pohrdání, na to jsou příliš dokonalí, oni si prostě existenci ostatních jakoby ani neuvědomují, dokud ti jim nezačnou ze závisti ubližovat) zahledění jen do soubojů mezi sebou. Dokonale neskuteční, vybájení, bez života, obdivovaní, terče závisti... Brrr. To vsazeno do žánru rabukome, s nudnými vtipy. Dropnuto po šesti dílech. *(17.8.2008)

 • Chinese Ashio
  ***

  Tento serial naozaj nema nic s realitou spolocne.....ale pokusila som sa nad tam nepozastavovat a pozriet si to az do konca....okey priznavam vanechala som takych 5 epizod niekde v strede asi 11 - 16....ale to myslim nevadi pretoze som zrejme neprisla o nic podstatne stale sa to tocilo rovnako, ziadny sklz, nic nove....to mi ani tak nevadilo ale oni tie vzrtahy hroooooooooooooozne komplikovali... potom co sa tyka postav.... boli az priserne dokonaly.... skvely v uceni, v sporte, krasny..... no fakt? Je toto realita? Nie ale ako som povedala to som ani tak nehodnotila ale pres to vsetko myslim ze take priemerne 3* stacia....:D ale repete by som si naozaj nedala (repete - myslene poziet este raz)(10.7.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace