Epizody(12)

Toto anime se skládá z menších epizod točících se kolem tří mužských párů. První z nich je - a dostává se mu také největšího prostoru - vztah osmnáctiletého studenta Takahashi Misakiho s přítelem svého bratra, Usami Akihikem, což je bručoun a mimo jiné i populární spisovatel. Další příběh se věnuje vztahu Hirokiho Kamija - asistent na fakultě, kde studuje Misaki - s Nowaki Kusamim. Poslední epizodka se točí kolem Yō Miyagiho - spolupracovníka Hirokiho - a Shinobu Takatsukiho, který je o sedmnáct let mladší. Je mezi nimi natolik silné pouto, že vydrží jejich vztah všechny překážky a nástrahy, jež před ně budou předloženy? (Zíza)

rikitiki

Japonský pan Grey si najde svého studentíka a pak si vychutnává 50 způsobů, jak s ním fláknout o svislý či vodorovný povrch a znásilnit ho. Dva workoholici mají vážný komunikační problém. Rozvedený profesor se musí vypořádat s tím, že jediná láska jeho života měla tak potměšilý smysl pro humor (a taky pro skutečnou profesorovu orientaci), že se reinkarnovala do sedmnáctiletého neodbytného kluka. Tři páry řeší lásku a sex, přičemž násilí a vydírání můžou působit jako sexy koření a vzájemně přijatelná hra, nebo jako studie patologické závislosti oběti a násilníka. Mě to bavilo, i když mi Misakiho bylo někdy líto, protože si ani neuvědomoval, kolika – nejenom fyzickými – způsoby si ho Usagi podmanil a pohltil. SHRNUTÍ: Moje první shounen-ai. A na poprvé, jak by určitě Misaki souhlasil, se nikdy nedá zapomenout. ()

skretik

Môj prvý stret s týmto žánrom... zaujímavé... občas fakt desné, ale keď sa to berie so správnym odstupom, tak sa človek aj dobre zabaví a zasmeje. Dielov je 2x12, takže 24 (nie ako je v popise iba 12, prvá séria)... prvá séria, podľa mňa, bola slabšia... v 2. som sa fakt ešte viac pobavila. Len ten koniec ma trocha prizabil... Tá situácia bola očakávateľná, ale to vysvetlenie a reakcie za tým... ja teda neviem...to ma rozhodne nepresvedčilo... A aby som vysvetlila, prečo 4*... Príbeh je síce "sladký" a "klišé", ale bez toho by to nebola taká oddychovka., O 1* menej hlavne kvôli tomu detskému správaniu jedného z hlavných hrdinov opakovane v podobných situáciách... Vtedy by som vraždila (alias sa mi otváral nožík vo vrecku). A potom už kvôli spomínanému dosť seknutému koncu, ktorý tým strašne stratil... ()

Scalpelexis

Co tě nezabije, to tě posíli, jak se říká. Nechť tato má výprava do neprobádaných hlubin romantických duší mužů poslouží jako jistá experimentální sonda, hlavně pro mužskou audienci. Jelikož tu vidím pouze záplavu dámských komentářů, tak rozvedu své myšlenky a hlavně prožité pocity z pohledu muže, který je 100% heterosexuální a poprvé nahlédl pod kapotu shounen-ai žánru. Kde začít? Upřímně, šel jsem na to s maximální naivitou: Myslel jsem si, jak už mám shlédnutých x anime romancí, tak mě nemuže nic překvapit, minimálně v přístupu seznamování hlavních protagonistů. Narazil jsem hůř jak všechny uke postavy tohoto seirálu o zeď dohromady. Princip, že nejdřív se seznamujeme s vytouženým cílem našich pocitů, pomalu trávíme čím dál více času společně, abychom postupně zjišťovali co nejvíce o tom druhém a až poté dochází na fyzičtější projevy lásky; takhle zhruba to bývá obecně i v klasických romancích, s tím, že v těch japonských u muž vs žena se našlapuje hroooozivě pomalu, opatrně a pusa padne až v posledním díle. To zde je obráceno na hlavu. Chtivý a lačný chlapík doslova persekuuje svou lásku skrz jakékoliv překážky ač se druhá osoba snaží ať už opakovaně slovně vzepřit anebo i uteče mimo předpokládaný dosah. Lačný chlapík si ho přesto najde i na konci světa, zbombarduje ho opakovaným "Protože tě miluju!" a pak dojde na ono nejhorší. Teď bych chtěl nadhodit takovou rétorickou poznámku: Mnohá anime bývají kritizována za to, že například často nahlíží pod sukně dam anebo jim nepřirozeně zvětšují balónky. Podobně se poté nahlíží na muže, kteří právě tyto obrázky vyhledávají a to prosím k žádnému aktu mezi onou zamilovanou dvojicí nedojde. Jak tedy mám zdravě porovnat anime a jeho divá(č)ky, kde během prvních 4 dílů jsem svědkem velmi explicitního a až surového znásilnění mezi muži hned třikrát, přičemž jeden z té dvojice si onen akt absolutně nepřeje? Tož, ehm. V těchto chvílich jsem pro kolemjdoucí navenek zažíval křeče a muka, které jsem doprovázel úpěnlivými "Neee!". Poté až nastala ona poststockholmská fáze seznamování a nacházení té citové cesty (dýchalo se mi výrazně snáz), která byla na můj vkus velmi mělká (jeden z dvojice se vždy z nějakého důvodu naštval a ten druhý ho udobřoval, opakujte xkrát). Budiž důkazem, že zde není pouze jeden pár, ale rovnou tři, což ale nakonec ničemu nepřidalo, protože jejich příběhové linky byly v celkovém znění téměř nudně identické. Identické byly ale i nepochopitelně postavy v rámci vzhledu, protože se lišily pouze v barvě vlasů a očí (takovýho Misakiho jsem od Shinobua nerozpoznal), takže ve mně zůstal jen prázdný a hloupý pocit, že koukám na to samé rovnou 3x. I když tedy opominu, že jsem hetero muž a koukám na "globálně oteplený" (všichni jsou náhodou teplí a když už se tam ta jedna ženská postava objeví, tak je to milovnice homo vztahů) svět, tak z hlediska romantiky to na mě vůbec nezapůsobilo. Páry si lásku mimo dráždění nástrojů dokazují krkolomně, ohraně, věčně žárlí a absurdně doráží na toho druhého ("Miluju tě, musíš za to převzít zodpovědnost!" - prosím?). A i kdybych to měl z nějakého důvodu brát hodně nadneseně, tak jsem neměl možnost se zasmát jinak než nechtěně. Proto nemužu hodnotit nijak jinak, než jak hodnotím, a tím spustit varovnou vlajku pro všechny odvážné (naivní) rovné mužské, že tento seriál k vám ani náhodou nepřistoupí něžně, natož s lubrikačním gelem. () (méně) (více)

loveless

Příběhy ze života (a hlavně seznámení a začátků) tří párů, které se navzájem prolínají. Vychází ze stejnojmenné mangy, stejně tak jako rozdělení dílů podle dvojic - Misaki a Usagi alias Junjou Romantica, Hiroki a Nowaki aneb Junjou Egoist a Miyagi a Shinobu neboli Junjou Terrorist. Je to spíš shounen ai než yaoi. Je to klišovité, snad úplně nejklišovitější, ale na druhou stranu se to nebere vážně - je to neskutečně vtipné... Že by kresba byla nějak úžasně krásná se říct nedá, přesto jsou víceméně všechny postavy sympatické. Za zmínku určitě stojí i písnička z openingu Hana = Kimi od Pigstar, která je celkem příjemně uřvaná, ale i ending Baby Romantica od Script se dá. ()

Zíza

Asi jsem ero romatik nebo se ráda nechvám opít rohlíkem, ale tohle se mi prostě líbilo. Je to tak stupidní a jasný, že prostě se nechám unést :-) A to se mi m ti chlapi nelíbí - jako jak jsou nakreslení :-D Není pro mě problém si to pustit znovu a znovu se u toho bavit. Tohle je prostě krásná shounen-ai pohádka. :-) ()