• liquido26
  ****

  Po pravdě pro mě byla bledá tvář velkým překvapením. Tak skvělou zábavu jsem rozhodně nečekal. Bob Hope a jeho komediální čísla s trháním zubu, smějícím se indiánem anebo tanečkem se střelným prachem jsou prostě nezapomenutelná. Jane Russellová sice opět po většinu filmu držela svůj permanentně nasraný výraz ale už nehrála jenom kozama a líbila se mi mnohem víc než v Psanci. Trošku škoda, že se to povětšinou točilo ve studiu, skutečná krajina by tomu mnohem víc prospěla.(30.7.2010)

 • Anderton
  ****

  Konečne som sa po dlhšom čase zabavil na nejakej komédii, ak nerátam tie, ktoré si občas pustím preto, lebo ich poznám. Paradoxne som k tomu potreboval western z roku 1948. Ale ako vidno z hodnotení, patrím skôr k výnimkám. Nejde ani tak o paródiu na žánrové klišé, ako skôr o situačnú bláznivú komédiu, ktorej potenciálny remake by sa mohol odohrávať aj v odlišnom prostredí a čase. Obaja hlavní predstavitelia mi boli vo svojich úlohách sympatickí a vtipní tým, ako berú buď všetko vážne, alebo nehápu situáciu. Dobre, v druhom prípade to platí len o Hopeovi. Paleface by som vďačne odporúčal, ale chápem, že dnes sa už málokomu z mladších generácií zavďačí.(12.7.2019)

 • kaylin
  ****

  Nevěřil jsem tomu, že westernová komedie bude skutečně vtipná, ale musím uznat, že jsem Boba Hopa vyloženě podcenil. Ten chlap měl neskutečný zábavný talent, a i když sem tam s vtipem přestřelil nebo byl trapný, v jiných momentech vás dokázal naprosto odrovnat. Navíc mu sekunduje krásná Jane Russell, což je rozhodně více než důstojný spoluhráč.(11.10.2014)

 • LeoH
  ****

  Upřímně řečeno nejvíc jsem byl hotový z toho, jak moc je komika Boba H. předobrazem komiky raného Woodyho Allena – tytéž sebeshazovačně zbabělecké slovní eskapády, podobné pojetí fyzických gagů, podobná mimika i situační humor. Nemluvě o ztrátě iluzí o originalitě zubařské scény z Růžového pantera nebo o tom, že zápletka s pátráním po dodavateli zbraní Indiánům jako by z oka vypadla Muži z Laramie, který ovšem vznikl až o sedm let později. Až by to jednomu připomnělo smutný osud Cimrmanovy operety Proso. — Je dost dobře možné, že jiné Hopeovy filmy mají ještě větší šťávu, rezervy v tempu by tam byly, ale i tak mi ta s kamennou tváří servírovaná, v jednotlivostech pečlivě načasovaná směs vybrané absurdity s pustou ztřeštěností sedla velice (vlastně ještě na jednoho komika jsem si u toho vzpomněl – na Jirku Šlitra, a to nejen u Buttons and Bows (BTW, odzpívat mírně lechtivou komickou píseň tak, aby to nebylo trapný, ale výsostně muzikální a zábavný, a ještě se doprovázet na tahací harmoniku a dělat u toho jen tak mimochodem opičky s měchem, na to musí být člověk opravdu machr)).(7.2.2019)

 • corpsy
  ***

  Dnešnému divákovi sa tento snímok nezavďačí. Podobností s inými, rokom výroby mladšími filmami, je veľa a preto ho budú odsudzovať za minimálnu originalitu a kreatívnosť ( nemotorný pako sa stane nedobrovoľne hrdinom - pričom si to náležite užíva - aby sa na záver stal bohatierom skutočným a získal srdce svojej dievčiny ). Treba však blbým mozgom vysvetliť, že THE PALEFACE má rok výroby 1948. Napriek tomu, predsa len nejde o nič monumentálne obdivuhodné, aj keď skvelých vtípkov je tu habadej ( občas pripomenú LOONEY TUNES ), dielu tak trochu uletelo kúzlo vetrom veku.(11.8.2015)